Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) sa po smrti svojho najlepšieho priateľa v bostonskej nemocnici, kde vykonáva prax, rozhodne dopátrať, čo bolo príčinou jeho smrti. Zistí, že až príliš veľa hospitalizovaných mladých a zdravých ľudí upadá do kómy, z ktorej sa už nikdy nepreberú. Pri svojej snahe zistiť, prečo k tomu dochádza, naráža na nepochopenie svojich nadriadených i milenca, kolegu Marka Bellowsa (Michael Douglas), ktorý by nerád ohrozil svoju sľubnú kariéru

V poradí len druhá kniha s názvom Kóma a už bestseller od Robina Cooka bola predlohou pre tento film. (Yoss)

nylo

Čím to, že v těch 70sátkách jsou všichni tak hubení??:D....klasická Cookovina s nejednoznačným Douglasem a příjemně temnou atmosférou 75% ()

Rockerman

Dobře si pamatuji, když jsem viděl tento film poprvé. Bylo to v "Noční kině" na polském kanále TVP1. Tehdy to byl zážitek. Thriller jak Brno! Teprve teď, když jsem ho viděl podruhé vidím ty obrovské chyby, ty velmi nepravděpodobné scény a hodně zvolna probíhající děj. Jenže tehdy jsme neměli žádné srovnání s jinými podobnými filmy nebo jen málo. V kontextu s tou dobou se dá na to podívat i teď. Drama je to pořád silné, jen ty nelogické scény a střihy musíme prostě překousnout. ()

Fridecka

Zdařilé filmové zpracování thrilleru z lékařského prostředí je stejně napínavé jako jeho knižní předloha od R. Cooka. Připomělo mi to doby, kdy jsem jeho knihy přímo hltala. Snímek je překvapivě už staršího data, přesto je velice napínavý a svižný bez hluchých míst. Péče o nemocné v komatu ve stylu science fiction. Na první pohed je ve středu zájmu náhlá nevysvětlitelná porucha vědomí. Ale později se v centru zájmu objeví finanční stráka péče o takto nemocné střetávající se s etickou a humánní strákou věci. Finanční zisky v medicíně dovedené ad absurdum. Objevuje se zde řada mladých, dnes již úspěšných a známých herců. Já jsem si všimla třeba Eda Harrise. Snímek hodně těží z kvalitního scénáře založeného na knize. ()

char_t

Trochu mi přijde, že hlavní zápletka byla vymyšlena za účelem natočení scén s paranoidní doktorkou a hitchcockovskou hudbou. Jinak pointa filmu pro zkušeného diváka nezůstane skryta dlouho, a pak je to dost nuda, sledovat hlavní postavu pobíhat bezúčelně sem a tam... Hodí se má oblíbená hláška: To že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mě nejdou... ()

BOURQUE

Dobre zvládnutý a herecky dostatočne uspokojivo zahraný film na román od R. Cooka. Lekárske a nemocenské prostredie veľmi detailne zobrazené. Jediná vec, čo mi trošku vadí, je ten záver, ktorý by mohol byť trošku viac vypracovanejším. G. Bujold bola vynikajúca! Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

tranquill

Konspirační thriller se stupňujícím se napětím a "hitchcockovským" hudebním doprovodem. Asi nejlepší režijní počin Michaela Crichtona. ()

Kubeska

Skvělý thriller s paranoidní doktorkou a s mladým Michaelem Douglasem vás zavede do světa doktorů, kteří Hippokratovu přísahu neberou v potaz a experimentují s pacienty v podobě umělého spánku. Jedná se o snímek klasického ražení, podle zaběhlých postupů. Atmosférou se film pohybuje mezi Jakubovým žebříkem (1990) a Invazí zlodějů těl (1978), režijně je to někde mezi De Palmou, trošku Hitchcockem a Carpenterem. První polovina není tak dramatická, spíše hlavní hrdinku staví do paranoie a druhá napínavější polovina zase její konspirační teorii "bohužel" potvrzuje. V exponovaných momentech dobře funguje Goldsmithova hudba a pomáhá dotvářet atmosféru. Pro lepší požitek se na film podívejte před spaním... ()

