Jako malý kluk jezdil Max Skinner na prázdniny ke strýci Henrymu, který miloval Francii, víno a Provence. Proto se tam odstěhoval, žil v malém zámečku a byl majitelem rozsáhlých vinic. Na nich pěstoval víno jeho vinař Francis Duflot s manželkou Ludivine. Když Max vyrostl, stal se z něj poněkud bezohledný makléř na londýnské burze. Aby vydělal peníze, neštítí se ani podrazů. A na strýce skoro zapomněl – neviděl ho už deset let... Právě když se Maxovi podaří další vypečený kousek na burze, za který ho všichni proklínají, dozví se, že strýc Henry zemřel. Jelikož nezanechal závěť a jiný přímý příbuzný není znám, zámeček i vinice mají připadnout jemu. Max odlétá do Provence, kde se má setkat s notářkou Auzetovou. Odjel právě včas – jeho poslední burzovní operace vyvolala velké pohoršení a chce s ním hovořit i majitel jeho makléřské firmy Sir Nigel... V Provence se Max setkává s Francisem a Ludivine, zjišťuje, že zámeček není v nejlepším stavu, a zdá se mu, že ani víno není dobré. Spíš hodně špatné. Ovšem stejně nemá v úmyslu si panství ponechat. Ihned kontaktuje svého realitního agenta a přítele Charlieho Willise a pověří ho, aby hledat zájemce. To se ovšem nelíbí Francisovi, který strávil většinu života po boku Henryho na vinici. Zatím ale musí spolu s Maxem zahájit „velký úklid“, aby staré obydlí vypadalo alespoň trochu k světu... Stejně jako na burze se Max často chová bezohledně i jinde. Když telefonuje v autě, málem srazí na kole jedoucí místní číšnici Fanny Chenalovou a ujede. Když se chystá urychleně odletět zpět do Londýna, omylem spadne do silné vrstvy listí ve vypuštěném bazénu a nemůže se dostat ven, kde zůstal i jeho mobil. Asistentka Gemma ho shání marně a Sir Nigel ho na týden suspenduje... V bazénu ho shodou okolností objeví právě Fanny. Aby ho potrestala za nehorázné chování, napustí bazén vodou. Teprve potom se Max vyškrábe ven a nakonec zůstává několik dní v Provence. Pomalu se mu vracejí vzpomínky na dětství a strýce Henryho, kterého skutečně miloval, stejně jako strýc jeho, přestože si později o jeho charakteru nedělal žádné iluze. Pak se však náhle objeví mladá Američanka Christie Robertsová a prohlásí, že je Henryho nemanželská dcera. Zatímco Charlie se obává, že by to mohlo zhatit rychlý prodej panství, Max hlasitě prohlašuje, že jeho strýc by nikdy Američance dítě neudělal. Christie je zaražená: nechtěla peníze ani vinice – přestože vínu rozumí, pracovala na vinicích v Kalifornii – chtěla jen poznat svého otce, protože nevěděla, že už je mrtvý. Dívka se rozhodne co nejdřív odjet. Zatímco Charlie z Londýna hlásí, že o zámeček s vinicemi je obrovský zájem, Max si pomalu zvyká na docela jiný život v Provence. Vyhledá Fanny, která pracuje v místní restauraci, a omluví se jí za své chování na silnici. Nakonec se mu podaří ji pozvat na schůzku a brzy se stanou milenci. Už jednou zklamaná Fanny ale počítá s tím, že Max brzy odjede navždy a nic od jejich sblížení nečeká... (TV Prima)

Gagner

Milá komediální romanticka, která ale (jak už zde pár lidí psalo) moc nevybočuje co se týče příběhu. Velmi mě ale oslovilo prolínání vzpomínek, konec již bylo jedno velké klišé. I tak příjemný film. ()

Pavelos

Tento snímek na mě působil jako balzám na duši.... Proč?? Vysvětlení je velice jednoduché, cca před měsícem jsem se vrátil za dovolené ve Francii jmenovitě z oblasti Provence, kde se celý tento snímek odehrával.. Tato oblast mě neskutečně okouzlila.. Za další, spojení Ridley Scott a Russell Crowe je pro mě téměř magické.. Celý snímek působí velice odlehčeně a pohodově, jako celá Francie:-) ()

Chipešek

Příjemná pozitivní atmosféra vládne celým filmem, Marion Cotillard podává klasicky sympatický výkon a nostalgické záběry na kouzla Jižní Francie film pozvedají o úroveň výš. Jinak tomu ale chybí jakákoli invence, dialogy někdy drhnou a Crowe na můj vkus až příliš tlačí na hereckou pilu. Děj je průhledný od začátku do konce, ale tak to konec konců u podobných pohádek bývá. 60% ()

kubyno

Krásný a pohodový, odlehčený snímek, plný nádherných záběrů a jemného humoru s nádechem romantiky. Kromě toho tu máme výborné a sympatické herecké obsazení a režiséra, u kterého bych takový snímek asi nečekal. Ve výsledku je to nesmírně příjemný film, na který se krásně dívá, který zanechá hřejivé pocity, ale nevryje se do paměti, byť je řemeslně vybroušený. ()

