Knihy, dopisy, artefakty, časopisy. To vše je nástrojem zvláštní skupiny detektivů: literárních stipendistů. Dva takoví detektivové, Maud Baileyová a Roland Michell stopují tajemství, které historicky zcela změní porozumění páru dvou slavných viktoriánských básníků a také možná vzbudí vzájemnou náklonnost mezi Maud a Rolandem. (oficiální text distributora)

Radiq

No, abych řekl pravdu, bylo mi úplně jedno, kdo byl nějakej básník Ash a jeho šukna Chrisabelle. Nejde mi do hlavy, proč existují lidé, kteří se jinejm lidem, obzvláště mrtvejm a slavnejm, chcou hrabat v poště a v životě. Co je účelem takové práce? Pomůže to snad nějak lidstvu? Takže dvě hlavní postavy mi taky moc sympatické nebyly. Herci jo, ale postavy ne. Nejdřív jsem si myslel, že ten Ash byl skutečnej básník, ale asi ne. Cesta dvou šťouralů po stopách minulosti byla navíc dost zmatená, takže jsem nevěděl, jak na různý věci přišli a tak (něco bylo z veršů, něco z dopisů a něco asi jenom tak z prdele - každopádně se slovenskejma titulkama jsem z toho nevěděl hlavu ni patu (a to slovensky nomálně rozumím) a angličtina samotná mi v některejch pasážích přisla dost těžká). Takhle zůstal akorát dobrej dojem z G. Paltrow, které to jako vždy slušelo, a z A. Eckharta, kterýho jsem si oblíbil v jiným filmu a od té doby mě to drží. PS: Jennifer Ehle, hle ju, celkem pěkná, ne? Taková zajímavá... ()

Skuby47

Velmi příjemný snímek, na který jsem náhodně narazila v dopoledním televizním vysílání. Tato komorní, ale nikoliv nudná romance mne upoutala prolínáním dvou milostných příběhů, kde obzvláště ten o osudu dvou viktoriánských básníků s Jeremy Northamem a Jennifer Ehle mne zcela okouzlil a zatlačil do pozadí hlavní linii filmu. Vůbec celé herecké obsazení bylo působivé, hudba velmi příjemná a krajina fantastická. Takové filmy mám ráda. Bylo to nevšední zaměstnání hledat v časech dávno minulých bílá místa v osudech slavných osobností. Taky bych ho brala. ()

lennyd

Jééé to bylo slauďoučké :) Překrásná Gwyneth, příběh protkaný minulostí a přítomností, velká láska v obou časech, překrásné. Ten pravý film na sledování s vaší drahou polovičkou.. ()

terunka003

Nereálné, moc jednoduché, herecké složení. To měli nějaký jednoduchý to hledání souvislostí, ne? A že by si v paměti udrželi celou sbírku dopisů a básní, aby je mohli příhodně vytahovat z rukávu, to se mi taky nezdá. Navíc milostné problémy současné dvojice, no co to bylo? Děti? Možná, kdyby si s tím někdo dal více práe nebylo by to takové stupidní. ..to bylo jasný, že ta blondska bude potomek..on vlastně byl taky, něčí.. ()

dANo

Šedý priemer úplne vo všetkom - príbeh, herecké výkony, réžia, kamera, hudba... Sledujeme dva páry a postupne odhaľujeme "prekvapivé" tajomstvá, ktoré vôbec nie sú prekvapivé a už vôbec nechápem ako mohli byť tajomstvami. Je to vcelku nuda a čo sa tohto žánru týka, tak Hodiny sú oveľa lepšie. ()

VanTom

Akademická červená knihovna provazuje utajenou dobovou romanci ženatého básníka a (lesbické) básnířky se současným pátráním literárních vědců, kteří se na základě nově objevených dopisů vydávají v jejích stopách (a také směrem k sobě). Příjemná sbližovací záležitost selhává přimícháním mělkého dramatu, zároveň nefungují jiné než ony lehké romantické emoce mezi dnešní dvojicí – uvolněným Aaronem a roztávající Gwyneth. ()

BlueZero

Pekné spracovanie trocha naivného príbehu o zisťovaní minulosti anglického básnika. Ale napriek tomu, že sa mi spracovanie páčilo, musím trochu pokritizovať dejovú líniu. Zdalo sa mi to totiž nudné, vôbec nič ma neprinútilo túžiť po tom aby som poznal pravdu o minulosti básnika a o budúcnosti dvoch hlavných protagonistov. A koniec bol už dosť skoro predvídatelný. ()

Merkin

Kdyby se LaBute zaměřil pouze na romantickou linku mezi poetou a básnířkou, vše by mohlo dopadnout o poznání lépe. Novodobí detektivové totiž místy působí až trapně idealisticky, moderní příběh je povrchní a lacině průhledný a tím narušuje (dis)harmonii i křehký půvab příběhu prvotního. Navíc herecky Paltrow s Eckhartem nesahají Northamovi s Ehleovou ani po šálek čaje. Jinak vcelku zajímavé a velmi, velmi sladké:) ()

arcticsky

Líbilo se mi to. Hlavně viktoriánská linie čtená v oněch dopisech mě brala za srdce. A Gvyneth s Aaronem to hodně slušelo...a druhému páru tuplovaně! ()

Rami

Mně se to opravdu líbilo. Povedená, jemná romantika okořeněná špetkou poezie. Herecké výkony, kamera, děj,... to vše je optimální vzhledem k žánru a požadovanému cíli. Možná je to na 4 hvězdičky, ale když vydím zdejší hodnocení dávám 5 (87%). ()

KHkomiks

Fuuuuuj, to byla zase p****na! Čtení dopisů ňákýho kripla, co chce obskákat zrůdu s pihou, co vypadá, jak kostra Meryl streepovÿ po 20 ti letech. Ještě jednou...FUJ! ()

Petrushka5 odpad!

Nebýt v cynickém rozpoložení, tak bych jednu hvězdičku určitě dala. Dvě kýčové romance v jednom balení, někdy je lepší televizi raději ani nezapínat. ()

LuNaj

Tak trošku tajemný pátrací film o vztahu jednoho anglického básníka protkaný silnou dávkou romantiky. Věřím, že slečnám to bude připadat úžasné, přece jenom to ocení více něžnější polovičky. A když už se na to budete dívat, pánové, tak určitě ne sami. Nedělejte takovou chybu jako já. Takže 3* ať nejsem za morouse. ()

Mykhaluu

Pěkně propojené osudy lierárních vědců a jejich obav z lásky z nalezením důkazů o palčivé lásce v době viktoriánské... Asi podle fajn knihy, fajn natočeno a zahráno... Neznám asi dost romantických filmů, takže jsem nepřesycen, leč mile osvěžen... :) ()

Runespell

Hvězdička navíc je za mou oblíbenkyni - Lenu Headey. Jinak to dobře zahrál jen Eckhart - zbytek byly figurky chodící okolo v ději, který nedával moc smyslu....ale romantické to bylo až nad hlavu, o tom žádná:)) ()

JackieBliz

Hlavní hrdinové a kupodivu i příběh se mi líbí. Ovšem - bohužel - všechno je moc přehrávané a vyumělkované, dva lidé pátrají po minulosti dvou básníků a vytváří mezi sebou zvláštní vztah - až moc zvláštní a zamotaný. Jednu chvilku se milují, obdařují se laskavými pohledy a v dalším momentu nadávají na lásku, své minulé vztahy a i na podivné pouto mezi nimi. Příběh dost zajímavý, škoda, že se nepodal jinak. ()