Reklama

Reklama

Nová noční můra

  • USA Wes Craven's New Nightmare (více)
Trailer

Obsahy(1)

Natáčení nového dílu Noční můry v Elm Street se odehrává v zákulisí filmu, ale i na place. Nechybí tu herečka Heather, která před lety vytvořila v prvním díle celé série hlavní roli dívky Nancy a později si zahrála i v třetím dílu odbornici na sny. Po skončení natáčení záběrů se nečekaně začne hýbat Freddyho rukavice, dva techniky zabije a Chase (manžela Nancy) řízne do ruky. Heather se náhle probudí a zjistí, že vše byl jen zlý sen, vydechne si, ale pak si všimne, že manžel má opravdu ruku pořezanou. Studio nabídne Heather roli v novém dílu Noční můry v Elm Street, ke kterému píše scénář Wes Craven, ale ona to odmítne! Dovídá se, že manžel na filmu už pracuje a telefonuje mu a prosí ho, aby se vrátil domů. Chase za volantem cestou domů usne, havaruje a náhodou ho zabije Freddyho rukavice. Syn Dylan se také chová podivně, nechce spát, protože se bojí „zlého pána“. Po dalších incidentech, které se svým způsobem týkají filmového přízraku, jede za Wesem Cravenem, aby se ho zeptala na scénář. Tvůrce však doposud neví jak příběh dopadne... Poslední souboj svede Nancy (Heather) v podzemním světě, kde objeví scénář k novému filmu z cyklu Noční můry v Elm Street a kde se setkává nejen se svým synem Dylanem, ale i s Freddy Kruegerem. (Rodriguez)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (224)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Spolu s Vreskotom, Cabin in the Woods a nedávnym It Follows najlepší post-moderný horor a presný opak toho, čo v 90tych rokov v tomto subsubžánri stvárali Halloween 6, Piatok 13 9, či samotný šiesty Freddy. Siedma nočná mora pracuje hlavne v rovine rozumu, najúžasnejšia je v tom, ako v nej do seba zapadá bravúrny viacrozmerný scenár, ako geniálne kombinuje filmovú realitu, realitu filmových hviezd a meta rovinu medzi scenárom, filmom a skutočnosťou. Keď sa to všetko definitívne pretne 20 minút pred koncom, mal som zimomriavky. New Nightmare nie je film pre bežného diváka (a tak i dopadol v kine), je to film pre hardcore fanúšikov ságy, no najmä pre ľudí, ktorí sa radi zamýšľajú nad viacerými rovinami príbehov a ich dotykom/odrazom reálneho sveta. PS: rebríček nočných mor: N1, N3, N7, N4, N5, N2, N6 ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Jsem v pokušení dát odpad, nemá to ani špetku napětí a atmosféry z předchozích "Nočních můr", zbyla jen trapná parodie. Jediná zajímavější scéna znamená z mé strany zoufalých 10%, ovšem zdejší vysoká hodnocení mi vrtají hlavou - nehodnotím nějaký jiný film? Ale ne, nástin děje odpovídá, takže se tahle nudná, stupidní, komediální sračka opravdu spoustě diváků líbí. No, proti gustu... Pro mě nestravitelný zvratek a Cravenův krutý (k znechucenému divákovi) omyl. ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Milý Wesi, co tě to, do prdele, napadlo pokoušet se oživovat dobře ukončenou sérii...? To jsi potřeboval nutně zaplatit nějaké složenky, nebo jsi přecenil svého génia? Přijít s dílem, který se naprosto a zcela vymyká celé Kruegerově mytologii... Dát Freddymu odpornou a škaredou masku (tak nápadně odlišnou jeho klasickému ksichtu) a rukavici podobnou dětské hračce z obchoďáku, jeho úchvatný a takřka kultovní svetr zakrýt omšelým kabátem a vzít mu jeho dvě charakteristické věci – jeho klobouk a pověstný sarkastický humor? A všechno to natáhnout takřka na dvě hodiny? Zbláznil ses? Původně jsem ti dal odpad, protože jsi mě tímhle dílem docela nasral, teď už jsem to vydejchal, tak budu objektivní a za dobrou Heather Langenkamp a hudbu tomu tu jednu hvězdičku dám. Tohle nám už ale příště nedělej. Freddyho fanda. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Každá sranda jednou končí. Dokud se však z úspěšné série dají mačkat nějaké peníze, často se konec stále posunuje. A tak ani díly Noční můra 5: Dítě snu (z roku 1989), Freddyho smrt: Poslední noční můra (1991) a Nová noční můra Wese Cravena (1994) nejsou, navzdory třeba názvu prostředního z nich, posledními. Po Nové noční můře se Freddy objevil na filmových plátnech po nějaké chvilce znovu, a to ve snímku Freddy vs. Jason (2003), a v rok nato v kompletním rekmaku prvního z filmů, moderním a akčnějším. Nová noční můra možná chtěla být tributem, poctou, prvnímu dílu, také ji režíroval opět sám Wes Craven, ale nepovedlo se. Na příběhu filmového štábu, který točí Noční můry (takže se zde znovu objeví herci z prvních filmů), se měl kopírovat příběh samotného filmu, kdy se Freddy stane reálnou postavou, zasahující svými vraždenými snovými výpady do průběhu natáčení. Jenže - kdo zhlédl všechny dosavadní filmy, asi bude podobným ozvláštněním na druhou trochu zklamán, protože v podstatě až o takové překvápko nejde. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tahle série dostala už po druhé v krátké době tvrdý úder na solar a přesto mě i tento díl dokázal zaujmout. Wes Craven už déle nedokázal jen přihlížet zpovzdálí, jak řada režisérů pomalu ale jistě začíná prznit jeho výtvor a rozhodl se pro razantní krok. Ještě jednou se k Freddymu vrátil, ovšem tentokrát se rozhodl svůj nejnovější výtvor pojmout hodně netradičně a popravdě dost zariskoval. Scénář měl napsaný už dlouho dopředu, ale k jeho realizaci se nakonec rozhodl až o mnoho let později. No a bylo to dobře? Tentokrát jde skutečně o hodně zvláštní film, který hodně fanoušků této série doslova zadupalo do země, ale já myslím, že je to docela škoda. Samotná myšlenka totiž není vůbec špatná, ba já v ní nic špatného nebylo. Bylo potřeba tuhle sérii něčím okořenit a to si myslím Craven dokázal. To že zde většina herců hraje sebe samotné mi, vůbec nevadilo, o něco horší už to však bylo se samotným scénářem. V některých chvílích to dost skřípalo, stejně jako Freddyho pařáty, občas zahaprovala logika, samotný Freddy se tu moc často neobjevoval (ale tento problém byl i u ostatních dílů), ale hlavně mě tu neskutečně sral ten malý spratek - Miko Hughes mi asi neodpustí, ale já bych toho zmrda rozkuchal od hlavy až k řitnímu otvoru už po prvních minutách. Víc uječeného haranta jsem už dlouho neviděl. Hlavně kvůli němu jsem si tento díl nedokázal bohužel užít víc, protože mě neskutečně vytáčel po celou dobu. Docela by mě i zajímalo, jak dokázal přesvědčit Craven Heather Langenkamp, aby mu zde hrála, když ta musela být v době natáčení již těhotná. V tom samém roce co byla premiéra, totiž porodila dceru. Za její účast jsem byl však neskutečně vděčný. Radost mi samozřejmě udělal i John Saxon a „odmaskovaný“ Robert Englund. No a v neposlední řadě ani samotná atmosféra nebyla zas až tak hrozná. Několika úmrtí se dočkáme, nechybělo ani napětí (zvláště u scény v nemocnici) a závěr taky nebyl nejhorší. Takže přejdu-li k finálnímu ohodnocení, tak jde o průměrnou podívanou, která však dopadla lépe než druhý díl a šestý díl. Takže dám 60%. ()

Galerie (122)

Zajímavosti (19)

  • Námět na tento film měl Wes Craven připravený už před natáčením třetího dílu, ale studio tento nápad tenkrát odmítlo. (BLStryker)

Reklama

Reklama