Mrtvá zóna

• USA The Dead Zone (více)

Mladý muž Johnny Smith upadl po nehodě na pět let do komatu. Když se po dlouhé době probere zpět k životu, zjišťuje, že má náhle dar předvídat události. Ve své mysli může procházet prostorem i časem a vidí to, co jiní ne. Trápí jej však také vize děsivé budoucnosti, které může zabránit jedině on. S nasazením vlastního života se proto vrhá do osudové akce! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

hero_bk

Byla asi chyba zrovna tenhle film vybrat jako moje číslo 700... Ale ono to vypadalo zajímavě - Kingova předloha, dobrá zápletka, ale problém tohoto filmu je takový jako hodně amerických filmů 80. let - 85 minut se nic neděje, a až v poslední čtvrthodině se objeví záblesk zápletky, ale u té okamžitě víme, jak to dopadne... Všechno je natočeno tak nějak sterilně a bez nápadu. Dřív bych dal asi tři hvězdičky, ale za posledního čtvrt roku jsem toho nakoukal celkem dost a vím, že to není žádná sláva, tudíž za lepší jednu... ()

Knor

Cronenberga mám pořá víc rád. S každým jeho filmem ho obdivuji víc a víc. Dokonalé zaměření na postavu mi hodně pomohlo se vcítit do jeho situace, opravdu výborný thriller. A velký poklona patří samozřejmě i Christopherovi Walkenovi, který tu předved úctyhodný výkon i když s tím svým obličejem vypadá jako z jiné planety : ) ()

Shitonit

Mrtvá zóna = mrtvý film = mrtvý já. Takový nic o ničem, v době svýho vzniku určo prima napínák, dneska mě to spíš sralo takovým nijakým příběhem, utahanýma trikama a trapnejma figurama. ()

_-0-_

Romány Stephena Kinga se dobře čtou, jsou řemeslně dobře provedené, ale většinou z nich nakonec nezůstane řádný dojem - jako když se člověk podrbe (výjimkou je Zelená míle). Film je jako obvykle horší než předloha, spousta událostí je predikovatelná, charaktery příliš černobílé. Ke sledování doporučuji pouze jako zabitá času při chřipce, která omezuje cerebrální funkce. ()

Bigfuckman

Christopher Walken jako senzibil, později (ne)úspěšný zachránce planety nebyl pro mě ten pravý herec na tuto roli. Zajímavý, i když ne zrovna ohromující scénář podle knihy Stephena Kinga nebyl špatně zpracován. Bohužel je to takový miš maš od všeho trochu celkově však nic. Tu a tam hororová scénka, dále krimi, romantika i sci-fi či katastrofický žánr. Bohužel je to moc splácané dohromady a tak celkově to na mě působí jako takové nafouknuté nic. Zajímavost : Walken zde na začátku filmu vypráví o bezhlavém jezdci z ospalé díry jehož si o pár let později skutečně sám střihne pod taktovkou Tima Burtona. ()

PeterFLJilek

Vydarená adaptácia rovnomenného románu Stephena Kinga. Triler zo začiatku osemdesiatych rokov pod réžijnou taktovkou Davida Cronenberga zaručujú kvalitnú filmovú zábavu. ()

pepino

Chápu proces zkracování při adaptaci literárního díla. Ale Cronenberg nejen zkracoval, ale i dost upravoval a předělával. Nejen že tím zprznil vynikajicí knihu, ale zparodoval i sám sebe. Cronenbergovy filmy mám velice rád, ale tady mě opravdu zklamal. Doporučuji přečíst knihu a vyhnout se tomuhle filmu. ()

tatopulos

Nečekaně kvalitní drama, horor velice okrajově. Kam zmizeli geneticky ozáření zombíci ? Kam se podělo radioaktivní záření způsobující nadpřirozené schopnosti ? A kde je Michael Jackson zvoucí živé- mrtvé na pánskou volenku ?.-) Skvělý a promyšlený film, všudypřítomná tajemnost a bolest duše. ()

