Historky hrůzy

Film na motivy povídek krále horrorů - E.A. Poe. Morella - příběh o muži, jemuž krátce po porodu umřela žena. Dítě ovšem přežilo, a po 26 letech se vrací... The Black Cat - jedna z nejznámějších povídek vůbec, jak dopadne nevěrná žena a její milenec? The Case of M. Valdemar - starý muž na prahu smrti odevzdá svůj život (nebo svou smrt?) do rukou šarlatána. (Schobul)

bouncer

Rogerovi Cormanovi přicházím na chuť. Jeho zpracování E.A. Poea je opravdu skvostné. Jáma a kyvadlo či Zánik domu Usherů nemají v jeho zpracování téměř chybu a tyto tři povídky se také povedli. Prostřední The Black Cat je určitě na 5*, skvěle skloubená Poeova předloha s výborným herectvím a vizuálním zpracováním. Asi nejlepší zpracování známé povídky, jaké jsem viděl. Zbývající dvě už jsou trochu slabší, přesto dobré. ()

Terva

Antologie tří segmentů podle nejslavnějších Poeových povídek v gotickém duchu........ .....známé povídky Morella, Černá kočka a Fakta v případu pana Valdemara ožívají na filmovém plátně. Scénář : Richard Matheson. Kamera : Floyd Crosby. Hudba : Les Baxter ()

liquido26

Herci opravdu skvělí - Vincent Price je bez debat. Hlavně to, jakým způsobem dokáže vytřeštit oči:-) opilec Peter Lorre a hypnotizér Basil Rathbone rovněž září. První povídka je docela o ničem. Je tam docela hodně podobností s Cormanovým dalším filmem Ligeina hrobka. Druhá povídka Černá kočka je crossoverem stejnojmenné klasiky a další z Poeových povídek - Sud vína Amontilladského. Tento příběh je hodně vtipný a z trojlístku nejlepší. Poslední příběh je také dobrý. Děj všech tří byl docela předvídatelný, ale ten poslední nejméně :-) ()

Astaroth12

Začiatok vyznel veľmi strašidelne.Koč sa prediera hmlou a zastane pri sídle v ktorom je interiér obklopený pavučinami.Tak to začalo skvostne.Ale prvý príbeh bol predvídateľný a naivný.Druhý príbeh je značne rozťahaný a dosť nezaujímavý.Ale ironický čierny humor tu fungoval.Ale diel bez napetia.Slabučká poviedka.Ani tretia poviedka nestala za vela ale disponovala slušnou atmosferou ale z predvidatelným príbehom.Slabý poviedkový film.Za vynikajúceho Price davam 2* ale na viac tento film nemá. ()

ledzepfan

Tři moc hezky provedené povídky. Vincenta Price obecně moc nemusím, ale např. jeho pitoreskní variace v The Black Cat je sympatickou ukázkou herectví u kterého se herec baví a vyblbne jak malé děcko. Celé to stojí na pevné konstrikci Edgara Alana, takže to do nějákých větších sraček snad ani upadnout nemohlo. Fajn oldschoolová odpočinkovka. ()

Rybizek

Pro mě docela překvapení, jelikož jsem od starého filmu tohoto typu moc neočekávala. Všechny tři povídky měly nádech jakéhosi mně příjemného tajemna a byly dosti drastické, věřím, že v dřívějších dobách to mohlo publikum značně děsit. Vizuální stránka filmu mi přišla okouzlující a taktéž i výkony herců, obzvlášť Peter Lorre v povídce The Black Cat byl opravdu skvělý a velmi vtipný, 71%. ()

PKD

Silné 3.5 ...zatím. Jak tu někteří písli, 1.povídka je sice nejslabší, ale aspoň není tak natažená na úkor ostatních. 2. je pro mne osobně právě ta nejslabší a říkejte si, co chcete. Viděti totiž neskutečně špulícího rty Vincenta Price při sázkové degustaci vín, bylo opravdu úsměvné. Takový seladonek s knírem. Já vždy preferoval tuto H legendu bez onoho bordelu pod nosem.;-) Tlustý Peter Lorre, který zde má dokonce 1 jasnou narážku na ultraslavný film, ve kterém i hrál Cassablanca, byl vskutku, nechutný a já se vůbec divím, že mu ta jeho pěkňoučká (ham-ham) ženuška, nezahla či nesbalila kramle již dávno. Zazdíti totiž měla se svým špulirtiskem Fortunátem ona jeho a ne obráceně. A 3. povídka je v papírové formě působivý, pan Waldemar, který má též až vampiricky uhrančivou (co se týče 60tek, tak v tomto tedy vládnou...od Star Treku až po projekty jako tento) ženu. Takže bych to zatím viděl takto...1.povídka ***1/2, 2.povídka *** a 3.povídka **** . Tož tak. ()

kaylin

Roger Corman se svými herci odvedl dobrou práci a snímek „Tales of Terror“ je takovou klasikou svého žánru, klasikou, která je spojena se jménem Edgara Allana Poea a ukazuje, že tohle je něco, co sice stárne, ale vůbec to nevadí, protože ty filmy mají pořád svou specifickou atmosféru, jež je dána i skutečností, že byly natáčeny v interiérech, ale se snahou diváka vyděsit. Některé masky a triky jsou velmi slušné a nezestárly vůbec. ()