Jolee

Tyhle starší americký thrillery prostě mají svoje kouzlo. Napětí, že by se dalo krájet, zajímavá cookovská zápletka, skoro žádná krev... ()

movemat

Pozitívom filmu je mysteriózna atmosféra, režíjne výborné spracovanie a pomerne veľké napätie filmu, ktoré som vôbec neočakával. Úplne som sa vžil do roly hlavnej hrdinky a dychtivo som čakal na rozuzlenie. Tu sa však dostávame k záporu filmu, ktorým je neúplna domyslenosť (zistite, keď si pozriete). Film dobrý pre klasických divákov, ktorý si nevšímajú chyby ale hodnotia celkový dojem z filmu. Nič pre detailistov a špekulantov. (To označenie sci-fi teda vôbec nechápem). ()

topi80

Je to už dlouho, co byl tento film natočen, takže je potřeba přistupovat k němu s jistou dávkou ohleduplnosti. Dnes je doba rychlejší a otrlý člověk je zvyklý na daleko větší šoky, takže nemá smysl zastírat, že zub času zanechal poměrně hluboké stopy. Z dnešního pohledu jde tedy o dílo dost zdlouhavé, a to natolik, že oči člověka tlačí film do další a další fáze. Na druhou stranu, při pohledu retro okem lze ocenit dobové filmařské prostředky, které jsou oproštěny od dnešních přetechnizovaných vychytávek, jež současným filmům kradou kouzlo a dokážou zabít atmosféru. Určitě se dalo víc vytěžit z oné horrorové exkurze po institutu hrůzy, to se bohužel ani s dávkou protekce odpustit nedá. Takto ale vypadal tehdejší thriller a já jsem rád, že jsem jej viděl. Přesto nemohu jít s hodnocením výš. ()

subic

Ahaaa tak tady se autoři Cely (2000) inspirovali. Celou dobu jsem měl pocit, že už jsem to kdysi viděl, takže mě překvapil poměrně čerstvý český dabing. Mladý Michael Douglas jako švihák doktorský a Ed Harris ještě s vlasy. Geneviève Bujold byla v 70ých letech jistě hvězdou, ale mě nikdy moc nebavila. Děj není nijak složitý, za zmínku jistě stojí hudba od Jerryho Goldsmitha, který měl za sebou i před sebou hudbu ke spoustě skvělých nejen akčních kousků, ta hodně přidává na dramatičnosti. V každém případě je i to dnes stále velmi dobrý thriller, i když začátek má docela pomalý nástup. 70% ()

Pitryx

Sice trošku starší věcička, leč na svou dobu velmi dobrá. Žádné větší složitosti, ale možná to chtělo něčím oživit. Opravdu povedený thriller. Nebo sci – fi? Co my víme. 201402169601/0 ()

mac000

Potřebné Ingredience pro atraktivní film jsou zde dány už předem: výborná knižní předloha R. Cooka,mistra lékařských thrillerů, prostředí velké nemocnice, v níž se pacient může ztratit jako jehla v kupce sena, stále aktuální námět - obchodování s lidskými orgány, gradující napínavá zápletka, herecké hvězdy v rolích kladných hrdinů i "padouchů". Není proto divu, že i po 40 letech je film stále přitažlivý a "moderní", pokud se dané označení dá v souvislosti s ním použít. Přestože byl Crichton hlavně spisovatelem, stihnul natočit i osm hraných filmů , z nichž Coma bylo jeho čtvrtým. ()

krasomama

Výborné spracovanie. Navyše prišlo v čase, keď ešte knižný trh nebol zaplavený knihami Robina Cooka, ktoré postupne chrlil ako na bežiacom páse a na jedno kopyto. ()

kolacky

Samí známí! Bujoldová, Douglas, klasika. Rip Torn (MIB), Lance Le Gault (původní A-team), Ed Harris, Tom Selleck, Widmark (padouch z Orient-expresu), Hari Rhodes (pomocník Daktari Tracyho), prostě paráda. Dobrý thriller. Pěkný komentář: kolega/yně Pakobylka. ()