Athénin poklad

• Česko Útěk na Athénu (více)

Připravte se na souboj síly a důvtipu, jenž se odehrává za druhé světové války v zajateckém táboře na jednom z řeckých ostrovů. Právě tady je uskutečňován Hitlerův plán na ukořistění vzácného pokladu. Váleční zajatci tu pod dohledem rakouského velitele tábora majora Otto Hechta (Roger Moore) ze země vykopávají drahocenné řecké umění. Okupantský plán se však chystá překazit místní vůdce odporu Zeno (Telly Savalas) a jeho žena Eleana (Claudia Cardinale). Zeno se společně se svými muži střetává s Němci, aby zachránil životy odsouzených vězňů a zároveň se snaží zjistit polohu skladu benzínu pro ponorky. Pokud mají Němce porazit, musí také objevit a rozmontovat vysílací zařízení na hoře Athéna, což slibuje doslova výbuchy akce... Ve vedlejších rolích fi lmu se představují David Niven, Sonny Bono a Elliott Gould. (Bontonfilm)

majo25

Film pendluje medzi akčno-dobrodružným žánrom a vojnovou komédiou. Nie je to síce šťastná kombinácia, ale príbeh, aspoň teda od polky, má slušné tempo, špionážnu zápletku a pozerateľnú akciu. Dokonca aj pár humorných hlášok ujde. Škoda, že sú nacisti príliš karikaturizovaní a celé tomu chýba hlava a päta. Z hercov nikto nevyčnieva, celkovo to na hercoch nestojí, cieľom je v prvom rade zabaviť (a zabudnúť). ()

Courtemanche

Film něco jako Tucet špinavců, tak trochu i Děla z Navarone. Z prostředků co měli vytěžili snad maximum, občas až příliš. O nudu jsem se nezavadil. 3,5/5 ()

A.Beech

Bohužiaľ veľmi slabý film s Moorom. Nie je to jediný prípad keď je dohromady daná skupina veľmi zaujímavých (a dobrých - predovšetkým Moore, Niven, Savalas, Holden) hercov ale film nejak nezaujme. Ani som to nedopozeral, nevydržal som. 2* za hercov inač by to bola len jedna. Keby to bolo o polhodinu kratšie, možno to je zaujímavejšie. Ale na 2 hodiny ma to nudilo pozerať s titulkami. ()

andrii

Společná, sopečná. Smíšená mise, taktika. Kolosální, klasické mimikry bodnou vám proti SS estétovi - playboyi. Řetězce ostrých i ztupených střel. Pod otevřeným olivovým, zkříženým nebem. S poutavým sloupovím, Parthenónem za zády. ()

farmnf

Strašná blbost! Naivita! Většina je točena na Rhodosu a to je taky jediný klad tohoto veledíla. Myslím, že to Řeky muselo urazit. Válka v té oblasti nebyla taková sranda jako např. v Čechách. ()

haj

Velmi zábavný válečný film se skvělým hereckým obsazením, který se nebere až tak vážně. Roger Moore dostal trochu překvapivě roli německého vojáka, kterého ale zahrál s bondovským šarmem, takže už od začátku ho nejde brát jako záporáka, krom toho se pak stejně dá na stranu těch "dobrých". ()

cross

Celkem slušný, modernější válečný film, splňující požadavky napínavých příběhů, leč notně pokulhávající ve scénáři - tedy, abych byl přesnější, spíše v logice jednání představitelů a vůbec některých scén. Jinak ovšem slušná zábava a celkem majestátní realizace. ()

JohnSmith

Docela hezky jsem se bavil,není to žádný výkvět,ale špatný to taky není. Slušný byl i Moore v německý uniformě.Co bylo ale asi nejlepší,tak kamera. ()

jenik71

I když má Roger Moore v uniformě svoje kouzlo, tento film mě příliš neoslovil. Místy je to komedie, místy jsou tu akční části, v některých momentech jsem se dokonce neubránil dojmu, že snad sleduji jednu z méně povedených bondovek. Ale hlavně mi to přišlo nějaké nudné. A nic na tom nezmění ani hvězdné herecké obsazení. Možná bych se na to díval jinak v době, kdy film vznikl. ()

Han22

Athénin poklad je film, který jsem párkrát viděl v programu, ale dostal jsem se k němu až nyní. A jsem spokojený. Je to takový ten starý válečňák, který pojímá válku jako jedno velké dobrodružství, navíc s obrovským množstvím humoru a vtipných postaviček. Nacházíme se na ostrůvku v Řecku, kde v zajateckém táboře hledají vězni archeologické poklady. Starší britský profesor (Niven) s láskou vzpomíná na plenění světa za časů impéria, americký šouman (Gould) a italský kuchař (Sonny Bono) hledají kšefty, americká šoumenka se nemůže rozhodnout mezi svým kolegou a sympatickým velitelem tábora (Moore). Odboj vede kněz (Savalas), který žárlí na manželku získávající informace od Němců jako bordelmamá (Cardinalová). A velitel Němců, bývalý rakouský šmelinář si nedělá iluze o válce, pašuje poklady do Švýcarska a v průběhu akce briskně mění strany :) Herci si užívají a přes odlehčení tu vlastně máme postupně osvobození tábora, městečka, zničení ponorkové základny a bondovské finále s raketou. Cosmatos ukazuje, že akce mu půjdou - Moore bojuje jak v Bondovi, nechybí parádní honičky, spousta mrtvých a obrovské výbuchy. Je to blbina, ale vysoce zábavná na 4*. ()

