Příběh dvojčat – bratrů Alana a Michaila. Krátce po narození dvojčat Alana a Michaila se matka musela jednoho z nich vzdát a dát ho k adopci, protože by dvě děti neuživila. Michaila adoptovala rodina ruského diplomata, který žil nějakou dobu ve Francii, ale poté emigroval do Ameriky. Alan se stal policistou. Michail vyrůstal v Americe. Když mu bylo šestnáct let, jeho rodina zmizela a on musel tvrdě bojovat o holý život v ruské mafii. Za dalších šestnáct let přijel Michail do Francie najít bratra. Pronásledovali ho však zkorumpovaní agenti FBI a pronásledování skončilo Michailovou smrtí. Tak se Alan, nyní policista, dozvěděl o existenci svého bratra. Rozhodl se pátrat po příčině jeho smrti, a proto se – jako Michail – vydal do Ameriky. Tam se setkává s přítelkyní svého bratra Alex a s členy ruské mafie. Dozvídá se, že Michail byl bohatý gangster. Členové ruské mafie ho chtějí zabít, považují ho totiž za Michaila. Alan zjišťuje, že Michail ve Francii ukryl materiály dokazující korupci jak ruské mafie, tak agentů FBI. Alan způsobí v řadách ruské mafie roztržku, dojde k přestřelce a Alan je na útěku zatčen policií... (TV Prima)

Wacoslav1

Tenhle zbesilej akcni film mne proste nebavil jednak ma velke problemy s logikou jednak akcni sceny jsou dost chaoticky natocene Zana jsem nikdy extra nezral a zrat nebudu takze celkove jenom takovej slabsi prumer vic proste ne ()

pepo

Veľké prekvapenie. Už vôbec netuším prečo som to nevidel vtedy, ale o to väčšiu radosť mi to urobilo teraz. Nie je to síce žiadna bomba, ale vo filmografii JCVD je to určite jeden z vrcholov. Najviac to pripomína produkciu Europacorpu a s výnimkou prvého Taken z Bessona nič lepšie nevypadlo (myslím scenáristicko producenstské kúsky). Žánrovo nostalgických 7/10 ()

Xmilden

První VanDammova spolupráce s Ringem nedopadla kdovíjak zvesela, ale zase nedopadla tak hrozně jak poslední 3 kousky. Film je solidně vážný a herecká skvadra nestojí ani za starou bačkoru. Natasha je sice krásná žena, ale její hraní je dosti bídné a záporáci také nejsou na kdovíjaké úrovni. Více se zde střílí než mlátí a dojem nezachrání ani tři solidní souboje s udělaným Rusem. Kdysi jsem zde měl napsanou poměrně komickou poznámku, že se jedná o jednu z nejvíce inteligentních VanDammovek, ale to si už opravdu nemyslím. No uznejte sami, jestli ve druhé polovině 20. století by dala matka jedno ze svých dětí pryč od sebe jen proto že by neměla peníze na jídlo. Po delší době také přichází na scénu milostná scéna, kdy náš hrdina si přecejen musí na chvilku odfrknout. Kdo se také vrací je Kamel Krifa, ale bohužel si jej moc neužijeme, protože dostane od Van Damma místo pecky mezi oči kulku. Maximální riziko (rozpočet: 25, tržby: 51) je název titulu, který se mě celkově moc nelíbí a uvnitř je film, který svou úrovní je spíše slabší než lepší. Kdysi mě vážná nota poměrně zaujala, ale v době Bournovek pro tuhle VanDammovku nevidím nikde místo na slunci. PS: Hraje tady mimochodem ten Tlusťoch z Leona :) 45% ()

cheyene

Pamatuji si, s jakou nedočkavostí jsem tento film vyhlížel. Psalo se o něm v časopisech, v některých rozhovorech o něm mluvil v superlativech sám Van Damme, takže když jsem jej konečně viděl, byl jsem spíše zklamaný. Možná jsem očekával něco akčnějšího ve stylu Dvojitého zásahu. Přesto však má Maximální riziko určitou atmosféru a ne vyloženě blbý děj. ()

