Modernizovaná verze slavného románu Jane Austenové vypráví příběh patnáctileté Cher Horowitzové, dobrosrdečné, ale povrchní dívky, která je přitažlivá a bohatá, ale poněkud izolovaná ve svém světě posedlém módou. I když je obdivovanou hvězdou střední školy, má trvalého kritika, nevlastního bratra Joshe, který k ní má spoustu výhrad. Neustále se popichují, a zatímco Cher si bere na mušku jeho idealismus, on jí vyčítá povrchnost a sobectví. Když už toho má Cher plné zuby, rozhodne se Joshovi ukázat, že dokáže udělat něco pro jiné. Nejprve si zahraje na dohazovačku a rafinovaně dá dohromady dva osamělé učitele. Překvapeně zjistí, že dělat dobré skutky ji baví, a tak se rozhodne pokračovat. Její druhou „obětí“ se stane nová spolužačka, zoufale nemoderní Tai Frasierová. S kamarádkou Dionne začne Cher pracovat na její popularitě, k čemuž patří i snaha uhasit její rodící se vztah s dobráckým rebelem Travisem a nasměrovat ji do náruče bohatého snoba Eltona. V tomto bodu sice selže, protože Elton Tai odmítne a začne balit Cher, jinak se jí ovšem daří. Popularita Tai roste možná až příliš, protože než se Cher naděje, je populárnější než ona. S tím se dívka nehodlá smířit a začne bojovat o ztracenou pozici. (TV Nova)

Jenn

Kámo, film, kde zazněj Radiohead a No doubt musí bejt skvělej! Jasně, chvilkama to bylo uboze trapný, chvilkama zase roztomilý a u konce jsem samou láskou blila duhu, ale nevadí. ()

ekzorcist

Alicia Silverstone. Alicia Silverstone. Film. Alicia Silverstone. Podarená karikatúra teenagerstva v 90-tych rokoch. Výborné kostýmy, najmä chlapci boli spravení ako East 17 alebo New Kids On The Block. Alternatívne rockový soundtrack. A hlavne Alicia Silverstone. ()

jjjerry

Pohodová blbost 90.let na odreagování. Když poběží v tv tak nepřepínejte a vraťe se do doby Beverly hills a módy devadesátek. Tak nějak jsem si totiž jako dítě představoval Ameriku =) ()

St0ne

Příběh o bohaté holce, která má všechno a snaží se pomáhat ostatním tím, že z nich dělá stejné fifleny jako je ona. Hm, ztracený čas. 30 % ()

Čako odpad!

tomu říkám slátanina a vykrádačka z 90. let... s frajírkama bez mozku. Dal bych tak 1/2 * za hudbu, ale to by bylo asi vše. Jenom to dokazuje demenci amerických teenagerů... ()

stado

Tak nevím, viděl jsem to vícekrát a stále mne to baví. Alicia je skvělá. Prostě můj úlet a ani se za to nestydím. ()

johysek

Film, který mě okouzlil svým dobovým nádechem, v podobě drahých ale často příšerných oblečků a muziky podtrhující tato léta. Na mě, myšlenka hlavní hrdinky v podobě dělání dobrých skutků, udělala velký dojem. Díky hereckému obsazení má tento film nepopíratelné kouzlo! ()

P@\/EL

Teenagerovská komedie která neurazí, ale ani ničím moc nenadchne. Občas se zde objevil nějaký ten vtípek nebo povedená hláška, ale celkově té srandy moc není. Děj je jednoduchý a více méně předvídatelný, ale rozhodně se na něj dá dívat. Plusové body dávám za sountrack, zejména za The Mighty MIghty Bosstones. ()

Thalin

V rámci daného žánru je to rozhodně nadprůměr. V hlavní roli na pohled vcelku hloupá a povrchní barbie, která má ale ve skutečnosti přeci jen něco v hlavě. Alicia ji zahrála skvěle. Není tu žádná vyloženě rušivá vedlejší mean girl, která každého jen otráví a postavy jsou víceméně sympatické. Což nemůže říct 90% dnešních teens filmů, hlavně pak z řad rychlokvašek od netflixu, kde je většinou hlavní aktérkou naivní koza a manipulativní blboun. Tohle je prostě příjemná a milá oddechovka. ()

Mr.Jokker

Fakt stupidni kravina ale něco to mělo do sebe. Mc je hot kočka s pěkným zadkem a její brown kámoška je ještě víc tasty. Bylo to celkem hot. Ale to jsem jediné pobral protože script mě nebral ()

Chicharron

Co si budem nalhávat - díval jsem se na to jen kvůli sexy idolu devadesátek, Alicii Silverstone, které to vizuálně velmi slušelo, ale kdykoli otevřela ve filmu pusu a pokoušela se "hrát", byla to tragédie a zklamání. Jediný, kdo dokázal film držet nad vodou a převyšoval své herecké kolegyně a kolegy (nepočítám-li hereckou "těžkou váhu" Dana Hedaya) o několik sáhů, byl mladý Paul Rudd, který mne ve filmu překvapil a z jeho výkonu byl cítit skutečný talent. Ostatní je zbytečné komentovat. Takovou sbírku pitek a šampónků by jeden pohledal. Vtipných scének bylo pomálu - nejvíc pobavila jízda na dálnici, ale chvála bohu za kárované košile...no a závěr filmu jsem doslova pros... prospal, takže jak to vlastně dopadlo? ()

Lady ButterFly

Novela z konce 18. století byla přenesena na plátno do doby 90. let 20. století. Já myslím, že to bylo poměrně povedené a Alicia je jako Cher prostě kouzelná! Tento typ filmů není právě šálek mého čaje, ale jo, ráda se na to ještě někdy podívám a vám to doporučuju taky. Příjemná pohodovka na nedělní odpoledne. :) ()