Jak jsem balil učitelku

Rushmore

Ako som balil učiteľku

Romantický / Komedie / Drama

USA, 1998, 93 min

Hlavni postava urcite nebudi sympatie na pockani, musite si k Maxovi najit cestu, aby jste zjistili, ze jeho vtiravy styl a rec je minimalne vtipna a zabavna. Alespon ve filmu to tak funguje, za kamarada bych ho nechtel:-). Z hercu urcite zaujme Bill Murray a Olivia Williams. Nenarocna, ale jinak humorna komedie z americkych skolnich lavic.(23.9.2014)

• starbrejkr

Bohužel jsem se na konci nemohl zbavit pocitu ztraceného času sledováním tohoto filmu. Opravdu mě to silně nebavilo, příběh byl slaboučký a hlavní hrdina strašně nesympatický. Bill Murray hrál sice jako vždycky výborně, ale to je spolu s pár vtipnými scénami (jinak to do avizovaného žánru komedie moc nespadalo) jedinými klady tohoto filmu. O to víc mě zaráží hodnocení filmu, ale na csfd mě už nepřekvapí nic...:-)(5.11.2008)

Je to sice netradiční komedie, ale to neznamená, že to je zábavný, spíš by se dalo říct, že sem při sledování jen přežíval, kdy mě to nenudilo, ale ani nebavilo. Nicméně Schwartzman s Murrayem dobrý a to závěrečný divadelní představení se mi líbilo, dokonce bych byl ochotnej na něj po několikadenním přemlouvání(aby se neřeklo, že jdu dobrovolně do divadla) i zajít.(12.7.2008)

• Vitason

Čeští distributoři si dlouho lámali hlavu nad tím, jak hezky česky pojmenovat Rushmore. Dny se měnily v týdny a film byl stále bez českého názvu. Jejich zoufalost zašla až tak daleko, že zavolali přímo Wesi Andersonovi. Ten zrovna chystal ponorku na natáčení a tak jen zašveholil něco ve smyslu, že Rushmore je jméno školy a jména se nepřekládají. Distřibutoři byli tam, kde začali, takže se rozhodli pojmenovat film jako obyčejnou komedii pro teenagry a doufali, že alespoň je tento název naláká. Ti, kteří na to skočili a čekali střeštěnou komedii o tom jak studentík nahání svojí učitelku všemi možnými způsoby, byli určitě zklamaní. Neboť Wes Anderson zde předkládá své typické míchání žánrů s velice specifickým humorem. Ač miluju třeba Život pod vodou, tak tohle mě nedostalo. Neboť mi byl hlavní hrdina svým arogantním chováním a celkovým vlezdoprdelkováním odporný. A ani mi neseděl celkový námět. Já vždycky klidně přešel na druhý chodník, jen abych učitelku nemusel pozdravit. Život pod vodou se mi také po prvním promítání nelíbil, ale dostal druhou šanci, jenže pochybuju, že Rushmore ji dostane. 2* dávám za herecké výkony hlavních představitelů a závěrečnou divadelní hru.(22.6.2007)

Film zvláštní hlavně v tom, že hlavní postava je hrozně nesympatická a v podstatě postava záporná. Prostě každým svým projevem si říká o tom, abyste mu seřezali prdel. A to způsobuje jakoby dvojí náhled na film. Který není natočený špatně a ani ten příběh není špatný, jen je nesympatický, protivný a sere mě. Nikdy jsem ten film nevnímal jako komedii, spíše takové podivně (u tohoto režiséra jak taky jinak) laděné drama. Místy trochu nudné. Jediné pozitivní na něm je vlastně jen tradičně skvělý Bill Murray a andělská Olivia Williams (té její tváři jsem propadl na první pohled).(28.8.2014)

• - V scéne, kde pani Crossová a Max kŕmia ryby a hovoria o smrti milovaných, musel Jason Schwartzman (Max) stáť na krabiciach, aby bol rovnako vysoký ako Olivia Williams (pani Crossová). (m.a.t.o.)

• - Mŕtvy manžel pani Crossovej (Olivia Williams), ktorého obrázky má v spálni, je Owen Wilson. (m.a.t.o.)

• - Film sa z časti natáčal aj v St. John's School v Houstone, bývalej strednej škole režiséra Wesa Andersona. (m.a.t.o.)