Hvězda, kterou známe z filmů Caddyshack, Stripes, a Ghostbusters, pokračuje v sérii žoviálních komedií. V této hlučné, hravé honičce hraje Murray Grimma, znuděného elegána, který se převleče za klauna a vydá se vyloupit metropolitní banku. Má sice skvělý plán a pomocníky, ale ztopení miliónu dolarů se ukáže být hračkou proti úniku z města. Grimmovi vstupuje do jeho “klaunova pozdního odpoledne“ chvástavý policejní šéf. Lupiči rekvírují auto, taxík, autobus, zavazadlový vozík i letadlo, aby nakonec poněkud nešťastně vyvázli. Milovníci komedií, Rychlá změna stojí za to! (Warner Home Video CZ)

otík

Americká variace Belmondovy Bezva finty, ze které je zachováno jen vykradení banky v kostýmu klauna, je ale staženo maximálně na 20 minut a zbytek filmu je jen utíkání před policií, chytání autobusu či letadla a pitvoření Randyho Quaida. Občas je to zábavné, občas nudné. Prostě průměr. Hudba: Randy Edelman ()

vesper001

Vážení tvůrci, gratuluji vám. Váš film byl zvolen blábolem měsíce. Bezva finta je i přes své slabiny v porovnání s touto klauniádou zářícím klenotem. Rychlá změna nemá nápad, vtip ani sympatické postavy – a cože tedy vlastně má? Konec. Naštěstí. ()

Kubaso

Tak tady mě Bill Murray hodně zklamal. Film je sice docela vtipný a příjemně svižný, ale ve druhé půli míří po všech stránkách jaksi donikam. Přesto je to celkem ucházející komedie, ale s "Bezva fintou" se absolutně srovnávat nedá. Kupodivu i Murray vychází ze srovnání s Belmondem dosti bídně, ale pokud jste původní film neviděli, s klidem si přidejte jednu *. Koukat se na to určitě dá. ()

cross

Miluji film Bezva finta (Hold-Up). Rychlá změna je jeho naprosto nepovedeným plagiátem, jenž fanoušky jen nepříčetně rozzlobí a zanechá trpký úšklebek na tváři, jak si toto mohl vůbec někdo dovolit. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že mám rád herce Billa Merraye! Ruce pryč! ()

sedm.1

Americké remaky francouzkých komedií mají svou tradici,bohužel tradici příšerných a nepovedených taškařic.A Rychlá změna tuto tradici jen potvrzuje.Přes hvězdné obsazení nuda,nuda a ještě nuda.Trapné scény,nevtipné gagy,primitivní závěr.Doporučuji 100% originál,tohle ani náhodou! ()

Hanys_

Důkaz, že američané remakovali už před 20 lety. Tohle dopadlo ještě docela dobře. Hlavně zásluhou Billa Murrayho... ()

wosho

Na originální Bezva fintu to nemá. A Bill Murray bohužel nemá ani na J.P. Belmonda. Film co nemá moc nabýdnout, přesto kdo nezná původní verzy může se pobavit. ()

peetriss

Další z velké řady amerických nepovedených remaků úspěšných evropských filmů. Bezva fintu mám osobně velice rád, Jean-Paul Belmondo podal svého Klauna natolik dokonale, že si na něm zákonitě musel v remaku vylámat zuby i takový herec, jakým je Bill Murray. Tvůrci Rychlé změny se snaží nacpat do svého filmu mnoho amerického či Ameriku kritizujícího a popichujícího, bankovní část je zkrácena a větší důraz je kladen na peripetie okolo zmizení z města směrem k novému životu v přepychu. Zde scénáristé dávají průchod své vlastní fantazii, nekopírují původní film, zcela vypustili šíleného Laskyho, naopak přidali mnohé další problémy komplikující Grimmovi a spol. život, z nichž některé jsou povedené a vtipné, jiné naopak. Nebýt francouzsko-kanadské Bezva finty, tu třetí hvězdu by si film vybojoval, ale protože Rychlá změna je remakem, srovnání s původním filmem se prostě ubránit nemůže a nevyznívá pro něj příliš dobře. Bill Murray se snaží film držet, co to jde, Geena Davis je pohledná, Randy Quaid je rušivý a potěšila přítomnost Jasona Robardse. ()

