Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

E=mc2

hm, je zvlastne ze ty co dali pulpu plnu, tak sa im tento film nepaci. Ak je teda toto hlupost, ako nazveme pulp fiction:)? ()

tomeek

Dokonalá kopie komiksových stránek, skvělý Bruce a ještě lepší Rourke. Zatím nejlepší komiksová adaptace, ve které prostě není chyba. ()

phoebe.h2

tak tenhle film mě dostal..Perfektní provedení..dobré herecké obsazení..tentokrát se na Jessicu Albu dalo i koukat..většinou se tam kroutila takže se nějak herecky nemusela namáhat..nejvíc se mi líbila Velká tučná zabíjačka..Clive Owen jako Dwith byl výbornej..těším se na dvojku ()

okkac

Hard Goodbye To nejlepší hned na začátek. Mickey Rourke jako Marv je drsňák, který se s nikým nemazlí. Zkrátka hrdina jak má být. 90% Big Fat Kill Nejslabší povídka. Clive Owen se snaží, ale příběh mne nechytl. 60% Yellow Bastard Zlepšení. Je tu Willis a tomu nelze nefandit a Nick Stahl jako žlutej parchant je vážně odporný. Bohužel Jessica Alba je zde fakt hrozný dřevo. 80% ()

3n3my

Kus filmového majstrovstva už v úvodnej scéne naznačil osobité vizuálne spracovanie tiahnuce sa celým filmom. A nielen to, trojica režisérov si dala záležať aj na tempe, obsadení a čiernohumornom spracovaní. Pokrivkáva atmosféra, gradácia - ale nemyslím, že ako prepis komiksu by sa mala tomu prikladať veľká váha. No a čo sa týka komiksového spracovania, viac takýchto diel, nech sa dá porovnávať, zlepšovať, bo tento štýl mi sakramensky sedí! 90% ()

Pája=)

Trvalo mi delší dobu, než jsem si na stylizaci tohohle filmu zvykl.. jeden by mohl říct, že rozhovory byly patetické a že vizualizace byla strohá a nepřehledná. Ale vše tohle patří ke komiksu. A tak musíte Sin CIty brát. Sin City je vyjmeční film, který nám předkládá příběhy ze skutečného života zabalené v naprosto nereálném a výstředním obalu. Další problém u filmů složených z jednotlivých částí bývá nevyrovnanost kvality dílů. To se v tomto případě moc nepotvrdilo. Sin City působí jako celek a jednotlivé části se navzájem podpírají svojí propleteností. Neobyčejné dílo s neobyčejnými herci v neobyčejném prostředí :)* Old man dies , young woman lives. Fair trade * ()

dr.fish

Napoprvé mi to přišlo zajímavé obrazově i zvukově a napodruhé jsem se ostentativně nudil. Nějak to vyvanulo...50% ()

spitr

Zajímavé vizuální zpracování, spousta skvělých hlášek. Jen ta přehnanost (která mě neoslovila), ale o to zajimavější se pak film může zdát mnoha divákům....... ''S lidma mi to nikdy moc nešlo. Uklidnit mladou vyděšenou holku, je pro mě podobnej úkol, jako operace mozku hasákem":) ()

DannyJ

Miluju knihy, miluju film. Vždycky jsem oceňoval, když se v komiksové adaptaci odrazí atmosféra samotného komiksu. A u Sin City se to povedlo fakt dobře! Všechny příběhy sou pro mě dost vyvážený, ikdyž pořád u mě asi vede "Drsný sbohem" s Marvem, protože Mickey Rourke ho ztvárnil fakt bezvadně. Jediný co mě v tomhle filmu sere sou nosní dírky Rosario Dawson, který sou nechutně rozhozený! ()

URBAN

Není to dokonalý a taky nikdy nebylo , ale celý ten koncept a provedení je naprosto kulervoucí o estetickém zážitku nemluvně jen to má malou chybičku na kráse a to neuzavřenost a kapku nesouvislost , ale to vyřeší další díl ( 19.8.13/MAC ) ()

panMartin

Parádní atmosféra, neokoukaný komixový vizuál, spousta krve, mrtvol a pěkné, nahé holky to vše vytváří ojedinělý filmový zážitek. Původní comics jsem zatím neměl možnost poznat, ale celkové pojetí Sin City působí více než originálním dojmem. Postava Elijaha Wooda byla pro mne osobně naprosto dokonalá. ()

Aargh

Největším nedostatkem film je hudba, která (až na několik málo výjimek) atmosféru nejenže nepodporuje, ale mnohdy spíš ubíjí. Toto spolu s příliš otrocký převodem předlohy má za následek, že film nevzbuzuje téměř žádné emoce - přesný opak komixu. ()

Decker

Drsny, hruby, cerny jak uhel a vyborne prevedeny komix na filmove platno. Opravdu velmi potesujici a naslapana podivana plna gagu a cerneho humoru prolinajici se s vybornymi hereckymi vykony a skvelym, velmi sviznym scenarem. ()

Cedr

Nejlepší komiksový film se skvělým hereckým obsazením. Netradiční grafické zpracování, temná atmosféra a celkový nepříliš optimistický pohled. Depresivní příběhy hlavních i vedlejších postav vám zvednou náladu, protože poznáte, že na tom nejste až tak špatně. ()

Triple H

Komiks je pre mňa srdcovka (hoci teraz už nostalgická) a tak som sa na film veľmi tešil. Výsledok je zmiešaný. Neoddiskutovateľným plusom je vizuálna stránka, ktorá je naozaj veľmi chic. Vďaka nej a občas trefnej hudbe sa podarilo celkom vystihnúť atmosféru komiksu. Problém je, že napchať do dvoch hodín tri 200 stranové komiksy nie je práve najlepší nápad. Všetko sa ženie dopredu príliš rýchlo a Rodriguez s Millerom nenechajú práve onu atmosféru riadne podusiť. Aj neprestajné vnútorné monológy postáv začnú po čase trošku otravovať. Herecké obsadenie je pôsobivé na papieri, ale rovnako ako zvyšok je výsledok zmiešaný. Mickey Rourke a Bruce Willis sú dobrí, Clive Owen a Benicio Del Toro pôsobia zase skoro až znudene (obzvlášť Owen). Ostatní majú drobné partíky. Ako mínus by som ohodnotil aj to, že film má strašne monotónne tempo. Zaujímavý pokus o nový štýl, ale treba ešte vychytať mušky. ()

COF_666

Perfektní komiksový film. Černobílému hereckému osazenstvu vládne Mickey Rourke a Jessica je dobrá maximálně tak do výlohy. ()

martycross

Frenkí Miller si ohlídal dva blázny ne režijní stoličce, a vzniklo pozoruhodné dílo. Abstraktní drama ve stylu noir mě vtáhlo do děje nevídaným způsobem. Plejáda skvělých herců sekunduje akčnímu příběhu. A skvělý comeback drsňáka Mickeyho Rourka. ;) ()

chelseaman22

Mrtvých bylo dost, litrů krve také a té špíny. Ale film nestádní, neobvyklé zpracování a já se doopravdy bavil. A ty červený All Stary byly the best. 85% ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let