poster

Svatba mého nejlepšího přítele

 • USA

  My Best Friend's Wedding

 • Slovensko

  Svadba môjho najlepšieho priateľa

 • Slovensko

  Tú svadbu treba zrušiť!

 • Nový Zéland

  My Best Friend's Wedding

 • Velká Británie

  My Best Friend's Wedding

 • Austrálie

  My Best Friend's Wedding

 • Irsko

  My Best Friend's Wedding

 • Kanada

  My Best Friend's Wedding

Komedie / Romantický

USA, 1997, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radiq
  *

  Je to klasickej romatickej film 90. let. Klasickej je hlavně proto, že do hlavni role nasrali blbou Juliu Roberts, která je odjakživa škaredá, nesympatická a trapná. Neni to ani komedie, já v tom vidim jenom tu nudnou problematiku lásky a vztahů a emocionálně pošahanejch ženskejch a k zasmátí tam neni skoro nic. Kdyby se k tomu podávala chlazená dvanáctka, nebylo by to tak hrozný... takhle jsem ale místo koukání na film hledal pavučiny na zdech a kousal sem si kužu kolem nehtů... nuda.(30.5.2013)

 • blackrain
  ****

  Až když někoho ztratíme, tak si uvědomíme, že ho milujume a že nám ta osoba bude strašně chybět. Julia Roberts si taky tohle uvědomila, ale už bylo příliš pozdě. Ano, opravdu jde o příjemnou romantickou komedii, kterou můžete vidět kdykoliv a nikdy se neomrzí. Rupert Everett byl ze všech zúčastněných herců nejlepší a dokonale zastínil Julii Roberts a Dermota Mulroneye.(27.12.2009)

 • lennyd
  **

  Julliane (Julia Roberts) a Michael (Dermot Mulroney) jsou dávní přátelé, jejichž přátelství semtam překročilo i hranice lásky. A tak je Julliane docela v šoku, když ji Michael pozve na svatbu s mladou Kim (Cameron Diaz) - uvědomuje si, že Michaela stále miluje. A tak se Julliane musí pokusit ve zbývajících dnech onu velkou událost překazit. Ale nebude to mít vůbec jednoduché, protože Michael Kim opravdu miluje ... Jednoho zasněženého večera jsme se s manželkou rozhodli, že by bylo dobré se podívat zase na nějaký ten romantický film - a volba padla na Svatbu mého nejlepšího přítele. Zatímco žena byla s filmem nadmíru spokojena, mne naopak docela znechutil - nevím co je romantického na tom, že se jedna potroublá (sorry Julie) ženská snaží překazit štěstí jinému páru. Sice se říká, konec dobrý, všechno dobré - ale ani ten mne nijak nenadchl. Herecké obsazení sice září velkými jmény, ale ve filmu jsem nikoho "velkého" neviděl - Julia Roberts je díky své roli hodně nesympatická, Cameron Diaz zase vypadá (a hraje) jako ufňukaná slepička, tak snad jen pánské obsazení (Dermon Mulroney a Ruper Everett) stojí za zmíňku ...(18.1.2010)

 • herr_carter
  ***

  Co tak asi k tomu říci, že ano - takovýchto komedií již bylo vytvořeno na statisíce, tahle má možná tu lehčí výhodu v kvalitnějším hereckém obsazení. Pokud chce člověk sledovat film a využít u toho asi 2,5 % mozkové kapacity, pak je tento film superideálním rozhodnutím............... moje hodnocení = 6 z 10.(25.9.2014)

 • Pájusha
  ***

  Hmm, tak tohle je první smutná romantická komedie, co jsem viděla. Stále přemýšlím o některých komediálních pokusech (které sklouzávají občas trochu k trapnosti) ... jak moc mi vlastně vadily? A stále nemůžu přijít na odpověď. Celý příběh tančí mezi opary melancholie, což je v kontrastu k vtipům v tomhle roztomilém dílku. A přesto, celé se to zvláštním způsobem doplňuje. Svatba mého nejlepšího přítele má jistě nakročeno k hloubce, slzám a smutku, ale díky Bohu perfektně prokličkovala tímhle patosem a zanechala ve mě příjemný pocit s jemným pousmáním a neprodranou slzou...(30.11.2010)

 • - V roce 1997 se stal snímek osmým nejvýdělečnějším projektem. Při rozpočtu 46 000 000 amerických dolarů vydělal celosvětově za čtyři týdny skoro 300 000 000 amerických dolarů. (Terva)

 • - Scéna, ve které je "hozena kytice", se odehrává v muzeu Cuneo ve Vermont Hill Illinois. Štáb odstranil a uložil koberec, který režisér při točení scény nechtěl mít v záběrech. Pracovníci muzea však koberec našli až za dva měsíce. (Terva)

 • - Roli Julianne Potter si původně měla zahrát Sarah Jessica Parker, ale odmítla kvůli natáčení seriálu Sex ve městě (1998). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace