Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

Matrinx

Tak takový con bych chtěl taky někdy zažít :D I když jsem moc nekoukal na Star Trek(ta jeho forma mě moc nepřitahovala), tak mě to strašně bavilo. Uběhlo to jako voda. Dokonce po něm mám i chutě se na ten Star Trek kouknout. Opravdu skvělá parodie. Dokonce to bavilo i bráchu, a to je už co říct. Dávám ruskou jedničku ;) ()

necisty

Ono se to vážně nezdá možné, ale chvilkami jsem uchcával smíchy. Je to blbost na Entou a ani herci nepředvádí nějaké převratné výkony, ale je to vlastně strašná zábava a taky ty vyvalené kozy Sigourney :D... ()

campix

Parádní a především vkusná parodie na Star Trek s opravdu hvězdným obsazením a místy skvělými momenty. ()

mortak

Pokud se Galaxy Quest bere jen jako komedie, zdá se, že tvůrci mohli vytěžit z nápadu daleko více. Jenže GQ je hlavně a především hrou se žánrem a nejde v ní o vršení třeskutých gagů, nýbrž o jemnou parodii všech těch nekonečných cest za nepoznaným či za objevováním nových světů, kam lidská noha ještě nevkročila. Nezesměšňuje fanoušky, i když by to bylo tak jednoduché a divácky vděčné, ale místo toho je zahrne do filmového universa. Komu se zdá ta bláznivost směšná, nebyl nikdy klukem. Já se hrdě přiznávám, že jsem jako teenager hltal na polské TV každý týden v pátek v podvečer StarTrek a snil jsem o průzkumnických cestách. A právě za tu laskavost GQ dávám pět. P.S. škoda že DVD nezachovalo vtip z premiery filmu v kinech: stejně jako se herci přesunuli do vesmíru, film se rozšířil z 4:3 na 16:9. Zábavné a přesně to zapadalo do poetiky filmu. ()

Jermann

Pro diváka STAR TREKem nedotčeného je to asi jen celkem průměrná sci-fi komedie se spoustou divně hrajících lidí, ale každý fanoušek kterékoli z placatých lodí hvězdné flotily nebo Trekkie s trochou smyslu pro sebeironii si tuto parádní vesmírnou taškařici prostě musel užít. ()

otík

Tak tohle je bomba pro všechny, ale hlavně pro ty, kteří znají Star Trek. Tahle komedie se prostě a jednoduše řečeno povedla na jedničku s hvězdičkou. "Při Grabtharovu kladivu" je to pravda. ()

Radiq

Tak jednoznačně super byli mimozemšťani, kteří byli nejzábavnější. Místama se tam mihla dobrá hláška, ale dostaly mě hlavně pohyby, zvuky a mluva mimozemšťanů. Bohužel místama to byla nuda. Ale spíš lepší než horší. ()

AdaMM

proti spaceballs nuda. je fakt, že jsem se na to koukal opilý - ale usnout u filmu - to není dobrá známka. ()

MJMilan

Role jako stvořená pro několikanásobného showmana Tima Allena! V některých momentech byl tento snímek až tak americký, že se tomu člověk opravdu musel smát. Alana Rickmana netřeba komentovat. Obvzláště na konci opět ověřil své kvality, ať už jako nebojácný bojovník, či lidský mimozemšťan s půlkou hlavy. Povedená blbinka :-) ()

tom88

Perfektná sci-fi komédia, od ktorej som rozhodne nečakal toľko. Našťastie mám napozerané všetky podstatné scifká, na ktoré film naráža, takže o to väčšie plus. Dej ma dobre bavil, humoru som dokonale porozumel a niektoré scény ma fakt dostávali. Je to aj akčné, dobrodružné a hlavne vtipné. Navyše dobré efekty, zvuk aj hudba. Pekné masky, kostými a nápady. Herci ušli, veľmi ma pobavili, dokonca aj Tim Allen, ktorého príliš neobľubujem. Naozaj dobre natočený film a šťavnaté oživenie sci-fi komédie alebo paródie. Star treky mám rád a z Qalaxy Questu mám veľkú radosť. 80% ()

dr.fish

Možná konjunkce Saturnu s Uranem, možná mi byli elementálové nakloněni, ale sedlo mi to skvěle. Chytré, vtipné, inteligentní. Zasmál jsem se i dojal od srdce, strhlo mne to a fandil jsem jak malej kluk. Takhle se to má dělat. Skvělé...90% ()

vesper001

O vesmíru nevíme ani fň, ale jestli chcete autogram, jsme vaši hoši! Jojo, jak se někomu stane televize Biblí, je na nejlepší cestě zblbnout. A taky je jasné, proč herci berou tolik, kolik berou – jejich povolání totiž může být dost riskantní. Třeba když se jejich fanoušky stanou vypatlaní emzáci, kteří je obsadí do hlavních rolí další epizody, ovšem s vlastním scénářem. A hrdinům nezbude než být hrdiny, nebo to aspoň předstírat. ()

Sabrewulf

Co se všichni uživatelé a distributoři zbláznili s tou parodií v komentech a popiscích? Tohle s parodií NEMÁ nic společného! Krom různých drobnůstek má správná parodie jedno nepsané, dost důležité pravidlo, které jde krásně pocítit ve všech těch Bláznivých střelách, Žhavých výstřelech, nebo i v té naší - Limonádový Joe. Parodie NESMÍ být vážná. Nikdy. Pokud máte v parodii vážnou scénu, je tam jen proto, aby byla v následujících sekundách zesměšněná. Tady je vážných scén hned několik. Navíc, nejde tu o žádné zesměšňování. Jasně, bere si to na paškál seriály typu Star Trek, ale ve smyslu toho, že z daných klišé či postupů vytvoří vtip, ne že danou situaci zesměšní. Parodie taktéž nenechává vydechnout a v situacích, ve kterých to jen trošku jde, okamžitě paroduje. Tady je třeba přestřelka s emzáky a neděje se během toho vůbec nic. Být to od Zuckera, hned by ze zastřeleného a rozplynutivšího emzáka vypadly třeba trenýrky s potiskem Davida Duchovnyho. Bláznivá komedie? Jasně. Parodie ani ve snu, ten feeling je úplně jiný. To k žánru, teď k filmu: Strašně dlouho mi ten film unikal a já se na něj docela těšil. No zklamání jako prase. Největší problém (a vlastně asi i jediný) mám s humorem. Vůbec jsem se nesmál, ale pozor, takhle rychle to neodbydu, to musím trošku do hloubky. U filmů jako např. Babovřesky se nesměju taky, ale tam je to jasné, vtipy mi nepřijdou vtipné, v horším případě je považuju za trapné. Tohle je ale kuriozita. Zde jsem hodněkrát uznal, že daný vtip je skvělý a... nesmál jsem se. Tento film mi jasně ukázal, jak moc je vtip křehká záležitost. Jak se prostě musí dobře podat, což zahrnuje nejen správné načasování, ale i vhodně zvoleného herce, či jakým způsobem daný vtip řekne, zahraje a hromada dalšího. Na každého samozřejmě fungují jiné čáry, u mě je to třeba takhle: Rickmanova postava ve scéně komerční propagace pronese:"Při Grabtharu kladivu, to jsou ale slevy". Scéna, u které bych se normálně řehtal, jenže Rickman mi k tomu vůbec nesedne a navíc to pronese spíš otráveně, znuděně. Kdyby tu postavu hrál třeba Ben Stiller a tuto větu řekl s pocitem studu, vybuchl bych. A to jsou přesně ta kouzla, ty detaily. Pro mě ten humor až bolestivě nefunguje, jakoby látku dali nějakému intoušovi, který nemá moc smysl pro humor a prostě to natočí tak, jak je to na papíře bez jakékoliv přidané hodnoty navíc. Zahraje správnou melodii, ale zahraje ji na špatnou strunu. Přesto je ten film svým způsobem milý a nijak mě neurážel a pak mě trklo, co mi to jako celek připomíná. Když shrnu definicí něco ve smyslu - milý film, s přímočaře podaným humorem, místy až dětsky naivňoučký, ale pořád prostě milý - tak mi z toho vychází úplně totožný feeling jako televizní Flynn Carsen. Jestli si to přeberete v pozitivním či negativním smyslu, je na vás. P.S. Sigourney ty rovné blond vlasy slušely neskutečně, asi tisíckrát víc než její původní tmavé kudrliny a to jsem na tmavovlásky. ()

fantoci

Jestli jsem od tohohle filmu něco čekal tak to že nebude stát za nic a taky mě nepřekvapil. Opravdu se mi moc nelíbil. ()

Cedr

Inteligentní parodie, kterou naplno můžou ocenit jedině diváci (resp. fanoušci) Star Treku, což zrovna já nejsem => "pouze" nadprůměrné hodnocení. ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci