Svatba mého nejlepšího přítele

• USA My Best Friend's Wedding (více)
Trailer

Julianne a Michael uzavřeli na vysoké škole  dohodu: jestli do 28. narozenin nenajdou nikoho lepšího, vezmou si jeden druhého. Vypadá to jako úplná pitomost ale jen do chvíle, než to jeden z nich začne brát vážně. Do určeného limitu zbývá už jen několik dnů a Michael se konečně rozhoupal. Bohužel o ruku nečekaně požádal jinou dívku, než by si Julianne přála. Ta teď musí zapojit veškerou vynalézavě zvrácenou fantazii, aby dostala Michaela zpět. Připravte se na nejlepší svatbu roku. Teď jde opravdu o všechno! (Bonton Home Video)

Trailer

Xmilden

Julia Roberts měla hrát podle předpokladů záporačku, která udělá všechno pro to, aby nakonec pro sebe urvala svého momentálně vysněného muže. Místo, aby vršila intriky, házela klacky pod nohy nebo drtila skály však sledujeme spíše zoufalou ženu, která moc neví co sama se sebou a která se neobejde bez rad svého kamaráda. Nicméně jí to sluší rozhodně tedy víc než v té době Cameron Diaz. Julia Roberts je stejně jako Tom Hanks takové to americké zlatíčko, které v té době rozhodně nemohlo hrát vyloženou svini. Škoda. Tady potenciál pro vyostřené situace rozhodně byl. PS: Vtipný film opravdu není. 40% ()

VeeDee

Pro někoho možná průměrná romantická komedie, ale moje srdcová záležitost, na kterou se prostě vždycky, když jí dávají, musím dívat. Cítím s hlavní hrdinkou, asi dělá trochu nelogické kraviny, každopádně z filmu cítím hloubku. A závěrečná scéna, jak tam tak sedí v levandulových šatech... tu miluju! Vlastně na celý film většinou koukám jen kvůli téhle scéně. :-) ()

burton

Znáte ten pocit, kdy se vám zadrhne zip a ne a ne se to pustit a vy pak cukáte tím jezdcem, až se vytrhne a je to ještě horší, protože rozbitý.....? A oprava bude drahá a už to nikdy nebude jako dřív! Takže jo a tím pádem, jestli se na tohle podíváte, bude vám úplně stejně. Bezbřehá bezmoc a nuda, bez ohledu na skvostné herecké obsazení. Báječný zip, ale zadrhnutý. ()

Astaroth12

Čo som čakal to som aj dostal.Veľmi svieža komédia s veľmi hviezdnym obsadeným.J.Roberts hrala aj lepšie,v tomto filme moc nezažiarila.No ale kde jeden zlyhá,tak druhí dominuje.Narážam na C.Diaz ktorá ´ťahala celí film,aj keď nepatrí medzi moje obľúbené herečky pre mňa najlepší herecký výkon,ktorý zahrala vo filmoch.Ja si neviem predstaviť kto by mohol zahrať tak dobre naivku,ale ten jej spev,no keď to pozeral Habera asi aj ošedivel.A z hercov ma najviac pobavil a bol naozaj parádny R.Everett,ten ma bavil po celí film.A ta scéna kde všetci spievajú I Just Don't Know What To Do With Myself považujem za jednu s najlepších scén,čo sa tyka komédii-romantík vobec. ()

blackrain

Až když někoho ztratíme, tak si uvědomíme, že ho milujume a že nám ta osoba bude strašně chybět. Julia Roberts si taky tohle uvědomila, ale už bylo příliš pozdě. Ano, opravdu jde o příjemnou romantickou komedii, kterou můžete vidět kdykoliv a nikdy se neomrzí. Rupert Everett byl ze všech zúčastněných herců nejlepší a dokonale zastínil Julii Roberts a Dermota Mulroneye. ()

• V roce 1997 se stal snímek osmým nejvýdělečnějším projektem. Při rozpočtu 46 000 000 amerických dolarů vydělal celosvětově za čtyři týdny skoro 300 000 000 amerických dolarů. (Terva)
  • Postava Gerge Downese (Rupert Everett) se ve scénáři původně jmenovala Digger Downes. (Terva)