Hjuud

Slabota. Nuda, nesympatický herec v roli hlavního hrdiny, žádné emoce. Já jsem samozřejmě ovlivněn četbou skvělé knihy, která bylo mnohem lepší. Chtěl jsem dát 2*, ale za ten alespoň trochu emotivní konec dávám tedy 3*. ()

horor2

Christopher Walken exceluje svým výkonem, díky kterému zamrazí. Stejně jako tak osobitá, jak už jsem od něj zvyklý, režie Davida Cronenberga, který vystihl velmi kvalitně dílo Stephena Kinga. Martin Sheen a jeho osud - výstižné :-) ()

Nathaniell

"Ještě pořád bereš ten ošklivý kokain?" ... Ne, to není hláška z filmu. To je hláška z knihy. A víte, kdo ji komu řekl? Johny Sáře. Samozřejmě ze srandy... Takže nejdříve klady, ať nezačínám jen kvůli nízkému hodnocení pesimisticky: Záběr hořícího domu, ty efekty byly super. Pak ten flashback z Druhé světové války. Jo a tomu finále bych dal ještě taky tak 30%. Toť vše. Teď zápory: Odklonění oproti knize bylo asi nevyhnutelné a pokud chcete zfilmovat Kingovu knihu, pod dvě hodiny se nevejdete. Tudíž zkrácení muselo přijít. Proč jsou ale Johnyho rodiče vyobrazeni jako důchodci, když jeho táta pořád makal, mi nějak hlava nebere. Představitelka Sáry je taky ošklivá, na vybudování vztahu tu nebyl čas a celkově to působí... no dejme tomu že úplně zkurveně. A vím, o čem mluvím. Knihu jsem dočetl včera. Kdybych tu vypsal všechny chyby, tak vypíšu celou knihu. Tudíž vám dám jednu radu a úplně zadarmo: Chcete vědět, jak skvělý je příběh Mrtvá zóna? Přečtěte si ji... PS: Mrtvá zóna není (jak tvrdí film) možností něco změnit. HOVNO!! Definici "Mrtvá zóna" používal Johny u věcí, ke kterým ve svých vizích už nedohlédl. "Vidím dům, ale nevidím název ulice. Je to v mrtvé zóně..." ... Zelené míli nesahá tenhle pokus ani po kotníky... 1* ()

mr.bredok

Film disponuje velmi silným humanitním nábojem a tvůrcům se podařilo tento potenciál udržet v normě, aniž by upadl do patetického klišé. ()

thesmile

Je to hodně dobré! Teda hlavně na tu dobu, kdy to bylo natočeno. Místy mi běhal mráz po zádech. Sice mi tam moc nesedělo obsazení Christophera Walkena jako dobráka, ale sehrál to nakonec moc dobře. Další podařená filmová adaptace Kingovy knihy ()

heavy66

Knižní předloha patří mezi nejlepší, které Stephen King napsal. Při četbě jsem měl děsivé dejavu, když jsem náhle znal jméno vraha dívek dříve než John Smith, aniž jsem se podíval o stránku dopředu! Film mě vůbec nebavil, nebylo tam nic nového (naopak řadu věcí DC vypustil), ani herecké výkony, které by ho posunuly nad knihu. Škoda ! ()

djbarrel

2 hvězdy dám za slušnou atmosféru, zajémavý námět a určité otázky, které film vyvolává. Další 2 hvězdy přidám za výborný výkon charismatického Christophera Walkena. Role mu velmi sedla a úspěch filmu z velké části závisí na jeho skvělém výkonu. Spíš než horor se dle mého názoru jednalo a mystery thriller nebo spíš mystery drama. Ještě bych vyzdvihl pěknou hudbu a "vidiny" které byly dobře zpracované a pojaté. 75 % ()

nikkittka

Jako film velmi dobré,jako adaptace bohužel velmi průměrné.A jako vášnivá čtenářka musím k tomuto faktu příhlížet a podle něj i hodnotit.Walken je jako vždy excelentní,Cronenberg mě ovšem velmi zklamal způsobem,jakým ke knižní předloze přistoupil.Bez větších ambicí,jen rutinně a nezaujatě opsal hlavní příběh a nedal do filmu nic ze sebe.Na to u režiséra jeho formátu rozhodně nejsem zvyklá. ()