poster

Jak jsem balil učitelku

 • Česko

  Rushmore

 • USA

  Rushmore

 • Slovensko

  Ako som balil učiteľku

Romantický / Komedie / Drama

USA, 1998, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • wipeout
  ***

  Rushmore možno zaradiť k bočnej vetve amerických komédií, ktoré majú ambíciu humor odvulgarizovať, pridať na jeho inteligentnosti vychádzajúc z použitia herecky veľmi dobre obsadených bizarných postáv, a to všetko v kombinácii s neotrelou vinikajúcou hudbou. Ako príklady by sa dali uviesť Life Aquatic with Steve Zissou, The alebo Royal Tenenbaums, The. Problém je v tom, že pri týchto kvázi komédiách veľa záleží od toho v akom rozpoložení sa momentálne nachádzate,hlavne preto, že nejde o priamočiary humor. Mňa osobne tento subžáner zaťiaľ naplno nedokázal osloviť, aj keď originalita sa mu nedá uprieť. No a Rushmore je tím lepším, čo ponúka. 3,5*(11.3.2007)

 • farfalla
  ****

  Film Wese Andersona, ještě ne tak stylizovaný jako pozdější filmy, ale jeho tvůrce už prozradí výběr hudby a také odhodlané chování a činy hrdinů. Je to jemná komedie na pousmání, ale příběh je tak dobře rozehraný, že nevadí, když se objevují další a další postavy. Každý dostane svůj větší či menší prostor, aby se projevil a aby se hlavní hrdina mohl rozhodnout jestli si ho ponechá v okruhu svých lidí. Podobně jako si Max vybírá herce do svých her. Celkově herectví ve filmu je minimalistické, postavy si hodně nechávají pro sebe, a proto je možné, aby se stále překvapovaly v dobrém či zlém. Wesovy filmy mi proto dávají naději, že i když se to mezi lidmi pokazí, je vždy ještě šance na nápravu.(13.4.2014)

 • RHK
  *

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Mnohými oceňovaná školní komedie o teenagerech v čele s jedním vlezlým studentem v přiblblé rádiovce. Mne to bohužel jen dost hodně nudilo. Chcete vědět víc? Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-hQel3noQeI(9.8.2009)

 • PogoJoe
  ****

  Max Fisher je svéráz. A taky vizionář, snílek a originální týnedžr se způsoby zkušeného veterána. Tenhle ošklivý a brýlatý student se určitě v životě neztratí. Minulé filmy Wese Andersona (Lišák nebo Steve Zissou) mě nějak moc nebavily, i když pravda - netradiční byly. Ale tenhle, tenhle film mě bavil moc. Všichni herci tu perlili, scénář mě nepřestával překvapovat, výborná komedie!(17.11.2010)

 • Mr.Ripley
  ****

  Život je jedno velké jeviště aneb každý má svůj Rushmore. Mé první (přemilé) setkání s Andersonem plné překvapení, trefných citací pravidel každé správné gangsterky a především naprosto famózního obsazení. Bill Murray je BOREC, Schwartzman ušatec a Olivia Williams k zulíbání. Maestro? Další počin prosím!(27.9.2012)

 • - Wes Anderson pôvodne zamýšľal, že hudobný doprovod k filmu by tvorili iba piesne skupiny The Kinks. (m.a.t.o.)

 • - O úlohu Maxa Fischera (Jason Schwartzman) sa uchádzalo vyše 1 800 teenagerov z USA, Kanady a Veľkej Británie. (m.a.t.o.)

 • - Brian Cox bol do úlohy Dr. Guggenheima obsadený vďaka hereckému výkonu, ktorý predviedol v snímke Manhunter (1986). (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace