Notorious znamená v angličtině „známý“ i „neblaze proslulý“, a právě s tímto ambivalentním významem si film pohrává. Bettie Page vyrůstala v Tennessee 30. a 40. let, v ovzduší konzervatismu a silného náboženského cítění. Vyprávění nás z nedělních kázání rázem přenese do New Yorku 50. let, kde Bettie řízením náhod začíná kariéru pin-up-girl. Pózuje před různými fotografy a dostává zakázky v četných obskurních a dobře utajených studiích, neboť v této éře jsou pořádány nemilosrdné hony na veškeré projevy nemravnosti. Režisérka představuje Bettie jako krásnou a cudnou venkovskou naivku, která touží po hvězdné kariéře a vůbec není s to pochopit, k čemu je zneužívána. Film tak přesahuje rámec pouhé životopisné studie a nabízí s nadhledem pojednaný příběh nereflektované existence. Zaujme retroatmosférou, melodramatickou stylizací a hereckými výkony skvělé Gretchen Molové v roli Bettie a Lili Taylorové v roli fotografky. (oficiální text distributora)

Decker

Velmi prijemne prekvapeni Karlovarskeho festivalu. Gretchen Mol zcela exceluje a ovlada toto lehce noirove lehtive drama o americke sexualni bohyni 50. let. Doporucuji nepromeskat. Opravdu to stoji za to. ()

Pavlínka9

Více než film mi tento snímek připomíná nějaký dokument, který postupně šel s životem Bettie. Představitelka Bettie je moc hezká ;) Myslím si, že jí role padla a bavilo mě černobílé podání a poté i přechod na barevný formát, když si to doba žádala :) Myslím si, že Bettie byla holčina z malého města a byla taková miloučká :) Slušně řečeno. Pokud si ale v mládí prošla tím, co tam znázornily - chudák holka...Fotky jsou moc fajn ;) ()

vitekpe

Vynikajici, ne vsak zrovna dvakrat optimisticky, televizni film se skutecne meganadhernou Gretchen Mol... Za to co predvedla se ji klanim az k zemi, a patri ji 4 hvezdy z udeleneho hodnoceni... (stridani cb-barva mi neprislo zrovna jako nejlepsi napad...ale to je jen osobni poznamka) ()

DannyBoy80

Rádoby nezávislý snímek. Pravdou je, že to je filmařská fušeřina. Naprosto idiotské střídání černobílé a barvy. Naprosto odfláknutý scénář, kdy jednotlivé události hlavní hrdinky nemají žádnou souvislost a důsledky s následujícími událostmi. Proč tam bylo její manželství, znásilnění, jaký to mělo účel a na co to mělo vliv? Co se stalo s množstvím postav, které významě zasáhly do jejího života? Postavy do děje vstoupí a následně bez jakéhokoli vysvětlení zmizí. Puritánskou dobu lépe zobrazuje film Kinsey. Závěr filmu byl totální grc, to radši nechám bez komentáře. 1* za krásu hlavní hrdinky. Proč jsem hodinu a půl čuměl na film o tupé blbce, který byl k tomu ještě debilně natočený? ()

Zero_Signal

Veľmi, veľmi, veľmi slabé, nenápadité, bez hocakého odkazu, zmyslu a štýlu. Obsahovo veľmi chudobné dielo, ktoré mohlo byť skvelou štýlovkou a kritikou zaujímavej historickej éry, v ktorej na oko puritánstvo zažívalo svojé posledné nádychy. Od Mary Harron som teda čakal naozaj omnoho viac. Hviezdička za Gretchen Mol, ktorú mám ako herečku rád, i keď tu toho k hraniu moc nemá. ()

Renfield

Má to fajn dobovou atmosféru, které ale překvapivě příliš nepomáhá černobílá kamera. A má to, dalo by se říci, skutečnou Bettie Page, jíž je Gretchen Mol opravdu podobná a navíc ji i velmi dobře hraje. Samozřejmě je to především její příběh a z tohoto pohledu je také vše v pořádku. Jenže, jde v tomhle průmyslu točit pouze o ni? Vůbec když se ve filmu přímo objeví několik zajímavých vedlejších postav, jimž se ale příběh věnuje pouze v několika větách. A přitom například závěrečné pálení filmů a fotografií důležité je. Více zaměřit by se dalo i na dobu, ve které to tento průmysl neměl jednoduché... I když, to lehce napraví hned úvodní scéna. 60% ()

mira007

Americký životopis pin-up girl modelky v solidní dobovce 50. let, která částečně ukazuje vývoj nahotinkových fotografií, ale vzhledem k tomu, že tenhle obstarožní styl a hlavní hrdinka působí dost neatraktivně, tak je výsledek jakýsi nemastný neslaný. Zajímavá byla akorát kombinace černobílé a barevné kamery, která krásně ukázala přechod mezi historickými obdobími. ()

Joski

Ó sladká naivita:-) Klasicky retro biografický film, tentoraz o svetoznámej pin-up-girl Bettie Page. Zastupujúca herečka Gretchen Mol veľmi trefne vystihla charizmu i naivitu hlavnej postavy. Najlepšia je na filme snaha predstavit dnešnému divákovi dobu 50 rokov v ktorej BP žila i "sexuálne puristické dusno" okolo neoblomnej morálky americkej spoločnosti. Až na pár farebných momentov (v živej prezentácii obálok časopisov) je celý film prevedený v ČB obraze:-) Pre mňa to bol prekvapivo lahôdkový vizuálny zážitok a doplnenie si informácii o osobnosti naivného subžánru pin-up-girl i bizarnej sexuálnej úchylky bondage. 75% Niektoré zo stoviek fotogalérii BP http://www.bettiepage.com/ http://www.bettiepage.com/photos/index.html http://www.vampress.net/bettie/photos.html A naivne videa pre pánov : ))) http://www.youtube.com/watch#!v=JzNW7IBXL_A&feature=related http://www.youtube.com/watch#!v=ifQK_86Nk-A&feature=related http://www.youtube.com/watch#!v=rTEnXXEOyCQ&feature=related http://www.youtube.com/watch#!v=l42yGoVEjMA&feature=related ()

ALchemik

Gretchen Mol je fakt pěkná holka, ale film mne vůbec nebavil pro svou plochost a jakousi americkou sterilitu. Stačí zkouknout některá originální krátká videa a uvidíte ten rozdíl. Betty Page byla taková plná a živočišná ženská, ale v tomto filmu nebyla vůbec přitažlivá, spíš upejpavá... ()

zkurvysyn

Je těžké fandit, nebo aspoň chápat tak hloupoučkou a pitomou osobu jako je Bettie Page. Na mém žebříčku nejpřiblblejších ženských postav ve filmu se umístila na sedmém místě (první je hlavní hrdinka z Prolomit vlny). Už teď se těším na životopisný film o Dolly Buster. ()

grafvonlugos

Úžasný životopisný film o mé oblíbené fetish a bondage modelce Bettie Page. Opravdu moc jsem si to užil. Gretchen Mol jakoby jí z oka vypadla. Skvělý film, ke kterému se budu rád vracet. ()

Lockeroom

Líbilo se mi to. Z originálních fotek a filmů Bettie Page je cítit radost a to samé se podařilo skvělé Gretchen Mol. Atmosféra padesátých let je tu výborně vystižena. Skutečný život Bettie byl po přijetí víry ještě mnohem komplikovanější, ale to už je asi jiná kapitola ...... ()

andy60

Převážně černo-bílý film o sexy symbolu 50. let - Bettie Page. Přiznám se, že do této chvíle jsem to jméno neznal, takže alespoň malé osobní obohacení. Film samotný je vyloženě televizního ražení, což má za následek, že chvílemi děj přešlapuje na místě a dostaví se lehká nuda. Gretchen Mol je ale krásná. ()