Hustle a Flow

• Česko Snaž se a jeď (více)

Pouliční podvodník a pasák DJay v sobě objeví nadaného rapera. S pomocí starého kamaráda ze střední - Keye, talentovaného nahrávacího technika a nejrůznějších lidí ze svého memphiského okolí se rozhodne od základů změnit svůj život. DJay je memphiský pasák, který tráví většinu času přemítáním o životě ve svém zaparkovaném Chevy, na jehož zadním sedadle si to mezitím prostitutka Nola rozdává se zákazníky. Kuplířství mu zrovna moc nejde, ale protože dokáže vydělat téměř na čemkoli nebo komkoli, nedělá mu problém schrastit tolik peněz, aby udržel sebe i své tři dívky spokojené a ubytované v pronajatém domku. DJay však prožívá krizi středního věku - tiše sní o tom, že se stane uznávaným raperem. Když se od majitele místního klubu Arnela dozví, že se do města chystá raperský magnát Skinny Black, DJay se rozhodne natočit vlastní nahrávku v naději, že ji dostane až ke Skinnymu. S malou pomocí přátel a "rodiny" se mu podaří rozehrát největší partii svého života a vyburcovat všechny lidi kolem sebe. Je totiž jasným důkazem toho, že "každý musí mít svůj sen". (Cinemax)

mysiak

Hudobné snímky mám rád...a táto nie je typická najmä svojou štylizáciou a dejom...perfektné výkony Terrenca Howarda a najviac ma prekvapil Anthony Anderson...vynikajúci odlišný hudobný film ()

Skip

Jít za svým snem o úspěchu v showbusinessu může i černošský pasák, a když mu s tím pomůžou i jeho pasoucí se ovečky... Možná to zní ironicky, ale to se jen zdá, protože film je to dobrý, až mě to překvapilo. ()

BUD-SFIS

I kdyz hip hop nemam moc v lasce, teda vubec ne, tracky, ktere vytroviril Djay, se mne libili a chytli. Nejspis to bylo tim podmanivym zenskym hlasem. ()

Andre3000

Tohle fakt není gusto. Chvílema ujetý až trapný, jindy dost zajímavý. Rozhodně tenhle seriál nebudu dál vyhledávat. ()

Juto

Hlboko chybný hlavný hrdina, ktorý je schopný siahnuť do seba a transformovať sa prostredníctvom sily umenia, zahŕňa rozsiahlejšie témy rozčarovanie zo slávy a konzumnej kultúry. 7/10 ()

chelseaman22

Jak tohle mohlo dostat nějakou cenu Akademie?! Jedná se o vysoce nekvalitní počin o černochovi, který začne (jako každý černoch) repovat, čímž si vybuduje celosvětové renomé. Zpracování je značně nudné a k uzývání. Herecké výkony katastrofální. 21% ()

ivan_drago

Velice slušně vyvedená cesta za americkým černým snem, nigga... S naprosto úžasnou hudbou... Skvělé dialogy i svižně plynoucí děj přidávají na atmosféře příběhu ze zaflusaného předměstí (čti ghetta) Memphisu, aneb jak si pasák a dealer splnil svůj sen... Jen to děcko nemusel vyhazovat... uprostřed noci... ()

neoBlast

Jo, jo, produkující John Singleton a hlavně režírující/píšící Craig Brewer zkrátka ví jak na mě. Právě scénář si se svými hrdiny zahrává jak na houpačce života. I Vás chvilkami bezelstně ukolébá a budete věřit, že jít za snem je opravdu hračka a procházka růžovým sadem. Následně výborného Howarda ale srazí do kruté, tvrdé reality, která je zároveň vystlaná feel good atmosférou. P.S.: Herci a "hudební čísla" jsou prvotřídní. 80 % ()

BS

Film o afroameričanovi, který se chce prosadit v rapové hře a uniknout z pozice nepříliš úspěšného pásáka lehkých děv na předměstí Memphisu. Příběh je vcelku uvěřitelný, Whoop that trick! Get 'em! je chytlavá záležitost a Howard sice místy trochu přehrává, ale jinak je jeho výkon vážně dobrý, takže bez debat 4*. ()

Smileface

Opravdu kvalitní hip-hopovou muziku v tomto filmu shazuje dolů řada patetických keců "do duše" a téměř naprostá dějová prázdnota. Ty *** dávám pouze za tři nahrávací scény, které mě fakt chytly. ()

darwin

Hustle and Flow mě nezklamal. Přiznám se, že jsem zhřešil a četl nějaké recenze už před filmem, takže se mi pouze potvrdilo, že se jedná o dobrý film. Příběh o tom, že je třeba jít za svým snem i v tom nejneutěšenějším prostředí. Musím pochválit herce, Terrence Howard znovu potvrdil, že patří k špičkovým hercům, DJ Qualls dostal konečně důstojnou roli, která ho neshazuje a klobouk dolů před Anthony Andersonem. Můj oblíbený "sladký méďa" dostal snad poprvé nekomediální roli a popral se s ní na výbornou, co potvrzuje i Taraji Henson, která, i když se to z počátku nezdá, hraje ve filmu klíčovou postavu. A jako třešňa na dortu, zmlácený Ludacris :). ()

cab

Pasak a diler Djay (uzasna kreace Torrence Howard) ma jedinecnou sanci prevest svuj sen stat se bohatym a znamym hip hoperem ve skutecnost, kdyz se do jeho mesta vraci na skok popularni Skinny Black, ktery zacinal jako on na kolene. Film plny hip-hopovych pisnicek, cernych bratru, jizanskeho slangu a kazdodenni snahy prezit den bez uhony na zdravi a vydelat nejaky ty drobny na spinavych ulicich Memphisu. 75% ()

Mírouš

Yeah, nigga, yeah !!! Možná jsem si měl dát předtím špeka, asi by se mi to líbilo víc. Fandil jsem D-ímu, i když občas mi přišlo, že se ke svejm ovečkám moc hezky nechoval. Vlastně já zapoměl, chtěl podle nich pojmenovat svůj první song. Mělo se to jmenovat "Prašti tu čubku" , nakonec to změnili...Howard se mi ale líbí čím dál víc, i tady předvedl slušnou práci. ()

Plavecký tým z ulice

Plavecký tým z ulice

14.02.2006

Černošský komik Bernie Mac je v jednání o první vážnou roli své herecké kariéry. Producenti z Lions Gate ho chtějí postavit do dramatu PDR vedle Terrence Howarda, nominovaného na Cenu Akademie za… (více)

18.01.2006

14.12.2005