Shakers

Nebolo to zlé, Žan Klod už hral aj v horších filmov, ale aj v lepších. Maximálne riziko je iba taký ľahký nad priemer, ale mal aspoň celkom dobrý dej aj akciu, ktorá dokázala upútať. 60% - 3* ()

Stegr

60% - Van Damma celkem můžu. Tenhle film nebyl nějaký světoborný, prostě "béčko", ale přesto se mi to líbilo... ()

Ruut

Podprůměr a nuda. O to víc zamrzí že ji má na triku asijský profík Ringo Lam. Jednu hvězdičku přidávám za souložnici, teda chci říct společnici Natashu H. ()

mzss1

Klasika o které ne třeba diskutovat. Nějaké mezery se tam najdou, ale film má po celou dobu stejné tempo, tak už to lepší ani být nemůže. Nejlepší je asi druhá polovina filmu. 80% = **** ()

kingik

Van Damme se do filmů, ve kterých hrál dvojrole, nějak zamotal. Námět žádná sláva, ale přesto se dostavil dobře vystavěný akční film, na kterém je znát přítomnost režiséra asijského původu. Van Damme si Ringo Lama do svého filmu přitáhl a vůbec neměl čeho litovat. Jeho režie veskrze průměrný scénář vytáhla do vrchních pater, kdy akce není zbytečně přemrštěná, obsedantně zpomalená nebo nijak zmršená a natočená poměrně přehlednou formou. Navrch se přidala pohledná modelka Natasha Henstridge a vznikl film, který je tím lepším zástupcem z Van Dammeho filmografie. Přesto jsou z filmu cítit nenaplněné ambice a ústup ze slávy. 60% ()

Jordan

debilné dialógy, zlý a deravý scenár, toporné herectvo a priemerne rutinérska réžia . . . ale dobre béčková akcia, krásna natasha a jean-claude ešte vo forme. ()

LION-MR.T

Kozy Natashy potěší,ale přes svojí akci film nabízí průměrnou Van Dammovskou akci. Místa mě,ale film nudil,takže mu dávám za tři. Nápad s dvojčetem nebyl špatný,ikdyž by sejednalo jen o přepsaný scénář Dvojitého zásahu,ael nechat ho zabít na začátku taky zrovna nebylo nejlepší,ale scény v sauně nebo Van Damme přeskakující vlak se mi líbily. ()

Anderton

Takže áno, zrejme ide o najlepší Jeanov film. Respektíve ide o film, ktorý nie je akčným béčkom, ale skôr áčkovým trilerom, kde akcia nie je iba o Jeanových bojových schopnostiach. Niektoré scény príjemne prekvapia, bitka v saune bola možno aj inšpiráciou pre Cronenberga, dokonca aj automobilová naháňačka dokáže vyvolať napätie. Skrátka ak by tu hral namiesto JCVD Arnold, Mel, či Harrison, film by sme okomentovali odchodom z kina ako solídny, mierny nadpriemer. Bolo by nefér ho považovať za niečo menej bez skutočných veľkých hviezd. Navyše, ak tu hrá jeden z najväčších sexsymbolov deväťdesiatych rokov. Samozrejme myslím Natashu, nie Jeana. ()

Smok

Ďalší z rady filmov, kde nás Žán Klód Vám Dám presvedčí, že mu nerobí problém zlikvidovať masu nepriateľov holými nohami. Ak sa mu navyše dostane do rúk hasiaci prístroj, alebo kus dreva, zloduchovia by mali radšej vyskočiť z okna dobrovoľne. ()

klerik

Van Dammov niekdajší štandard. Trochu menej bitiek, viac strielania, erotická scéna... Ringo Lam vie štandardne zvláduť aciu, bitku vo výťahu si pamätám ešte aj takmer po desiatich rokoch... ()

Chrustyn

Pocitově spíše stará francouzská škola místo klasické Van Dammovky. Žádná akční jízda a v rámci filmografie JCVD jeden z lepších kousků. ()