Svatba mého nejlepšího přítele

• USA My Best Friend's Wedding (více)

Julianne a Michael uzavřeli na vysoké škole  dohodu: jestli do 28. narozenin nenajdou nikoho lepšího, vezmou si jeden druhého. Vypadá to jako úplná pitomost ale jen do chvíle, než to jeden z nich začne brát vážně. Do určeného limitu zbývá už jen několik dnů a Michael se konečně rozhoupal. Bohužel o ruku nečekaně požádal jinou dívku, než by si Julianne přála. Ta teď musí zapojit veškerou vynalézavě zvrácenou fantazii, aby dostala Michaela zpět. Připravte se na nejlepší svatbu roku. Teď jde opravdu o všechno! (Bonton Home Video)

PlysovyMacko

Hlavná hrdinka sa snaží sebecky a zo žiarlivosti prekaziť svatbu svojho kamaráta a zapletie sa do vlastných lží. Najvtipnejsie scény sú tie, kde postavy spievajú. Neškodný film na piatok večer. ()

honzic

Průměrný film, průměrná romantika, solidní herecké výkony zejména hlavních protagonistů. Ne zcela ideální je však scénář a dialogy. Film působí chvílemi rozpačitě. Přesto dobře koukatelné. Hodnocení: 60 % ()

Elyurias

Po tomthle filmu si vždycky říkám "sakra, taky bych chtěla kamaráda gaye" , když to s láskou nevyjde, tak je snad i lepší než normální kmarádka:) Jinak co se filmu týče, Julia je prostě třída a atmosféra filmu je krásná. Je příjemné se, vždycky jednou za pár let, podívat znovu:) ()

lobo87

Priemerný americký romanťák, ktorý ťažil hlavne z popularity Julie Roberts. Jej postava mi však vadila a nemohol som jej fandiť. Na sychravé nedeľné popoludnie fajn, ale raz stačilo... 60% ()

Weany

Tenhle film asi nikdy nebudu mít ráda. Největší zážitek je tady pro mě Dermot Mulroney, jehož šíleně strhující charisma mě vždy spolehlivě odzbrojí. Cameron Diaz a její dětinská naivita je tady místy nekoukatelná a zoufalá. Julia Roberts hraje totální blbku, taktéž k uzoufání, která je svým chovaním krajně nesympatická, a to mnohem nesympatičtěší než Diazová. I přesto má člověk pocit, že ho film nutí k "hollywoodskému myšlení", tj. že Robertsová má právo nad svou uhihňanou soupeřkou Diazovou vyhrát. Ale ono ne. Asi mě to mělo překvapit, ale pravdou je, že mi bylo úplně ukradený, kterou si Mulroney vybere. Myslím, že by udělal nejlíp, kdyby si nevybral ani jednu z nich, takovej pěknej chlap má na víc. ()

TesterX

Konečně originální romantická komedie vynechávající některá zavedená klišé. Roberts a Diaz byli úžasní a hlavně nesmím opomenout "George". ()

T.S.Garp

Tohle není rozhodně blbé jako drtivá většina romantických komedií, naopak bych jí dal přívlastek "inteligentní". Příjemný film (s jistou mírou nadsázky "ze života") na volný večer, kdy si člověk chce pustit něco nenáročného. ()

Kalda69

Musim rict ze po opetovnem shlednuti tohoto filmu jsem prehodnotil svoje hodnoceni :o) V tomto filmu jednoznacne vede Julie, ktere takto zahranou postavu stoprocentne verim a jeji zoufalstvi, obavy, nadseni ci jine emoce jsou z jejich oci primo citelne. Klobouk dolu nat takovymto vykonem a i hudebni vsuvky nejsou nijak prehnane a skvele do deje sedi. ()

kverula

Může se to tvářit jako klasická love-story, ale opak je pravdou. Zakázané ovoce chutná nejlépe, tomuto tématu holduje tato skvělá oddechovka. Sotva dokonalý plán, jak zrušit svatbu, na kterou je pozvaná Julia Roberts jako svědkyně a přemluvit svého nejlepšího kamaráda, aby si vzal ji, jelikož ona je přeci ŽENOU JEHO ŽIVOTA. Jak to může skončit? Pro mě až překvapivě dobře. Výborný Rupert Everett, kdy ho ještě nebylo tolik vidět. I po několika letech je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, dávám*****. ()

RonnieSmith

Průměrný příběh s nudným koncem. Film mě ničím nezaujal, zasmála jsem se myslím jen jednou a Julia Roberts mě ve snímku taky moc nechytla. Pokud nemáte co dělat a jenom existujete, tak asi v pohodě, ale jinak je film obrovská ztráta času. ()

lapatata

Jedna z nejpodařenějších romantických komedií mimořádně povýšená o nepředvídatelný scénář. Vtipné a milé. Jeden z mých oblíbených filmů. ()

shinlove

Mám problém - promítám v tom osobní zkušenosti, protože i já mám s kamarádkou uzavřenou dohodu, že se vezmeme, když... ale to je jedno. Je mi celkem jasné (bohužel), že to asi nevyjde. Prostě Julia, snažící se ulovit svého nejlepšího kamaráda je prostě k popukání. 4* ()