Chatterer

Skvěle jsem si užil tyto adaptace povídek Alana Edgara Poa. Asi nejlepší scéna pro mě byla s geniálním someliérem Vincentem Pricem, když vypukl degustační souboj. ()

gumli

Tri príbehy Edgara Allana Poa.Lenže každý si ide svojou cestou.Niekedy to pripomína skôr mix horroru a komédie.Ako napríklad opilec Montresor.Najlepšie je asi poviedka Black Cat,ale ani ostatné neboli o nič horšie.Ale všetky tri príbehy dokážu pobaviť.V druhom príbehu je aj dobrý diabolský smiech.No,možno v skutočnosti ponúkajú aj viac ako len zábavu. ()

kagemush

S až nechutnou rozkoší jsem se ráchal v týhle krásný prehistorický horrorový záležitosti. Tohle a takhle už zřejmě nejde natočit aniž by z toho nebyla parodie. ()

Martin741

Vincent Prajs je pre mna hlavne hororova legenda, ako tak pozerqam, neboli mu cudzie ani komedie. Tu vsak ani nejde o hororovu komediu, ale skor o ciernu komediu. zasmiat sa obcas dalo, ale zufalo malo, bat som sa nebal, nebolo coho. Prva poviedka vyslovene nudim, som mal chut vypnut to. Potom sa uz cosi rzbehklo, ale rezisersky sa Corman teda nijak neprekonal, Peter Lorre /Casablanca/ bol na urovni. Tak hlavne kvoli legende menom Prajs dam 60 % ()

filmmovier

Roger Corman, Edgar Allan Poe a Vincent Price opět spojili své síly. A opět na výbornou. Corman tentokrát natočil povídkou antologii se skvělým obsazením i zpracováním. Morella - nejkratší, hororová, atmosférická, Price opět jako šílenec. 5/5. Černý kocour - Nejlepší povídka, tvůrci jí dokonale propojili s dějem mého dalšího oblíbeného kousku Sud vína Amontiladského. Peter Lorre tentokrát Price převálcoval. Napínavé, vtipné. 5/5. Případ pana Valdemara - nejslabší mysteriozní povídka, Price opět v hlavní roli, ale skvěle mu sekunduje jako vždy vynikající Peter Cushing. 4/5. Líbilo se mi to, tenhle film je z trojice Usher - Kyvadlo - Historky tím nejlepším. Rozhodně doporučuju všem fanouškům hororu, fakt docela na nervy. navíc vše je proloženo mrazivým komentářem. Viděno v českém dabingu, povedené, řekl bych. Za mě 100%. ()

Schobul

První povídka je dobře zvolená. Je totiž imho nejhorší z těch tří :) Strašidelná mi moc nepřišla, a zajímavá ještě míň. Naštěstí to ale následující dvě moc dobře rozjedou - Druhá povídka je bez debat za 5*. Kdo neviděl soutěž v degustaci, o hodně přišel. Na konec si nachystal Mr. Price docela lahůdku - co se stane s člověkem v okamžiku smrti. Ne před, ani po, ale právě v ten moment.. Suma sumárum, krásné 4 hvězdy. Velmi příjemný horror. ()

zdenny

Můj milovaný autor, má milovaná doba a prostředí. A skvělý Vincent Price. A v druhé (té nejlepší) povídce stejně skvělý Peter Lorre. Jen bych chtěl uvést na pravou míru, že druhý příběh není natočen na motivy povídky "Černý kocour", nýbrž podle povídky "Sud vína amontilladského". A myslím si, že ke konci tohoto příběhu je přidána pasáž z povídky "Zrádné srdce". ()

Han22

Corman, Poe a Price potřetí, tentokrát v povídkovém filmu. Morella - do rozpadlého zámku přijíždí hrdinka, aby zde narazila na svého otce (Price), který se ji vzdal, protože ji vinil ze smrti své ženy. Přes fantastického Price a úžasnou atmosféru zámku plného pavučin průměrné rodinné drama s velmi nevýrazným zakončením - 2,5/5. Black Cat - Opilec Montresor má mladou ženu. Jak se zachová, když zjistí, že mu je nevěrná s přítelem, kterého ji představil? Vynikající Peter Lorre, velice průměrný šaškující Price, krásné zakončení, jen se jedná spíše o černou komedii než o horor - 3,5/5. Case of Mr. Valdemar - Hypnotizér zhypnotizuje pana Valdemara těsně před smrtí a odmítá nechat jeho duši jít. Vynikající námět s celkem průměrným zakončením, které nic neřeší - 4/5. Celkově hodnotím třemi hvězdičkami, povídky jsou všechny celkem zajímavé, ale vždycky mi tam něco chybělo. ()

