Svatba mého nejlepšího přítele

• USA My Best Friend's Wedding (více)

Julianne a Michael uzavřeli na vysoké škole  dohodu: jestli do 28. narozenin nenajdou nikoho lepšího, vezmou si jeden druhého. Vypadá to jako úplná pitomost ale jen do chvíle, než to jeden z nich začne brát vážně. Do určeného limitu zbývá už jen několik dnů a Michael se konečně rozhoupal. Bohužel o ruku nečekaně požádal jinou dívku, než by si Julianne přála. Ta teď musí zapojit veškerou vynalézavě zvrácenou fantazii, aby dostala Michaela zpět. Připravte se na nejlepší svatbu roku. Teď jde opravdu o všechno! (Bonton Home Video)

thunnus

Z tohohle sálá průměrnost skoro jako z mých studijních výsledků. Nevím, nenudilo mě to, ale nějak zvlášť ani nenadchlo. Aspoň závěr nebyl (spoiler) klasický kýč¨: žili spolu šťastně až do smrti. Uznávám, že místy má film trochu vtip, ale většinou je to spíš šeď, na průměr to ale stačí. ()

waits

To byla ale protivná komedie! Do nějeké cca 80.minuty, kda se Julianne přestane chovat jako s prominutím kráva jsou dokonce téměř všechny postavy nesympatické až běda. V romantické komedii! A ta zápletka v trvání na špatně placené práci, kterou ovšem hrdina miluje a dává to najevo ve všech těch ukrutně drahých restauracích! Ten nedostatek charismatu ženicha a ty ubíjejíci dialogy! Ale na úplný odpis to není, závěr lecos zachrání a Julii to v kritické chvíli v den svatby pekelně sluší.. ()

petikacka

Tohle je moje srdcovka. Vtipné dialogy, sqělí herci, nepřekonatelná písnička v humřím bufetu a tři puboši (z nichž jeden je budoucí Leonard z Teorie) kteří zpívají po nadýchání hélia...Prostě naprosto naprané pozitivnem, humorem a dobrou náladou. Takový ohříváček do hnusných časů. Za mě 90% ()

blazenka

Potvora Julia Roberts a sladká, naivní Cameron Diaz nejsou hlavními hvězdami této komedie. George v podání Ruperta Everetta táhne celý film a dává mu šťávu a šmrnc. Býval to můj oblíbený film a teď je mi líto mu dát vale.65% ()

pend

K té komedii - marně jsem hledal scénu, které bych se zasmál. Romantika tam je, to jo. Ale veškerou poroznost na sebe strhává Julia, která se v průběhu děje odhaluje jako čím dál větší mrcha, naopak Cameron je až příliš upozaděna. A ty dva chlapíky jsem si dost pletl.... ()

Bozvav

První půlka velmi vtipná, u mne aspirovala na čtyři hvězdy. V druhé šel humor stranou na úkor romantice. Nicméně i tak slušná komedie, u které jsem se nenudila. Za mne 60%. ()

jiri.twist

Solidní, profesionální a jistě koukatelný film, na který se určitě podívejte, pokud jste jej ještě neviděli. Jak to letí, vždyť už má 22 let! Nic mě ale do hloubky nebodlo, prostě fajn komedie, proto nemohu dát úplně nejvyšší hodnocení jen proto, že v něm hrají "hvězdy" ... 6666 ()

Johnny

Skvelá komédia najmä vďaka výborným výkonom hlavných protagonistov. Najlepšie z celého ansámblu ale vychádza Ruppert Everett, a na jeho "Bond, Jane Bond" tak skoro nezabudnete. Rodinná oddychovka, ktorá nežné pokolenie roznežní a tých ostatných výborne pobaví. ()

wictoria

Tak u nás v rodině (nejen doma) patří tento film k nejoblíbenějším a takových lidí znám víc. Ovšem daleko více než obě slavné krásky tam perlí Rupert Everett, ten je prostě skvělý ()

Nikkilee

Čekala bych asi vyšší hodnocení..dle mého názoru ve svém žánru hodně povedný snímek...baví mě to a úplně se dokážu vcítit do pocitů Julianne..nějak to chápu a vždycky pro mě Julianne s Michaelem budou ústředním párem, který se mi tam zamlouvá..proto když na to dnes koukám již popáté tak budu stále naivně doufat v jejich happy ending...i když karaoke v podání Cameron Diaz je vážně roztomilé..ale znáte to "You can´t choose who you love..." ()

MickeyStuma

Jedna z nejlepších romantických komedií 90. let. Usměvavá a přitažlivá Julia Roberts tu doslova září. Tato role jí sedla jako ulitá. Nezaostává za ní ani Cameron Diaz. Její herectví v karaoke baru je prostě úžasné. Ve své době její hvězdná brána dostala zelenou. Julia tu hraje tak trochu mršku v touze překazit jednu svatbu. Láska a city se tu projevují každým coulem, až nakonec vyhraje jedině ta pravá. Šťastný happy and, někomu ukápne slza a je to. Při sledování příběhu divák neví, má-li tam někoho litovat anebo mu přát. Scénář je napsán nadmíru dobře. Všichni pochopili jednotlivé charaktery postav a tak v nich doslova žijí. Já můžu snímek jedině doporučit. Třeba si vtom někdo najde sebe sama a bude sdílet všechny osudové chvilky, jaké tu jsou. ()

burton

Znáte ten pocit, kdy se vám zadrhne zip a ne a ne se to pustit a vy pak cukáte tím jezdcem, až se vytrhne a je to ještě horší, protože rozbitý.....? A oprava bude drahá a už to nikdy nebude jako dřív! Takže jo a tím pádem, jestli se na tohle podíváte, bude vám úplně stejně. Bezbřehá bezmoc a nuda, bez ohledu na skvostné herecké obsazení. Báječný zip, ale zadrhnutý. ()

Rathalos

Tak tuto romanticku komediu mam rad uz len z dovodu,ze v hlavnych ulohach sa predstavili Julia Roberts a Dermont Mulroney,herci,ktorych rad vidim,prijemna vec,ktora ma zabavila...:-) ()

charmin

Kto ma rad Juliu, ten pretrpi aj toto..No dej a pointa..hruza a des, teda min. pre mna. Cameron vsak pekna, ale prisla mi nie obvykle sibnute vtipna, ale skor zbrzdena, co filmu rozhodne nepomohlo.. ()

chrispe

Kdykoliv tento film zahlédnu v televizi, tak mě překvapí, že na mě nakonec působí mnohem lépe, než mám v paměti. Romantická komedie s velmi snesitelnou romantikou (no to je mi věta!), kterou si pro sebe bez debat krade Julia a její kámoš Rupert Everett. Jako malou mě fascinovala úvodní píseň (sladko přesladko je tu najednou) a líbilo se mi zpívání u stolu. Dala bych nejradši tři a půl *, protože jako kapku nadprůměr to rozhodně vidím. Btw: V zajímavostech jsem si přečetla, že hlavní roli měla původně hrát S.J. Parker... no, tak tahle verze by mě zajímala! :-) ()