Hepy13

Spojení Ridley Scott - Russell Crowe, v kombinaci s romantickým filmem? No musím se přiznat že jsem čekal trochu víc, aspoň co se týče příběhu, který mohl být určitě zajímavější. Kousek komedie, špetka romantiky, hezky promíchané. Až na pár nudných pasáží se mi to líbilo, i díky krásným Francouzkým vinicím. ()

halogan

Suprová pohodička, která se tak vesele nese za zvuku parádní hudby... něco tomu ale chybí na pět hvězd, je to příliš ploché. Skvělý film na oddych, Scott ale umí lépe. ()

waits

Nejsem žádnej frankofil, ale pomalu upadající venkovské vinařství a dům v Provence s interiéry jak vystřiženými z návodných příruček architekta Terrence Conrana a místní bistro s nádhernou servírkou mě vyloženě nadchly. (Nevím, kde se točilo, zřejmě asi víc ne přímo v centru Provence, ale duch té oblasti s úžasnými místy jako Saignon nebo Roussilon je přítomný), Crowe do role až nečekaně sedne, stejně tak jako jeho bussinees sekretářka a přítel právník. PS Úvodní scéna s bond desku je daleko přesnější než třeba scény z Tradera, tak jak moje pamět dávného pracovníka onoho odvětví sahá.. Velmi podařená romantika rozkročená mezi Albionem a Francií. ()

Erik7595

Pre mňa veľmi dobrý "feel-good" film, ktorý si rád pozriem, ak sa chcem naladiť do pohodičky. Pohodový film s príjemnou, čarovnou atmosférou francúzskych viníc a vône kvalitného vína. Že už ide o klišé príbeh o nájdení skutočných hodnôt v našom živote? Nevadí mi to absolútne, príbeh je skvelo fungujúci, je podaný a spracovaný presvedčivo a úprimne, bez zbytočného romantického klišé a zbytočných dejových odbočiek. K tomu výborný Russell Crowe a Marion Cottilard. Presná trefa do čierneho z pohľadu Ridleyho práce, ja len trochu ľutujem ten komerčný neúspech, ktorý postihol tento film v kinách. 9/10 ()

ddf76

Tohle Scottovi a Crowovi povedlo :). Velmi zdarile zabery, takze kameraman odvedl velmi dobrou praci. Velmi pekne ustredni dve zenske hrdinky, co vice si prat :). Doporucuji konzumovat se skvelym vinem (na barve nezalezi :) ). ()

xkupka07

Hodne povznášející. Teď vzimě jsem zatoužil po naši rodinné chatě a po slunečném létě(a krásných dívkách :-) Muzika nádherně doplňovala příjemnou atmosféru, možna ji právě ona tvořila. Russel měl už lepší role, ale ta mu taky náramně sedla. Dokonce i děj nebyl úplně předem čitelný, takže se opravdu bylo na co koukat! ()

kaze

Na film s Russellom Croweom idem stále s istotou, že to bude skvelý film....a bol! Ten film je úplne jemný, milý a úchvatný. Musíte si hneď zamilovať Provence a francúzštinu. Ten film je ako pohladenie na duši a viem, že ho budem vidieť ešte nespočetne krát... ()

Siriuss

K tomuto filmu mám velmi dobrý vztah už třeba jen proto, že bydlím na Jižní Moravě a ve vinici jsem prakticky vyrůstal. Ono na tom, že "Ve víně je pravda" něco přece jen bude. K tomuto filmu doporučuji mít po ruce sklenku dobrého vína a vychutnáte si ho opravdu do dna :-)) ()

kowalski

Žádná hořká komedie alá Sideways ale jen sladký příběh o tom jak nekompromisní finančník objevil lásku ve francouzském Provence. Zavrhne místo společníka ve velké společnosti - začne vzpomínat na dětství a pěstovat víno. Já tyhle filmy s vínem a krásnou francouzskou krajinou prostě miluju. ()

Auteuil

Dobrý nočník - je to obrovská úleva, když kancelářská krysa může vypadnout a v klídku se vykakat do vinice :-) ()

Saur.us

Rydley Scott a Russel Crowe v takhle lehké pozitivní romantické komedii? To se mi snad ani nechce věřit. Ale výsledek více než dobrý. Sice klišoidní příběh, ale i tak zábavné a pozitivní dílko v opravdu krásném kontrastu Londýn (šedý) vs. Province (barvy všude a vždycky). Jednou se tam stejně odstěhuju :) ()

artas

Hneď na začiatok sa musím priznať, že meno režiséra som si všimol až pri záverečných titulkoch. Och... režisér krvákov, sci-fi a akčných nárezov, skoro som si myslel že zle vidím. Romantické filmy veľmi nemusím, ale tento kúsok je mňamka. Napriek popisu ktorý film označuje ako komédiu, myslím že je viac romantický ako komediálny. Kombinácia toho správneho prostredia, muziky a pekných žien ma dostala, celý film som sa usmieval ako blbec. A možno sa niekto podiví, ale pripomenulo mi to Šulíkovú Záhradu. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (více)