Historky hrůzy

Film na motivy povídek krále horrorů - E.A. Poe. Morella - příběh o muži, jemuž krátce po porodu umřela žena. Dítě ovšem přežilo, a po 26 letech se vrací... The Black Cat - jedna z nejznámějších povídek vůbec, jak dopadne nevěrná žena a její milenec? The Case of M. Valdemar - starý muž na prahu smrti odevzdá svůj život (nebo svou smrt?) do rukou šarlatána. (Schobul)

Raziel_cz

Triptych klasických Poeových povídek, který zaujme především Vincentem Pricem v ústřední roli každé z nich. No dobře, Vincentem Pricem a gotickými domy, hustou mlhou, věčným deštěm a vůbec dokonalou atmosférou. A jemným humorem. Úvodním Morella je sice po příběhové stránce celkem nezajímavá, ale pak nastoupí těžká kalibr v podobě Černé kočky a Fakta případu monsieura Valdemara s geniálním Basilem Rathbornem a nabere to obrátky. Na podzimní večery jako dělané. ()

RobLord

Po závěrečných titulcích Tales Of Terror jsem sáhl do knihovny a vytáhl sbírku nesmrtelných povídek Edgara Allana Poea. Černý kocour a Případ pana Valdemara se mi v Cormanově stylu zamlouvá mnohem víc, než pozdější zpracování Mistrů žánru Romera a Argenta. Nepopsatelný opilec Montresor je prostě rozkošná postavička a nápad s degustací vína (neobsažený v Poeově originálu) příjemně zaujme. Tři hvězdy v mém hodnocení mohu vysvětlit takto: Historky hrůzy nejsou peckou ve stylu lovecraftovského The Haunted Palace; první z nich Morella se navíc tvůrcům poměrně vymkla z rukou. Tři tedy chápejte jako DOBRÝ FILM. ()

Schlierkamp

Americký film natočený podle povídek E, A. Poea, přičemž režie se opět ujal R. Corman a do hlavní role obsadil svého dvorního umělce V. Price. Tato kombinace stále má co nabídnout a už jen z těchto tří jmen je jasné, co může divák očekávat. V Historkách hrůzy můžeme sledovat tři povídky a sice Morella, Černý kocour a Případ pana Waldemara. Povídku Černý kocour hodnotím jako stěžejní, nejen kvůli nejzajímavějšímu ději a hereckým výkonům, ale i množstvím prostoru, jež jednotliví herci dostali. Zbylé dvě povídky jsou pouze do počtu. Ve všech povídkách vystupuje geniální V. Price a jeho tradičně démonickému výkonu se dokázal přiblížit pouze P. Lorre jako opilec Montresor a snad i B. Rathbone v roli hypnotizéra s nekalými umysly. Neobvyké degustační klání a souboj o nejlepšího znalce vín mezi Pricem a Lorrem hodnotím jako nejzábavnější část filmu. Přestože se zdá, že společné dílo tria Poe/Corman/Price už nemůže ničím překvapit, jsem přesvědčen, že toto dílo především díky Priceovi a tradiční cormanovské atmosféře je jen o něco málo horší než nejznámější režisérova díla a neodvážil bych se dát méně než 4 hvězdy. ()

strycekmaso

První povídka byla docela dobrá. Asi nejlepší z těch tří. Hudba, která hraje, když duch Morelli zmocnit těla Lenory je dost podobná té, která se objevuje v čelistích :). Vincent Price hraje opravdu dobře a režie teké velmi dobrá. Avšak třetí povídka je o dost horší. Udělat z nejslavnější Poeovi hororové povídky komedii a ještě tak trapnou je opravdu hrůza! Byl jsem opravdu nemyle překvapen! Poslední povídka je o něco lepší. ()

Caliboss

K Morellese vyjadřovat nebudu, o ní tu padlo už dost názorů, k nimž se jen přikláním. K černému kocourovi snad jen podotknu, že je do něj šikovně zakomponována i méně známá povídka Sud vína Amontilladského, ze které pochází postava Fortunata i Montresora (nejedná se o postavy z Kocoura!) a v níž Montresor z pomsty zazdí Fortunata ve svém vinném sklepě. ()

Kenneth

Tři povídky, kde pouze ta prostřední je komediální a je opravdu nejlepší. Nezapomenutelná je soutěž v koštu vína. V posledním příběhu mně tam jaksi nesedl Basil Rathbone. Vzhled do hororu sice bezesporu má, ale už ho máme spojeného s postavou Sherlocka Holmese. ()

brasek

Kto má rád poviedky od E. A. Poe si príde na svoje. Filmové poviedky sú oproti písanej predlohe mierne dorobené a dá sa povedať, že aj efektne. ()

Scaevola

K mému překvapení jsem znal pouze jedinou ze tří zpracovaných povídek - groteskně podaného "Černého kocoura". Naneštěstí právě tanhle povídka mne z celého filmu zaujala nejméně, protože atmosférický potenciál vyplýtvala v pitvoření se a zbytečném množství vína. Teprve zbývající příběhy byly tím, co jsem očekával a na co jsem se těšil, bohužel celkový dojem úplně zachránit nedokázaly. ()

sibskyn

Tohle mi přišlo jako naprostá hrůza,nechci urazit někoho komu se to líbí, jenom mám na to odlišný názor. Největší problém je v tom, že pokaždé, kdy se schyluje k vrcholné scéně filmu, tak se obraz rozmaže a začne se hýbat, všechno to vypadá jak z pohádky pro děti a vy podstatě nic nevidíte, a takhle vypadá každá vrcholná scéna filmu. Fakt super, Z toho čiří přímo genialita rychlého točení. ()