• Československo

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1989, 93 min

Film "Kickboxer" patrí medzi tituly, ktorými sa preslávil belgický majster bojových umení a herec Jean-Claude Van Damme. Zároveň je to i snímok, ktorý patrí ku tomu najlepšiemu, čo sa v rámci fight movie natočilo. Kultová záležitosť. Žánrová klasika. Američan Kurt Sloane chce na turnaji v thaiskom Bangkoku pomstiť svojho staršieho brata Erica, ktoré tam zmrzačil miestný šampión Tong Poa. Kurt si s ním chce v ringu vysporiadať účty. Podstúpi veľmi náročný tréning a vyzve obávaného Tong Poa na súboj. ****(6.2.2017)

• anais

Kickboxer patří mezi nejslavnější Van Dammeovi filmy, a tak nějak předznamenává jeho následující kariéru, které se málokdy podařilo vybočit z mantinelů podprůměrné podívané. Jsou tu naprosto otřesné herecké výkony (ano, o ty tu sice nejde, ale...), špatně napsané postavy i příběh a nesympatický Van Damme v hlavní roli. To jediné, co v tomto filmu stojí za zmínku je kultovní záporák Tong Po, který svým robotickým kopáním do sloupu, švihání dlouhým copem a v neposlední řadě ďábelským asijským vzhledem dokázal přežít závěrečné titulky a postavit se v humornější reinkarnaci samotnému Topperu Harleymu ve Žhavých výstřelech 2.(14.5.2005)

Hmm slušné béčko. Dennis Chan je smpatický Van Damme štandardný. Vcelku nápady sa tu nájdu, ale súbojov je málo a bohužial mi prídu debilné. To ako sa JCVD kope s Thajcom do lebier na striedačku bola blbosť. Záverečná bitka s Qissim ma tiež iritovala. Mohli to spraviť vyrovnanejšie. To, JCVD najprv dostáva nakladačku a potom úplne jednoducho zomelie protivníka. A Qissi nepredvádza skoro nič, žiadna choreografia, žiadne herectvo. Jediné plus na ňom možno hodnotiť je drsný zjav. Toť vše. Toto je ôj dvanásty film s Jeanom v hlavnej úlohe a mám pocit, že stačí. Možno si pozriem ak vydá niečo nové (The weapon?, Expendables? ... ) ale s jeho existujúcou tvorbou som skončil. Pritom ako film nie je zlý to nie len už neprináša nič nové. Keby som ho videl ako prvý išiel by som vxyššie s hodnotením. Takto 50-60%. ťažko povedať. Viac nie.(17.2.2011)

• JohnMiller

Bez pochýb jeden z najlepších filmov Jean-Claude Van Damma. Ústredný motív pomsty a niektoré scénky sú takmer nezabudnuteľné ale väčšina je dosť riedka omáčka. Ide síce o béčko ako remeň so všetkými "zlými prvkami" 80´s rokov ale status kultový mu odobrať nemôžeme. Kickboxer má ten klasický štandard bojových filmov o pomste. Týpek sa chce pomstiť druhému za to, že mu zabil člena rodiny a tak vyhľadá majstra ktorý z neho za pár dní vytesá terminátora. Nechýba bolestivý tréning avšak oproti ostatným, kedy je práve táto časť naj zábavnejšia, tu ma dosť nudila.(20.10.2017)

Zlikvidoval jsi mi bráchu, tak teď poznáš chuť mých tvrdých chodidel. To si patrně řekl Kurt Sloan a šel nabančit thajskému esu Tong Poovi. Musím dodat, že předtím taky trochu cvičil, což poukazuje na "mnohovrstevnost" děje zakončeného naprosto "nečekaným" výsledkem zápasu. Je to tak přímočaře naivní snímek, že ho nemohu, ani po letech strávených v přítomnosti poněkud náročnější kinematografie, přestat mít rád.(9.12.2008)

• - Dennis Alexio, ktorý hral Erika Sloana, je držiteľom niekoľkých titulov. (rador)

• - Na konci titulků nezkrácené verze je nápis "Goodbye to bugs", tedy "Sbohem brouci", čímž se tvůrci loučili s thajským hmyzem z pralesa. (Lorge)

• - Ve scéně, kdy Xian (Dennis Chan) posílá Kurta (Jean-Claude Van Damme) pro nákup a sděluje mu svůj požadavek, stojí v bezprostřední blízkosti svého domu, maximálně metr od něho. V dalším záběru shora poté, co se Kurt vydává na cestu, stojí oba několik metrů před domem. (Armin82)