Sir Robert Chiltern, úspěšný politik a dokonalý gentleman má vše, co si mohl přát. Spolu s milující manželkou představují dokonalý pár. Potíže však nastanou, když se v Londýně objeví paní Chieveley, která by mohla odhalit nebezpečné tajemství z jeho minulosti a tak ohrozit jeho kariéru i manželství. Nezbývá mu nic jiného než se obrátit na dlouholetého přítele lorda Goringa - sukničkáře a svůdce žen. Ten je tím však zatažen do pavučiny lží a je vážně ohrožen jeho rajský staromládenecký život... (oficiální text distributora)

Sejkorka

Vynikající oddechovka z pera klasika. Ani tak nejde o divadelní děj, jako o atmosféru doby a skvělé herecké výkony. Dominují Ruppert Everet v roli lorda Goringa, který skvělem ztvární přeměnu cynika v romantickou duši. A hlavně Julianne Moore jejíž paní Chieveley je vzorem ultramrch. Cate Blanchet (která mne při pátrání v její filmografii k tomuto dílu dovedla) je tak trochu nenápadná, nedominuje tolik. Ale i tak, super ! ()

chivas_egal

vezměte všechna klišé z limonádových příběhů různých epoch a převyprávějte je ve stylu Woodhouse nebo Jirotkova Saturnina získáte svěží a zábavnou podívanou, bo Wilde. Vlastně ještě to celé povyšte na kvadrát. Nezapomeňte hledat odkazy, to se u tohoto druhu filmů vyplácí. ()