Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

Saur.us

Geniální komiksový audiovizuál. To je první co mě praští do očí. A co dál dělá ze Sin City takovou peckou? Především jeho komiksová předloha, z které nejen, že převzal silnou stylizaci ale také neuvěřitelně ostré dialogy i vnitřní monology a drsné, noirové příběhy plné zvláštních individuí, úchylů, vrahů a prostitutek. Rodriguez si k tomu navíc přizval bandu velkých hvězd. Excelují Bruce Willis v roli dosluhujícího a čestného policajta a Micky Rurke - trochu šílený novodobý gladiátor. VERZE EXTENDED: Každá povídka zahájena a ukončena vlastními titulky, první povídka v kuse od začátku do konce, ne jako v kino verzi, kde je závěr umístěn až na úplný závěr filmu. Jinak přidáno několik málo scén, které se jako zajímavost hodí ale v kinoverzi vlastně vůbec nechybí. ()

ElManiacus

Tak to je teda tak čtyřistapadesátkrát větší odvaz než jsem čekal, pro mě dokonce zajímavější než Historky z podsvětí, všechno má to správné tempo a je to velmi esteticky zabaleno do úchvatného balení zábavy : akce, příběh(y), postavy, hromada výběrovejch holek a napětím napěchované povídání - 90%. ()

zahadum

Neuveriteľné ! ja som si doma na svojom domácom kine " listoval " komiksom !!! bravúrne spracovanie pán Rodriguez ! ()

Wardan

Geniální. Naprosto úžasné vizuální zpracování a vynikající přepis komiksu do filmu. Jedna z nejlepších a nejvěrnějších komiksových adaptací se skvěle napsanými a zahranými charaktery (Marv rules - Mickey Rourkeova nejlepší role vůbec) a vynikající režií. Rodriguez a spol. servírují jeden famozní záběr za druhým a všechny příběhy jedou kupředu s neuvěřitelnou razancí podpořené výborným soundtrackem. Sin City je pro mě nezapomenutelný zážitek. ()

tyna97

Už jste si někdy představovali, jak by film vypadal v barevné verzi? ...Tak si to ani nepředstavujte. Místy sice zamotaný děj, ale hned se to vymotá, a můžem si užívat dál. ()

chelsea17

Tři příběhy a jedná menší vsuvka. Celkově dost zvláštní, ale pěkné komiksové pokoukání. Nevím co bylo v kino verzi, jelikož jsem zhlédnul režisérskou verzi. Nejlepší příběh byl přesně uprostřed, s Goldie to nemělo chybu. Nic proti takovýmhle filmům nemám, ale na pozdější puštění to už nevidím. ()

molcan2

Postava Benicia del Tora je tak slizká, že bol úplne opovrhnutia hodný a nenavidený - ako zatiaľ žiadna postava v kine (ako aj v skutočnom živote). Tento film by si zaslužil prívlastok "Nie pre každého"- ale len pre tých ktorý maju radi exhybýciu odvratenej strany ľudstva vyprsknutú do tváre a nie je ľahké ich uraziť- tak v tomto filme najdu skutočnú perlu. ()

ASSBURGER

Perfektný film. Pri tomto filme som rozmýšľal že či mám dať päť alebo štyri hviezdičky ale skôr to vyšlo na päť lebo film sa pozerať oplatilo. Najlepšie na tom bolo že je spravená aj komixová predloha ktorú napísal Frank Miller ktorý je nei len napísal ale bol aj jedným z režisérov čo ma potešilo. Ale nespravil to sám pomohol mu aj Quentin Tarantino aj Robert Rodriguez ktorý si na tom dali záležať a ich snaha k niečomu dobrá predsa len bola. Dali ľudstvu perfektný film podla komixu ktorý bol perfektným thrillerom aj akčným filmom. Ako už všetci vedia v tomto filme si zahral aj Bruce Willis (Hartigen) ktorého môžeme poznať z filmu Smrtonostná pasca,Armagedon,12 opíc..... Alebo Mickey Rourke ktorého poznáme z filmov ako sú napríklad Wrestler,Iron Man 2......... Mickey bol na tomto celom filme asi najlepší bol úplnim terminátorom ktorí vraždil jedna radosť. Ale nemôžeme zabudnúť ani an Jessicu Albu ktorú poznáme hlavne z Machete, Fantastic Four..... Tento film bol krutý ale aj pravdivý a poviem vám to na nim bolo najlepšie. Veľmi tento film uznávam a veril som že druhé pokračovanie bude lepšie ale nevadí podla mňa bolo perfektné. ()

Bozvav

Nikdy bych nevěřila, že něčemu takovému dám palec nahoru, resp. že to vůbec shlédnu. Nejsem příznivec tohoto žánru, ale musím říci, že tohle mě opravdu dostalo. Jistě jde o dílo syrové, brutální, ale přesto způsob provedení, jednoduchost až banálnost děje, která ale vůbec neubírá celku na působivosti, střih, hudba. Prostě zvláštní, ale dobré. Ne, že by to byl film co bych pouštěla babičce při nedělní kávě, každopádně mě právě ta stylizace nadchla. Když k tomu přidáme výborné herecké obsazení je 90% na světě. Tedy v tomto žánru. ()

avitakova

Tak film mě doslova nudil. Chvilkama jsem se i přemáhala, abych ho nevypnula. Zpracování skvělý, ale tim to tak končí. I ten námět by se dal, ale stejně mě to ve výsledku vážně neoslovilo. ()

allebra

Na film jsem se podívala ze zvědavosti a především kvůli mému oblíbenci (Bruce Willis). Nevyhledávám komiksy plné násilí, ale tohle zpracování se mi líbilo. ()

