• Československo

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1989, 93 min

Posledním filmem Van Damma, který jsem viděl byl bohužel Zástupce velitele. Bohužel proto, že to byla taková nudná hovadina, že mi Jeana bylo líto. Taky že jsem mu to dal komentem a hvězdama sežrat. Proto přichází povinnost věrného fanouška "Džej sího" a trošičku napravím jeho zkraty poslední doby a vypíchnu filmek, který byl tenkrát dosti rázně namočen v budování jeho kariéry! Takže - Kickboxera přelepuji tyrkysově třpytivou samolepkou, na které zlatě září zkratka JCVD (Jízda, Cennost, Výhra, Delikatesa)! Celkově je filmek jedna veliká akční jízda, propletená drsnými souboji, parádním Van Dammem a mojí nostalgickou vzpomínkou! Kickboxer je pro mě velikou cenností! Moc si vážím tohoto filmu! Stejně tak, jako jde ve sportovních bojových filmech Jean-Claudovi o vítěztví, tak i pro fanouška to je otázka zklamání, nebo dobře odvedené práce. Kickboxer je pro mě velká výhra!!! Filmek končící klasickým závěrem v ringu s Tong Poem, kde to "svaly z Bruselu" umí bezvadně a kde mu to zajistilo na dalších x let kariéru, byl tím nejsladším bonbonkem, tou nejdobřejší cukrovinkou, tou nejchutnější delikatesou, na které si rád smlsávám do dneška!!! JCVD = mistr bojového umění!!! 80%(20.2.2014)

JCVD v najlepšej forme potešil, aj keď herecky je to zvládnuté diskutabilne. Dejovo film ani nenudí, no zopár skutočností je prehnaných, koniec je prehnaný až moc. So scenárom sa moc nepohrali, je to vidieť počas celého filmu. Námet vznikol v niekoho hlave asi za 5 minút pri sedení na záchode. Záporák je vybraný dobre, vzbudzuje veľký rešpekt až hrôzu, jeho neprekonateľnosť je až zarážajúca, no bolo mi jasné od začiatku, že minimálne raz bude prekonaný, no nečakal som to až v takejto miere. JCVD ho skopal teda statočne. Reálnosť asi tvorcom moc nevravela, ale aspoň má Ázia aj Amerika nového hrdinu. Neviem či mám siahnuť aj po pokračovaniach, no Kickboxer 1 je akou takou bojovou klasikou, ale inak priemerný film. 60%(11.11.2008)

• Skleena

Doháním resty a znovusjíždím staré šlágry... a člověk se až nestačí divit, co se nám za mlada líbilo :) Nemyslím ty osmdesátkové zápletky a "hloubky" scénářů - o tom snad u bojových nebo obecně akčních filmů upřímně nemůže být řeč... ale jak na to tak teď koukám... ony jsou i ty souboje neuvěřitelně statické a hloupé... Na druhou stranu to byla startovní čára pro Van Dammovu kariéru a to se také počítá - ať už byla jakákoliv, určitý zářez do žánru bojových filmů udělala. A i když bych v kontextu kickboxera asi šetřil označeními jako je "kult" nebo "klasika", v zapomnění by snímek upadnout taky neměl.(3.1.2013)

Kde sú tie časy, kedy sme takéto filmy brali absolútne vážne. Objektívne je skoro všetko zle. Ale na filmy ako Kickboxer musíme vzťahovať trochu iné merítka, proste bola taká doba a akčné béčka vyzerali takto a nám sa to páčilo. Ak by som sa trochu v tom rýpal, tak určité udalosti sú už za hranou a nie sú dostatočne motivované. Záverečný súboj je oproti drsnému tréningu trochu sklamaním a spomalené zábery veci príliš nenapomáhajú. Jeho priebeh zodpovedá potrebám vyústenia a nie tomu, čo sa v ringu odohráva. Ako drsný kritik by som musel dať filmu jednu hviezdu za Thajsko a tréningové prostredie, ako sentimentálny mäkkýš pod tri hviezdy nepôjdem.(8.2.2016)

Po krvavém sportu se Van Damme hřeje na výsluní béčkových akčních filmů. Kde je sice typický scénář, ale o ten vůbec nejde. Jde o akci a i v tomto snímku dokazuje, že je na vrcholu. Trénink-kopu do palmy už je legendární. Zvedá pomyslný prapor po Bruce Lee a nejednomu chlapci srdce zaplesá po Novém akčním hrdinovi. I já jsem ho v té době žral a měl plakát v pokojíčku....(26.9.2014)

• - Van Damme se podílel také na scénáři a bojové choreografii. (Eldrick)

• - Dennis Alexio, ktorý hral Erika Sloana, je držiteľom niekoľkých titulov. (rador)

• - Jako pozadí pro některé z tréninkových scén Kurta (Jean Claude Van Damme) posloužily chrámy Wat Phra Si Sanphet a Wat Ratchaburana, část z trosek Thajského města Ayutthaya. (Lorge)