Svatba mého nejlepšího přítele

• USA My Best Friend's Wedding (více)

Julianne a Michael uzavřeli na vysoké škole  dohodu: jestli do 28. narozenin nenajdou nikoho lepšího, vezmou si jeden druhého. Vypadá to jako úplná pitomost ale jen do chvíle, než to jeden z nich začne brát vážně. Do určeného limitu zbývá už jen několik dnů a Michael se konečně rozhoupal. Bohužel o ruku nečekaně požádal jinou dívku, než by si Julianne přála. Ta teď musí zapojit veškerou vynalézavě zvrácenou fantazii, aby dostala Michaela zpět. Připravte se na nejlepší svatbu roku. Teď jde opravdu o všechno! (Bonton Home Video)

zsn

Bytostně nenávidím tu kudrnatou herečku. Ošklivější ženskou obsadit do každého druhého devadesátkového filmu opravdu nemohli. ()

Marty89

Pane Bože, jak já se zase nudil. Už za znělku jsem musel jít s hvězdičkou dolů, něco takového se jen tak nevidí. Ani potom se situace příliš nezlepšila. Nevýrazné herecké výkony (například obsazení Cameron Diaz do role dvacetileté studentky je mi záhadou) a dost špatný scénář udělaly z tohoto filmu, alespoň v mých očích, naprostý propadák. Už od poloviny filmu jsem se znuděně díval na hodiny, kdy už to proboha skončí. Nakonec jsem to teda nějak vydržel, ale obávám se, že označit tento film za komedii je skoro stejně nesmyslné, jako by bylo ho označit například slovem "akční". ()

herr_carter

Co tak asi k tomu říci, že ano - takovýchto komedií již bylo vytvořeno na statisíce, tahle má možná tu lehčí výhodu v kvalitnějším hereckém obsazení. Pokud chce člověk sledovat film a využít u toho asi 2,5 % mozkové kapacity, pak je tento film superideálním rozhodnutím............... moje hodnocení = 6 z 10. ()

Autenticita

No já nevím, asi jsem moc přísná, ale já mám prostě ráda, když i takový žánr jako romantická komedie má trochu reálnej základ. V téhle komedii je ale chování hlavní hrdinky tak za hranou, že mi to už vtipné nepřipadá. 2 hvězdy dávám za to, že to tam všem moc sluší, šatičky jsou parádní. ()

cab

Prumerna romantika s neamerickym koncem a dobrym feelingem v prubehu prekombinovanych pokusu o znovuziskani lasky sveho nejlepsiho pritele. 50% ()

Paity

Julia Roberts zabodovala s Pretty Woman a proto si asi řekla, že jakákoli role v čemkoli romantickém ji poslouží, aby se opět ukázala na červeném koberci se soškou Oskara v rukou. Opak je pravdou a Svatba mého nejlepšího přítele, kde ji navíc vymazala Cameron Diaz, to dokazuje. ()

Hanys_

Už i Julia asi ví, že pro jedno kvítí...Víc romantika než komedie, ve které potěší tehdy ještě ne tak okoukaná Cameron. 5/10 ()

Yardie

Slabé, hodně slabé. Romantické komedie opravdu nemusím, ale co je moc, to je moc. Naprosto nevtipné, nudné, plné klišé a klasického scénáře, které jsou ale nudné více, než u jiných filmů. Snad dvě plus to má - a to kupodivu nekončí klasickým happyendem a Cameron, která je fakt roztomilá. Jinak to je opravdu otřes. Ale viděl jsem i horší, proto 2*. Děs! Howgh! ()

Damielka

Konečně jednou Julia Roberts dostala košem a ostrouhala. Za to dávám čtyři hvězdy. Cameron Diaz byla sladká a vyhrála právem! ()

Angie91

Tohle tedy bylo na mě až moc... opravdu Cameron Diaz jako vždy úžasná, ale v tomto jsem opravdu nemohla skousnout Julii. Byla děsná... první třetina nuda, druhá čtvrtina odpor a třetí třetina konečně dostala napínavější spád, a snad jen proto jsou tam ty tři hvězdičky... snad jen proto! ()

Pájusha

Hmm, tak tohle je první smutná romantická komedie, co jsem viděla. Stále přemýšlím o některých komediálních pokusech (které sklouzávají občas trochu k trapnosti) ... jak moc mi vlastně vadily? A stále nemůžu přijít na odpověď. Celý příběh tančí mezi opary melancholie, což je v kontrastu k vtipům v tomhle roztomilém dílku. A přesto, celé se to zvláštním způsobem doplňuje. Svatba mého nejlepšího přítele má jistě nakročeno k hloubce, slzám a smutku, ale díky Bohu perfektně prokličkovala tímhle patosem a zanechala ve mě příjemný pocit s jemným pousmáním a neprodranou slzou... ()

lareinna

Jedna z tých romantických komédií, ktoré sa vymykajú štandardu (môjmu štandardu) čiže chcem povedať, že podľa mňa nie je priemerný tento film a nestratí sa v prachu medzi ostatnými.. ()

Lovely.Bones

Velice průměrná romantická komedie, která se řadí vedle většiny ostatních filmů s Julia Robertsovou. Nehledejte v tom nic složitého, ale jako pozadí k žehlení by vás to bavit i mohlo. Fanoušci Robertsové si pošmáknou a já půjdu dál. O ději se nemůžu rozepsat, protože jsem na něj už jednoduše Zapoměl, což taky může trochu svěčit o mém filmařském zážitku z tohoto ,,veledíla". Ostatní herci hrají co umí, a nevychází ze zašlích kolejí. Takže, pokud si potřebujete trošku odpočinout, tak vám tohle asi nemůže nic udělat ;-) ()

aLPaC

Až na Ruperta Everetta samé nesympatické postavy, navíc už začínám být docela alergický na ten Juliin smích. Před dvěma hvězdičkami to zachránil docela dobrý závěr. ()

mira007

Devadesátková romantická komedie, která vlastně není až tak vtipná, že to asi není komedie a tak nějak to vlastně ani není až tak romantický, ale je to z doby, kdy stačilo obsadit budoucí nejlépe placenou herečku Julii Roberts a tehdejší sexbombu Cameron Diaz a ono to, tak nějak stačilo při nákladech 38mega na tržby 300 miliónů dolarů. Asi tomu pomohl i ten marketingově zapamatovatelnej název. Dneska mne to už jako film moc nebavilo. ()

hacho

Prijemna komedie s vzdy kvalitni Robertsovou (ja ji vzdycky verim a poznam na ni sqele, co proziva) a vynikajicim Rupertem Everettem! ()

tom.cube

Ona jenom ta absolutně skvělá verze písně "I say a little prayer" by byla za jednu hvězdičku. Jedna z mála "romanťáren", kterou můžu vidět pořád dokola. ()