MiniMinion

Vážně jsem se snažil ubránit srovnávání s Tarantinovými filmy, ale prostě to nedokážu. Pořád se totiž sám sebe ptám, jak by film vypadal, kdyby ho dostal do ruky právě magor z videopůjčovny, a nepůsobil u něj jen jako hostující režisér. Možná by dokázal postavy zpracovat tak, aby mi na nich aspoň trochu záleželo. Možná by dokázal vymyslet dialogy, které by mě donutily zamyslet se nad jejich důvtipem a pousmát se nad nimi alespoň jednou. Možná by příběhy propojil nějak spletitěji, víc než jen tak, že se postavy ze dvou povídek znaly. Možná, kdyby. Ale (bohužel?) film režíroval Rodriguez, který tohle, dle mého názoru, nedokázal. Přitom začátek a tak trochu i konec se mi vlastně docela líbily. Drsná, noirová jízda, která sice možná místy malinko pokulhávala, ale vcelku byla velmi solidní, Bruce Willis ji prostě utáhl a Jessica Alba ji zpříjemnila na pohled. Co se však odehrálo mezi tím zkrátka postrádalo duši a moc mě to nebavilo. Nic mi na tom vyložně nevadilo, to ne, prostě mě to ničím neuchvátilo. Marv sem tam vzbudil nějakou tu sympatii, Dwight měl nějaké to charisma, ale chyběla tomu něco poutavého. Nedokážu to lépe popsat, prostě tam něco... chybělo. Dokonce ani velice originální styl, který na filmu byl vlastně to nejlepší, jej nedokázal zachránit. Neurážlivých 60%. ()

TheSpearCZ

Ze Sin City si budu pamatovat dokonalý a originální vizuál, perfektní herecký obsazení, drsňáckou titulkovou písničku, krásný sexy holky a taky fakt, že příběh zároveň působí odtažitě jako jen málokterý film. Děj nulový, fanouškem komiksů nejsem, ale pořád by to mělo být bráno s nadsázkou a dohromady z toho vzešlo dílko, které člověk jen tak nezapomene. Čisté 4* ()

derek007

První film od Rodrigueze, kterej má šťávu a není tam Banderas:), takže všechny složky hrajou pro mě. Nicméně mě ten film uchvátil a opravdu nevím, jestli sem se nechal ovlivnit až neuvěřitelným obsazením (tomu říkám hvězdný masakr). ()

Gumby

Pro mě jednoznačně nejpůsobivější komiksová adaptace..., která ovšem rozhodně není pro lidi, kteří hodnotí jakéhokoli Spidermana více jak dvěma hvězdičkami ;) ()

gusman

Původní comics neznám, tudíž budu hodnotit pouze film, bez srovnávání s originálem. Pokud si odmyslím místy zbytečně brutální násilí (Ale dělal to přeci Tarantino, tak co jsem asi tak mohl čekat že?), pak mi zůstává trojice (čtveřice, pětice?) podobných, ne však stejných, hezky propletených příběhů. Originalita se cení (obzvlášť dnes) a film tozhodně originální a neokoukaný je. Škoda jen lehce nedotažené centrální zápletky a pointy. Vracím se na svůj začátek, i přesto tedy, že jsem comics nečetl, styl Noir ala Max Payne (místy neuvěřitelná podobnost) byla perfektní, perfektní.... ()

Puol

Tak další slávny komiks sa dostal na filmové plátno vo veľmi zaujímavom predvedení. Book SinSity vol.1 Drsný zbohem patrí medzi najlepšie komiksy čo som kedy čítal a preto aj moje očakávania boli veľké a tak sa mi zdalo, že Marvove besnenie skončilo nejak prirýchlo. Skromne si myslím že tento príbeh by vystačil na samostatný film. Ďalšie príbehy z mesta Hriechu taktiež splnili moje predstavy, takže som spokojný, i keď tie poznámky okolo až otrockom prepise na sú bohužiaľ pravdivé. ()

Filmárik

Po technickej stránke nie je čo filmu vytknúť a zasluhuje plných*****. Niečo tak inovatívne sa tu ešte nevyskytlo a jedná sa v podstate o prelom. No čo sa týka všetkého ostatného vystačí to u mňa sotva na *** . Z filmu až príliš "páchne" komixovosť a podaktoré herecké výkony sú nepresvedčivé. Keď to zhrniem vychádzajú z toho poctivé ****. 14.03.2010 : Beriem spať vetu o páchnucej komiksovosti , aj vtedy mi bolo jasné prečo to Rodriguez natočil tak ako to natočil ale až s odstupom času to uznávam ako poctu všetkým komiksovým fanúšikom a nie ako výstrelok v snahe zaujať. Zvyšujem na 5* a teším sa na dvojku. ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let