F.W.Colqhoun

Když je člověk ochoten cca 4x přerušit sledování filmu kvůli takovým pozoruhodnostem jako vlající záclona nebo křeččí rvačka v teráriu, nevypovídá to o filmu nic pěkného. Přesně do takové kategorie napínáků patří „Athénin poklad“. Slušné obsazení v čele s takovými esy jako Roger Moore, Telly Savalas, David Niven či Elliott Gould (o skackavých hereckých dispozicích Claudie Cardinale nemluvě) a slušnou výpravu kořeněnou velkolepými leteckými záběry bohužel přebíjí nesoustředěná a místy vyloženě hloupá režie (brzy mi došlo, že stejná osoba stojí za „Přejezdem Kasandra“ a už jsem se vůbec ničemu nedivil) a scénář tak pitomý, že by mohla lecjaká bondovka těch časů závidět. Zaskočí morálně ambivalentní „klaďasové“ a „záporáci“, překvapivé aliance a těžko odhadnutelné jednání úplně všech; za tím bych ale spíš než záměr viděl pomatenou mysl autorů. Jako akčnák nevěrohodné (Mooreovy mátožné útoky, stand-up comedian hravě masakruje esesáky, Cardinal vykloněná z okna svého bordelu kropí náměstíčko ze samopalu, umírá skoro výhradně jen skopčácký kompars atd.), jako komedie vtipné na špatných místech. Jako film nudné. Kdybych jednou žehlil velké prádlo, možná si to pustím znovu. ()

Mikino00

Šílená blbost, není to ani parodie ani vážné drama, je to pouliční směska kulhající na všechny 4 nohy. Děj je stupidní, herci se ani nesnaží hrát a celou dobu umírají jen hloupí Němci. Moore potvrdil, že bez Bonda by byl absolutní nic, protože jako herec je totálně jalový. ()

aLPaC

Mezi žánry mi tu chybí komedie, protože Útěk do Atén má mimo jiné spoustu vtipných, parodických či možná až karikaturních momentů. Ty se střídají s vážnějšími pasážemi a počet mrtvých je tu docela dost. ()

gootchy

To je dílo! Takový krkolomný spletenec se hned tak nevidí( i když v poslední době....). Tvůrci se snažili o lehkou nadsázku tak urputně, že to spíše připomíná parodii sebesama. Možná to byl záměr. Kdo ví. Ještě že existuje rychloposuv:). Jediné co se mi líbilo byl Telly. A Claudia. ()

drankeryth

Pred zacatim filmu som bol navnadeny, ze film bude velke dobrodruzstvo z obdobia druhej svetovej vojny. Ale ako mi ubiehali minuty z filmu dopredu, tak som zistil, ze je to aj celkom uchadzajuca komedia, pretoze vo filme je dostatocne mnozstvo komickych situacii, ktore ma aj obcas rozosmiali. Ako celok to nevyzera zle, co aj malo za nasledok, ze ma to aj v pohodicke bavilo. Celkom mile spestrenie vecera, ale ze by som mal po tom siahnut aj druhykrat, to by som asi uz neurobil. ()

Ozzy2 odpad!

Škoda, že to nenatočili Francouzi a nepojali to jako komedii. tohle bylo tak zprasené, že vůbec nechápu ty herecké hvězdy, proč do toho lezly. ()

tranquill

"Země jako taková neexistuje, majore, pouze řeky, hory, domy a lidé. Země je abstrakce..." Abstraktní tento dobrodružně-válečný snímek není, ale tituloval bych ho spíše "bondovským", nejen díky řadě hereckých hvězd v čele s Rogerem Moorem. ()

Neddo

Aha, jestli tohle mělo mít něco společného se skutečnou válkou, tak to byl tenkrát luxus alá britská parodie alá britský humor, který nenávidím. Český dabing opět (ne)čekaně zklamal. Už vidím, jak se půlka německé posádky kouká na vystoupení, kde skače šašek a na sobě americké symboly a na plachtě nápis Hoolywood a navíc, mezitím černoch obsazuje tábor. Nebo další scéna při přestřelce ve městě, kdy muž který se jde zrovna oholit, tak si odskočí ke dveřím a mrská tam granáty na vojáky a pak se vrátí v klidu, nechat se holit dál, ha..ha......ha. Miluju filmy o druhé světové válce, ale tohle byla šáškárna. *Nedoporučuji* ()

subic

Jeden velký zmatek a to jsem se na to vlastně chtěl dívat jen proto, abych viděl další film, kde hraje starej Roža Můr jinde než v Bondovkách. ()

Blazkowicz

Další v řadě rádoby válečných filmů. Němci padají jak mouchy, krev nikde a do toho směšně umělé zvuky výstřelů. Prostředí pěkné, ale úplně vidím, jak se tam v těch úzkých uličkách honí dvě motorky, jedna dokonce se sidecarem a ještě skáče přes osla. 2* ()