Svatba mého nejlepšího přítele

• Irsko

• Kanada

Komedie / Romantický

USA, 1997, 105 min

Musim rict ze po opetovnem shlednuti tohoto filmu jsem prehodnotil svoje hodnoceni :o) V tomto filmu jednoznacne vede Julie, ktere takto zahranou postavu stoprocentne verim a jeji zoufalstvi, obavy, nadseni ci jine emoce jsou z jejich oci primo citelne. Klobouk dolu nat takovymto vykonem a i hudebni vsuvky nejsou nijak prehnane a skvele do deje sedi.(14.3.2011)

Může se to tvářit jako klasická love-story, ale opak je pravdou. Zakázané ovoce chutná nejlépe, tomuto tématu holduje tato skvělá oddechovka. Sotva dokonalý plán, jak zrušit svatbu, na kterou je pozvaná Julia Roberts jako svědkyně a přemluvit svého nejlepšího kamaráda, aby si vzal ji, jelikož ona je přeci ŽENOU JEHO ŽIVOTA. Jak to může skončit? Pro mě až překvapivě dobře. Výborný Rupert Everett, kdy ho ještě nebylo tolik vidět. I po několika letech je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, dávám*****.(28.2.2012)

• Brinkley

Juliina nesympatická "kámoška", přeslazená snoubenka hraná nesympatickou Cameron (i když v případě Diaz je slovo hrát přeci jen poněkud přehnané) a nemastný -neslaný ženich.... Takže kdo nám zbývá? Ano, klasika každé romantické komedie ... kámoš Rupert (ovšem jde o jedinou postavu, která není na facku). Co se označeného žánru týče...nezasmála jsem se ani jednou, romantiku jsem nepostřehla.(29.5.2014)

Romantická komedie obyčejně končívá happy endem. Ne tak tady. To vše by mě nevadilo, ale vymýšlet intriky kvůli chlapovi, který na mě již "zapoměl" a tím se ve společnosti znemožňovat, to mi jaksi nešlo "pod vousy". Nicméně JULIA ROBERTS to hraje skvěle, na rozdíl od CAMERON DIAZ, která mi vždy připomíná leklou rybu a v této roli zvlášť. Ale jje to koukatelný film, ikdyž nic mimořádného od toho nečekejte.(30.1.2012)

Jedna z nejlepších romantických komedií 90. let. Usměvavá a přitažlivá Julia Roberts tu doslova září. Tato role jí sedla jako ulitá. Nezaostává za ní ani Cameron Diaz. Její herectví v karaoke baru je prostě úžasné. Ve své době její hvězdná brána dostala zelenou. Julia tu hraje tak trochu mršku v touze překazit jednu svatbu. Láska a city se tu projevují každým coulem, až nakonec vyhraje jedině ta pravá. Šťastný happy and, někomu ukápne slza a je to. Při sledování příběhu divák neví, má-li tam někoho litovat anebo mu přát. Scénář je napsán nadmíru dobře. Všichni pochopili jednotlivé charaktery postav a tak v nich doslova žijí. Já můžu snímek jedině doporučit. Třeba si vtom někdo najde sebe sama a bude sdílet všechny osudové chvilky, jaké tu jsou.(30.5.2014)

• - Natáčení probíhalo v americkém Chicagu. (Terva)

• - Postava Gerge Downese (Rupert Everett) se ve scénáři původně jmenovala Digger Downes. (Terva)

• - Scéna, ve které je "hozena kytice", se odehrává v muzeu Cuneo ve Vermont Hill Illinois. Štáb odstranil a uložil koberec, který režisér při točení scény nechtěl mít v záběrech. Pracovníci muzea však koberec našli až za dva měsíce. (Terva)