Svatba mého nejlepšího přítele

• USA My Best Friend's Wedding (více)

Julianne a Michael uzavřeli na vysoké škole  dohodu: jestli do 28. narozenin nenajdou nikoho lepšího, vezmou si jeden druhého. Vypadá to jako úplná pitomost ale jen do chvíle, než to jeden z nich začne brát vážně. Do určeného limitu zbývá už jen několik dnů a Michael se konečně rozhoupal. Bohužel o ruku nečekaně požádal jinou dívku, než by si Julianne přála. Ta teď musí zapojit veškerou vynalézavě zvrácenou fantazii, aby dostala Michaela zpět. Připravte se na nejlepší svatbu roku. Teď jde opravdu o všechno! (Bonton Home Video)

Adiemus

Neuvěřitelně pitomý příběh. Julia mě nechává chladnou, Cameron byla příšerná. Všechny hvězdičky pro Ruperta. ()

VeeDee

Pro někoho možná průměrná romantická komedie, ale moje srdcová záležitost, na kterou se prostě vždycky, když jí dávají, musím dívat. Cítím s hlavní hrdinkou, asi dělá trochu nelogické kraviny, každopádně z filmu cítím hloubku. A závěrečná scéna, jak tam tak sedí v levandulových šatech... tu miluju! Vlastně na celý film většinou koukám jen kvůli téhle scéně. :-) ()

ChloeQueen

Krásné a velmi netradiční rozuzlení celého příběhu o ženě, která si uvědomila, že je zamilovaná do svého nejlepšího přítele, který se hodlá oženit s jinou, a nehodlá se ho jen tak vzdát... ()

Brinkley

Juliina nesympatická "kámoška", přeslazená snoubenka hraná nesympatickou Cameron (i když v případě Diaz je slovo hrát přeci jen poněkud přehnané) a nemastný -neslaný ženich.... Takže kdo nám zbývá? Ano, klasika každé romantické komedie ... kámoš Rupert (ovšem jde o jedinou postavu, která není na facku). Co se označeného žánru týče...nezasmála jsem se ani jednou, romantiku jsem nepostřehla. ()

ZnalecH

Na začátku jsem si říkal, že pokud se mi film bude líbit alespoň jako úvodní píseň, tak má splněno. A neptejte se mě, jak to skončilo. To je ostatně vidět na mém hodnocení. Bez přemýšlení bych tento film srovnal s Pretty Woman. Opravdu velkolepá a nezapomenutelná podívaná. ()

RajAthen

Kdyby si lidé říkali, co cítí a chtějí, měli by to všichni snazší. A nevznikaly by romantické filmy o tomtéž. Zde tyto piškuntálie řeší Julie Roberts, což celou věc činí přeci jen o dost snesitelnější. Oceňuji celkové vyústění. ()

Rodin

Možná by bylo bývalo lépe, kdybych to neviděl. To, že Julia Roberts v podstatě neumí hrát, jsem věděl už mnohem dřív, ale tady se nějak nesešlo skoro nic. Hrozně jsem se nudil a příšerným způsobem jsem znectil scénář. Ten byl fakt ubohý. ()

Anianna

Svatba a zase svatba... láska až za hrob a zase svatba. Jak může být motivem veškerého jednání svatba? Krásní hlavní představitelé, No, zrovna hezoun Dermot ani nic jiného než lásku hledajícího zahrát neumí. Typická americká slaďárna, předvídatelná, plná klišé. Ty šaty, co měla Julia v závěrečné scéně, se mi líbily. A snad ještě těch pár hitů a Juliiny pády. ()

Havala

V americké angličtině znaméná romantická komedie - nudná krávovina. Když odložím averze k oběma herečkám - Diazové a Robertsové, tak musím konstatovat že celý film nese v těžkém šedém průměru americké načančanosti. Ještě tam snad chyběl Steve Martin. 10% ()

jafuska

jak já mám tento film ráda a nejvíc herečku Julii Roberts, je to krasavice, a filmy s ní jsou většinou super, romantický film jako z pohádky, učebnicový příklad, jak se má člověk chovat, když má někoho rád, , taky proč ne? v lásce je všechno dovoleno i to negativní, jsem velmi spokojená s tímté filmem, i když jsem ho už viděla několikrát, ale vždycky se k němu ráda vracím ()

curfew77

Skoro jako bestofky daného žánru, ale jen skoro. Ovšem scéna společného zpěvu u klavíru je ne-o-do-la-tel-ná a postava jediného "skutečného" nejlepšího přítele v podání Ruperta Everetta jakbysmet ;) 80 %. ()

Ukrizku

Neodolatelná Julia, roztomilá Cameron, charismatický Mulroney v atmosféře příprav na velkolepou americkou svatbu. Romantika lásky dvou žen k jednomu váhavému muži má svoje kouzlo, je přitažlivá, nenudí a ve finále i dojme. ()

PlayEasy

Mírně přeslazená, ale přesto vtipná a přijemná romantcká komedie, ve keré si naše oblíbenkyně Julia zahrála trošku podrazáckou postavu, která to ale celé nemyslela až tak špatně a své chyby samozřejmě na konci napraví, ale konec je pro nás nečekaný, hořkosladký, ale stejně vše nakonec dopadne dobře a Rupert Everett si zde střihl opravdu dobrou postavu, zatímco naše antioblíbenkyně Diaz i Dermot Mulroney své výkony neuhlídali. Jinak příjemný film, který se vám ale ničím do hlavy nevryje. 60% ()