Ollie235

Začátek to má svižný a prvních 20 minut tak zaručeně pobaví, pak je ale lepší film vypnout. Strašně rychle totiž zapadne do nudného podprůměru a člověk se akorát těší na konec. Škoda, rozjezd byl vážně slušný. ()

Kick077

Původně jsem ani koukat nechtěl, ale nakonec sem kanál nepřepnul, docela mě to zaujalo. Začátek byl vcelku povedenej a dokázal probudit zvědavost, ale potom co se všichni aktéři loupeže dostali ven z banky a vydali se na cestu na letadlo, zvědavost pomalu pominula. Bylo to hodně zdlouhavý a postupně se to až moc překombinovalo, asi aby to bylo vtipnější, ale to se moc nepovedlo. Prostě nějakej silnější dojem to ve mě nezanechalo. ()

MickeyStuma odpad!

Tak tenhle americký snímek je názorným příkladem toho, jak lze zprznit tak vynikající film, jako je 'Bezva finta'. Od vzniku tohoto remaku sice už uplynulo hodně let, ale vsadil bych se, že se Francouzi smíchy popadají ještě dnes. Amíci si vzali námět a řekli si, že půjdou svoji cestou. Ale lze překonat Belmonda? Bill Murray na něj prostě nemá. Veškeré klaunské přepadové kouzlo je pryč. Vše je tak neúnosné, že i trapnost se má na pozoru. Humor se zcela vytratil. A dobrodružný útěk městem na letiště? Smůla, nic takového tu není. 'Bezvu fintu' jsem viděl a tak tohle amerikánstvo shazuji do propadliště filmových dějin. Kdyby ne, dal bych alespoň jednu hvězdičku za snahu. ()

Besyn

Opravdu nevím,proč se tenhle remake Bezva finty točil.Belmondo je Belmondo a třebaže mám Billa Murraye velmi rád,zde mě velmi zklamal a zdaleka nemá takové charisma,jako měl Belmondo v originále.Ale budiž,kdyby byl film vtipný a svižný,dalo by se to překousnout.Ale on je strašně nevtipný a místy i neskutečně trapný.To už nepřekousnu ! ()

cure

Další márny filmový pokus o remake úspešného európskeho filmu po americky. Už len ten výber hercov je tak, tak, tak veľmi americký, že to nemôže byť úspešné. Úplny odpad to nieje, americká profesionalita tam cítiť je, ale kto raz videl originál jednoducho viacej ako 20% nedá, aj keď tam hraje Bill Murray. ()

Looka

Tyhle americký remaky úspěšných francouzských filmů (Oscar, Zabiják,Taxi...) asi nikdy nepochopím. Proč? Proč?? Bille sakra proč??? ()

Bounded

Je mi jedno, že jdu proti proudu, ale líbilo se mi to. Bezva fintu už jsem viděl dávno a kromě úvodní půlhodinky si z ní taky nic nepamatuju. Takže jsem si chtěl osvěžit pamět alespoň americkým remakem. Čekal jsem daleko větší bídu podle zdejších komentářů. Bill Murray je můj oblíbený herec a možná jsem na něj zatížený až moc. Jelikož některé komentáře se týkají srovnávání až moc, měl bych si asi znovu pustit původního Belmonda. Třeba pak hodnocení změním. Možná, a nebo taky ne. 70% ()

Rodin

Otravný a nezáživný remake Bezva finty. Navíc nevím, jak by mohla Geena Davis nahradit Kim Cattrall. Jedině snad v pořádné mlze, případně ve tmě. A nesměla by ukázat zuby. ()

kyLuke

První půl hodina je opravdu výborná. Má rychlé tempo, rychle uteče a je pěkně napsaná. Bohužel další hodinu nastává těžké utrpení. Tvůrci se snad snažili předčit "Bezva fintu" a to se jim za žádných podmínek nemohlo podařit. Proto do druhé poloviny filmu naplácali vše, co se dalo, od mafie až po zloděje, který jim ukradne oblečení a vznikla z toho ne úplně špatná,ale díky druhé polovině podprůměrná komedie. A některé výtky k hercům moc nechápu. Bill Murray tu podává jeho standartní( takže výborný) výkon. Za zmínku také určitě stojí výborný Jason Robards a ne úplně špatný Randy Quaid. A ostatní herci jsou průměrní, takže též žádná hrůza. Bohužel, scénář je ( až na první půlhodinu) odfláknutý a díky tomu musím dát dvě hvězdičky. 50%! ()