Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

Evander

Galaxy Quest je průměrnou Sci-Fi komedií, nic více, nic méně. Místy se člověk s chutí zasměje, místy se chytá za hlavu. Má očekávání však nenaplňuje. 65% ()

strikeman

Příjemná blbůstka na jedno podívání utahující si výhradně ze Star Treku. Sigourney asi v nejvíc sexy roli :-D 70% ()

Rathalos

Sice je to taka blbinka,ale neskutocne zabavna,mila a pohodova,necakal som,ze sa mi to bude az tak velmi pacit,niekedy clovek necaka nic a dostane vela a to je pripad aj tejto dobrodruznej sci-fi komedie so skvelym hereckym obsadenim,s radostou a dobrou naladou davam plne hodnotenie...:-) ()

pepa3rd

Mám rád Star Trek a podobné seriály, ale ještě víc miluju tuhle parodii na ně, u které jsem se smál tak, že mi vyschlo v krku (a to i po několikarém zhlédnutí). Opravdu vynikající námět i scénář doplnují bravurní herecké výkony. Myslím, že scény s plechovkou a "odříznutím" spojení jsou snad jedny z nejvtipnějších, co jsem kdy viděl. 100 % ()

parabellum

Musím se přiznat od Galax Questu jsem tedy čekal mnohem více "vesmírného" humoru než mi dal. U mnoha scén jsem kroutil nevěřícně hlavou. Tři hvězdy dávám za pár velmi povedených scén a za dobrý výběr herců. ()

deepspace101

Timu Allenovi alias hrdinnému kapitánovi Peteru Quincymu Taggertovi (toto jméno vyslovujte nejlépe s ozvěnou) válení očividně pomáhá, Tony Shalhoub jako obvykle zkoumá čistotu podlahy, Alan Rickman nesnáší svou seriálovou postavu mimozemšťana, přesto si za celý film ani na minutu nesundá jeho masku, Sigourney Weaver to po letech bezduchého nahánění vetřelců konečně dotáhla na blondýnu, jejíž úlohou je opakovat, co říkal počítač, a Sam Rockwell bude bohužel zřejmě muset umřít, protože situace je vážná. Nikdy bych nevěřila, že se to stane, ale američtí tvůrci opravdu dokázali natočit (ne)skutečně dobrou a vtipnou sci-fi komedii parodující (především) Star Trek, přičemž zároveň vzdali tomuto fenoménu obrovský hold a ukázali, proč ho lidé z celého světa tolik milují. Galaxy Quest potěší srdce snad každého fanouška science fiction, kterému nechybí smysl pro humor, a pro trekkies představuje zhlédnutí tohoto snímku přímo povinnost. Never give up, never surrender! ()

landsman

Awesome! Film si vzal hodně ze Star Treku, ale tady působí spíš jako parodie. Velice úspěšná parodie. Děj je něco jako poslední (nová) série Červeného trpaslíka. Posádka vesmírné lodi je po letech zpátky a děj se mísí s realitou. Teď již zestárlí herci zjištují, že na námět jejich hereckých výkonů vstala z popela, kdesi ve vesmíru, inteligentní civilizace. Prapodivně vyhlížející Thermiané zachytili pozemské vysílání seriálu Galaxy quest a považovali jej za video dokumeny skutečných událostí. Herce berou za své hrdiny a věří v jejich moc zachránit jejich rasu před vyhubením. Záhy se parta herců konfrontuje s hlavním záporňákem, nebo spíš zeleňákem a nastane boj. Film mě pobavil, myslím že tu není ani co vytknout .... „Nikdy neustup, nikdy se nevzdej !“ ()

mi-ib

I když nejsem žádnej znalec StarTreku, nebo spíš by se dalo říct, že v téhle oblasti jsem nepolíbený, čekal jsem skvělou parodii, u které budu pukat smíchy. Jenže dostal jsem sci-fi skorothriller, který se, tak říkajíc, nebral tak úplně vážně. Líbilo se mi obsazení, nápaditý námět, precizní obludy a velmi moderní spracování. Jenže bohužel ta vtipnost nedosáhla takové úrovně jakou bych si představoval. Každopádně se však jedná o celkem zábavný film. ()

denisavary

Sci-fi není můj šálek kávy, ale začínám pomalu přicházet mu na chuť..:). Galaxy Quest mě mile potěšil. Nebýt mého přítele nevěděla bych, že je to parodie na slavnou předlohu, ale i tak jsem se dost u toho nasmála. Výborné hlášky, sympatické obsazení a nezapomenutelná mluva Enrico Colantoniho, která mě pořádně rozesmála. ()

