Vládce knih

• USA The Pagemaster (více)
Trailer

Richard Tyler (M. Culkin) je malý hoch, co pro strach nemá zrovna uděláno a existuje-li byť jen nepatrná šance, že se může něco stát, snaží se jakémukoliv nebezpečí všemožně předejít. Jednoho dne jej otec požádá, aby se vydal do obchodu, ale během cesty se strhne průtrž a schová se v knihovně. Chce odsud zavolat domů, ale neznámo jak se ocitá v kouzelném světa literatury. Setkává se s Vládcem knih, který mu poví, že aby se dostal zpátky, bude muset přestát několik zkoušek. V tom mu však budou pomáhat jeho noví přátele – přesněji řečeno mluvící knihy – Dobrodružství, Fantazie a Horor. (Česká televize)

Trailer

tron

Ako znie dávna, pirátskym prachom zapadaná pravda, fantasy je drahé nakrúcať a preto ich máme tak málo. Tvorcovia tohto filmu na to išli rafinovane: „civilné“ scény nakrútili so „živými“ hercami (Christopher Lloyd, Macaulay Culkin), kým tie fantasy... v kreslenej, s prepáčením LACNEJ podobe. Výsledok je, samozrejme, riadne rozpačitý. Rok 1994 znamenal úpadok v Culkinovej kariére. Po trhákoch Sám doma 1 a 2 sa upísal prepadákom, v lepšom prípade priemerným záležitostiam á la Sám doma a bohatý alebo Kšefty s otcom (alebo Vládca kníh, ehm) a to bol začiatok konca najpopulárnejšej hollywoodskej detskej tváre 90-tych rokov. ()

MM_Ramone

Nič sa nevyrovná tomu jedinečnému pocitu, keď som začítaný do dobrej knihy. Úplne ponorený do deja. Je to ako sladké drogové opojenie. Prebudenie skrytej fantázie. Uvoľnenie bezhraničnej predstavivosti. Paráda. Veľmi rád čítam. Taktiež sa mi hodne páčia fantasy námety. Nemám ani nič proti kombinácii klasického hraného filmu s kvalitne spracovanými animáciami. No a Macaulay Culkina dodnes považujem za najväčšiu destskú, filmovú hviezdu. Takže predovšetkým z týchto dôvodou sa mi rodinný, z časti animovaný, fantasy snímok "Strážca kníh" celkom páčil. *** ()

Phobia

Jen 57%??? Jděte se bodnout rohlíkem, mně se tahle pohádka o jednom ustrašeném chlapci a knihách líbila. Animovaná část sice nebyla technicky nic extra, ovšem dobrodružný příběh plný fantazie mě uchvátil... Snad je to tím, že odjakživa zbožňuju knížky a jejich ztvárnění i hlášky mě jednoduše bavily. Napůl hranou a napůl animovanou formou mi to připomnělo oblíbenou pohádku mého ranného dětství "Vodní děti" a námětem zase nejoblíbenější pohádku jen o málo pozdnějšího dětství "Nekonečný příběh". Původně jsem chtěla dát 4*, ale ta nedoceněnost mě naprdla, dám 5* vám natruc:-P. 85% EDIT: A vida, pomohlo to:-D. ()

B!shop

Ze zacatku byl film hodne dobrej, i kdyz v hlavni roli malej kluk je vetsinou problem, tohle byla vyjimka, pac takovyho sraba jsem dlouho nevidel a ty jeho kecy byli perfektni. Jenze kdyz se zaclo s kouzlama a film presel do animace, tak jsem se zhrozil a cekal, kdy to zas zacne bejt hrany, coz se bohuzel nestalo. Chapu, ze hrany by to neslo moc dobre udelat, ale na animovanej film jsem nebyl pripravenej. Jenze nastesti je film v ramci zanru docela temnej, takze se to dalo v poho dokoukat. ()

Davies182

Kopírka Neverending story je z tohoto fantasy cítit na míle daleko. To ale snímku paradoxně nezabraňuje v tom, aby se u něj v klidu pobavila celá rodina, protože není ani trapný, ani nudný a zdlouhavý. Je to přesně ten typ fantasy filmu se sympatickým hrdinou, jakým byl pro děti v roce 2001 nový filmový Harry Potter: úchvatný, zábavný a dokonce jsem si na něj po letech i vzpoměl... ()

• Na písaní scenára sa podieľalo viacero spisovateľov. David Kirschner sa vyhlásil za jediného autora, čo vyvolalo nevôľu ostatných spoluautorov, ktorí ho za to zažalovali na súde. (Greenpeacak)
  • Jedná sa o prvý film, v ktorom sa nachádzajú živí heri, animácia a CGI pokope. (Mihail123)