Anderas

MORELLA: První povídka zřejmě nejvíc ctí původního ducha předlohy. Není tu nadsázka, není tu humor, je tu jen jeden Price (ostatně ten je všude:)) a zbytek je nepodstatný. Jakkoliv mi v některých jiných fimech Cormana vadí syntetická nabubřelost prostŕedí, zámeček v Morelle působí velmi efektně a stylově a až na trochu přehnanou pavučinovatost skutečně vyzařuje Hrůznost. Jak už to u béček bývá, vyjevuje se i zde pár logických trhlin, výborné zpracování (dokonce vzhledem k dnešní době) a precizně přenesená pointa to však bohatě vynahradí. "Morella, my beloved one...your murderer has returned" 5* THE BLACK CAT: Zdaleka ne tak ortodoxní jak bych si ho já představoval. První polovina povídky je vůbec vynechána ale to by ani tak nevadilo pokud se jako já zprvu nebudete schopni přenést přes nepochopitelně komické ladění. Působí to skoro jako parodie. V půli povídky se stále nechytáte neboť děj si vyvíjí úplně jinudy, přičemž ani sám Price zde nehraje první housle, ovšem po nutném zvratu už zase vše zapadá do známych kolejí. A jakýchto kolejí. Myslím že je vůbec skvělým tahem pokusit se hrůznost předlohy pŕeložit do humorné satiry. Zní to jako rouhání? Kdo neviděl, nevěří. Především pak závěr a Montresorovy halucinace jsou vskutku boží. Price půvabně přehrává, ovšem nikdo další (snad až na Montresora) hrát vůbec neumí a nejvíc mi na nervy paradoxně lezly technicky naprosto nedotažené (a esteticky už vůbec ne) prolínačky. "Yes, for the love of God" 4* THE CASE OF M. VALDEMAR: Poslední povdídka se mi líbla zdaleka nejméné. Price je umírající člověk, který výměnou za zbavení bolesti upíše svou duśi šarlatánovi. Děj je tak trochu obyčejná konverzačka, žádné zásadní zvraty, žádné nápady a v momentu kdy by mělo napétí vrcholit jen smutné zívám. No dobře, Carmichael je vskutku ďábelský ovšem jeho tečka do kroniky života nebyla ani zdaleka taková, jaká být mohla nemluvě o tom, že Priceovo závěrečné "představení" působí ne-li směšně. "Valdemar, do you hear me?" 3* Škoda oné sestupné tendence, mohlo to být dokonalé, ovšem co dokonalé je a co mě koneckonců nutí závěrem vypálit 5* jsou Priceovy mezivstupy a jeho jemný, slaďoulinký přízvuk smrti. ()

Mikino00

Zajímavé a díky Priceovi velmi působivé povídky podobné kvality, nejlepší je opravdu ta druhá ale úrovni Usherů nebo Kyvadla se to nepříblížilo. ()

zdeny99

Film, který je složený ze tří (čtyř) povídek od E. A. Poea, mezi nimiž je zfilmovaná i má nejoblíbenější, Černý kocour. Bohužel ty dvě už jsou slabší, a nejen v literární podobě, nýbrž i v této filmové adaptaci. Tou první zfilmovanou povídkou je Morella. Z počátku zde vidíme klasické prvky gothického hororu Rogera Cormana jako je staré sídlo plné pavučin, chodící tarantule po stole a mrtvá žena. Poté zazvoní u dveří 26letá dcera Vincenta Price a Price prohlásí zásadní větu celé toto povídky: "Morello, má milovaná ženo! Tvá vražedkyně se vrátila!" Bohužel tohle je jediná scéna z této povídky, o které se kladně hovořit. Zbytek povídky je velice nudný a nezachrání ji ani již zmíněné gothické prvky či strašidelně vyobrazený dům, který byl již použit ve filmu ZÁNIK DOMU USHERŮ. Poté následuje podle mě nejlepší povídka E. A. Poe, která i z těchto tří vyšla nejlépe v tomto filmu. Je jí Černý kocour, zde smíšený ještě s povídkou Sud vína amontilladského. Úvod je velice nudný. Vincent Price společně s Peterem Lorrem v ní jen pijí víno a až samotný konec naopak s počáteční nudou kontrastuje v excelentní finále. Kdo četl povídku, tak ví, jak to dopadne. Závěrečná zfilmovaná povídka The Case of M. Valdemar je vůbec tou nejslabší. Mě absolutně nezaujala. [400. hodnocení, 50. komentář, 71%] ()