Mayaku

Při Grabtharově kladivu, při synech Warwana, já ten film prostě miluju! Pokaždé, když potřebuji zvednout náladu, je Galaxy Quest jasnou volbou. Never give up, never surrender! ()

Carthorias

LFŠ 43 (Film 9): Pro všechny fanoušky sci-fi je Galaxy Quest něco jako povinná četba. Je to film, který si utahuje z, ale zároveň oslavuje SF, fandom a vůbec celé geekstvo. Tim Allen je naprosto perfektní v jeho roli vyčichlého herce, který si svůj byt na Hollywood Hills udržuje pouze nekonečnými setkání s fanoušky a reklamními akcemi (podobnost s Williamem Shatnerem je čistě náhodná), jenž dostane životní roli kapitána skutečné vesmírné lodi vybudované mimozemskou civilizací Termitů (jejichž gesta a mimika připomíná roztomilé lachtany, ale ve skutečnosti se jedná spiš o kalamáry). Jeho posádka, čítající jména jako Alan Rickman, Tony Shalhoub, Sigourney Weaver nebo Sam Rockwell je nádhernou sebrankou scifáckých karikatur (Rickman jako humanoidní chladný ufon sloužící jako vědecký důstojník, Sigourney jako chodící poprsí atd.). Co je ale pro mě naprostým vrcholem filmu je postava Justina Longa, potažmo ostatních questies. Na lidi, které mají na svém počítači kompletní systém odpadových tunelů fiktivní vesmírné lodi a ví co se stalo s mutantem na Enoku 7, je většinovou společností nahlíženo jako na podivíny, magory, asociálovy, asexuály a podobně.  Galaxy Quest toto obrací naruby a dělá z ostudy ctnost, která nakonec zachrání den. Tímto vzdává hold všem těm, ze kterých si dělali kamarádi legraci protože by si na školním dvoře raději četli Asimova, než aby čutali do meruny. Všem těm co si raději hrály s merkurem než s panenkami. A všem, pro které jsou hranice představivosti pouze doporučení. ()

Dimo

Lituju, že na tuhle pecku jsem si musel počkat 21 let. Tahle filmová perla, která se na první pohled jeví jak bezbřehá strefovačka do klišé Star Treku a jiných sci-fi seriálů je až nečekaně věrná zásadám hvězdných seriálů a spojení reálného světa plného otrávených herců a "reálného" vesmíru je geniálním tahounem filmu. Co je ale naprostej TOP strop jsou herci, kteří jsou do jednoho jedinýho posledního skvělí a je vidět, že tohle musela být prdel i pro ně. Posledním bonusem budiž fakt, že nic nepůsobí levně, efekty jsou na vysoký úrovni i dnes a hudba je taková, jakou byste čekali. Jsem nadšen a tenhle jediný díl Star Treku - Galaxy Quest nikdy nezapomenu! ()

dalziel

Pre toho kto sa pohybuje v "sci-fi branži" neskutočná zábava.Ale samozrejme aj pre ľudí ktorý o scifi ani nezakopli.Viď príklad má drahá ktorá to sledovala a bavila sa so mnou. ()

Kingjiri

Akční scifi komedie, která stojí na prahu parodie (zejména na Star Trek). Příběh je suprově vymyšlenej (pěkně propojuje "reálnou" scifi zápletku, "hranej" seriál a nerdí fanouškovskou komunitu) a zábavnejch momentů je fakt spoustu. Ze začátku jsem cítil trochu promarněnej potenciál, když si Tim Allen uvědomil až zbytečně brzo, že neni ve filmu. Celkově jsem si řikal, že by bylo fajn do týhle části zakomponovat celou posádku, který by dýl trvalo než by zjistila, že se nejedná o fikci ale realitu. Jinak v podstatě neni co vyktnout. Herecký obsazení se povedlo (otrávenej Alan Rickman byl top a nějaký grimasy všech zúčastněnejch byly taky výborný), vtípky se daří dávkovat rovnoměrně po celou stopáž, nápadů nebo odkazů na Star Trek je dost a překvapila i hodně solidní filmařina v podobě kvalitních triků, masek, kulis a vizuálu. Velká spokojenost, ačkoliv do plnýho hodnocení ještě přece jenom něco schází, čtyři jistý hvězdy. ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci