Vládce knih

Vládca kníh

Strážca kníh

Rodinný / Dobrodružný / Animovaný / Fantasy

USA, 1994, 73 min

Ďalší film, ktorý som videl v detstve kedysi hoooodne dávno a na ktorý som úplne zabudol. Pamätám si len pár zábleskov, a že som to pozeral za skorého rána, keď slnečné lúče len pretínali koruny stromov. Ak ma pamäť neklame, ešte som vtedy nechodil ani na ZŠ. Síce si pamätám z toho len na pár zábleskov, ale moje pocity/predstava dnes/ po rokoch sú zhruba ako moje hodnotenie.(10.2.2017)

Tohle je pohádka mého útlého dětství. Milovala jsem ji a zároveň z toho měla noční můry. Když na ní koukám po 10ti letech znovu, mám pořád ten zvlášní pocit, který jsem měla i kdysi. Pamatuju si, jak jsem všechno brala naprosto vážně a pak se mi o oživlých knížkách často i zdávalo. Animace je fakt nic moc, ale tenkrát........ tenkrát to bylo neuvěřitelně uvěřitelné a pravdivé. Nemůžu jinak a jak řiká Phobia - jděte se bodnout rohlíkem za tak nízké hodnocení :)(28.9.2012)

Ze zacatku byl film hodne dobrej, i kdyz v hlavni roli malej kluk je vetsinou problem, tohle byla vyjimka, pac takovyho sraba jsem dlouho nevidel a ty jeho kecy byli perfektni. Jenze kdyz se zaclo s kouzlama a film presel do animace, tak jsem se zhrozil a cekal, kdy to zas zacne bejt hrany, coz se bohuzel nestalo. Chapu, ze hrany by to neslo moc dobre udelat, ale na animovanej film jsem nebyl pripravenej. Jenze nastesti je film v ramci zanru docela temnej, takze se to dalo v poho dokoukat.(20.7.2006)

Lehký nadprůměr v rámci dětského, rodinného filmu. Do toho vlastně je 80% filmu animováno ve stylu W. Disneyho. Nebylo to zlé, ale taky žádná vělká pecka. Sotva to někdo může těžce odsoudit, zároveň je těžké to vynášet do nebes. Pohodové, lehce motivační pro čtenáře, M. Culkin v klídku. Toť asi vše.(30.10.2011)

Kopírka Neverending story je z tohoto fantasy cítit na míle daleko. To ale snímku paradoxně nezabraňuje v tom, aby se u něj v klidu pobavila celá rodina, protože není ani trapný, ani nudný a zdlouhavý. Je to přesně ten typ fantasy filmu se sympatickým hrdinou, jakým byl pro děti v roce 2001 nový filmový Harry Potter: úchvatný, zábavný a dokonce jsem si na něj po letech i vzpoměl...(11.8.2009)

• - Jedná sa o prvý film, v ktorom sa nachádzajú živí heri, animácia a CGI pokope. (Mihail123)

• - Vytvorenie filmu zabralo 3 roky. (Mihail123)

• - Na písaní scenára sa podieľalo viacero spisovateľov. David Kirschner sa vyhlásil za jediného autora, čo vyvolalo nevôľu ostatných spoluautorov, ktorí ho za to zažalovali na súde. (Greenpeacak)