Deník Bridget Jonesové

Le Journal de Bridget Jones

Denník Bridget Jonesovej

Komedie / Romantický

Velká Británie / Irsko / Francie, 2001, 93 min

Má to svoj šarm a rozhodne to nie je na zahodenie. Postavy sú uveriteľné, humor príjemný.(2.12.2016)

Průměrná nenáročná komedie, u které se občas zasměju, ale nic víc. Humor ani vizáž hlavní hrdinky mne nijak neuchvacují. Že by to měl být nějaký výjimečný či dokonce kultovní film, tak to ani náhodou.(13.10.2014)

I přesto, že máme nějaké to kilo navíc, nesmíme panikařit! Vždycky se najde nějaký ten kouzelný Colin Firth, který nám dokáže, že všechno není pouze o tom, jak kdo vypadá. Perfektní britská komedie s úžasnou hereckou trojicí! Renée Zellweger, Colin Firth a Hugh Grant byli stvořeni přesně pro sebe. Nejvtipnější scéna? No asi všechny, protože to co z Bridget někdy vypadne, vžene slzy do očí.(9.1.2015)

Film o normální ženský, která prochází normálními životními problémy. Žádná zmakeupovaná modelka, která řeší problém, že si k snídani vzala místo jednoho sucharu dva a přibrala tak 20 gramů. To oceňuju. 70%(15.1.2015)

Úžasná komedie, skvělá ústřední trojice, rady a názory přátel, prostě oddechovka :) 4*(10.4.2015)

Renée, Hugh a Colin, moje oblíbená trojka. Mám ráda tu ironickou upřímnost a nadsázku celé Bridget. Kdo by se v ní občas nepoznal :-) a konečně Hugh Grant jako prototypový blbec, kterému byste opravdu ze všeho nejraději dali pěstí, Colin Firth jako pan Darcy v trochu novějším hávu.(6.8.2015)

Istotne romantická komédia, ktorá patrí k tým najlepším. Humor je skoro všade a film ide hladko, ako po masle. Nudy tu nie je vôbec a Renée stále dokáže potešiť, i keď má zopár kíl navyše :). Firth a Grant sú skvelí mužskí konkurenti. Bridget predstavuje ukážkový ženský humor. Len škoda, že nám takto všetky ženy nepredstavujú obsahy svojich denníkov. Svet by bol potom omnoho zábavnejší vďaka ich pocitov ;). Koniec koncov je Denník Bridget Jonesovej romantická komédia, aká má byť. Dávam 5* a 90%.(8.11.2015)

Je jí přes třicet, nedaří se jí najít toho pravého chlapa, v práci se rovněž nemůže prosadit a je trochu třeštidlo, které každou chvíli něco zvorá. Tak lze stručně charakterizovat Bridget Jonesovou. Renée Zellweger je v roli Bridget úžasná, přirozená, milá a místy i krásná. Tím ale výčet superlativů k filmu končí. Vše ostatní se dá shrnout pod jeden hodnotící výraz - průměr. Film se nedá v žádném ohledu příliš kritizovat, ale ani vyzdvihnout. Vcelku jsme se bavili, občas zasmáli, ale příběh mohl (a měl) být vtipnější, kreativnější a nápaditější. 65%.(21.12.2015)

• Serjoza

Dvě hvězdy za strýčka Jeffreyho, super rvačku a ta dvě-tři uchechtnutí se několika málo zdařilým gagům. Jinak mě tahle ostatními vyzdvihovaná romantická "komedie" nepobavila, ale spíš otrávila. Pro holky nemotory super.(4.9.2016)

Tak dneska je už více než jasné, že tady se velice nenápadně zrodil skutečný kult, a to dokonce i v literární podobě. Vždyť i ta předloha vznikala tak časopisecky neslibně a najednou z ní bylo něco, co v plné důstojnosti navázalo na Betty McDonaldovou a vlastně i na zdánlivě nedostižného Jeroma Klapku Jeroma. Skutečně, až tak "suchý" humor téhle knížky i filmu je! Jenom to chvilku trvalo, než nám to všem došlo.(26.9.2016)

Vtipná komedie o problémech svobodné smolařky Bridget, která touží najít tu pravou lásku. Bridget k tomu přistupuje s humorem, sebeironií a nadhledem. Výběr hlavní postavy byl báječný. Neumím si na místě Bridget představit nikoho lepšího než je R. Zellweger. Tato komedie se řadí mezi mé nejoblíbenější.(17.1.2017)

Huge Grand :D je v tom svůdník roku!(26.7.2019)

Námět je sice zajímavý, ale skutečný výsledek je trochu jiný. Má to sice být romantická komedie, ale zase až tak moc vtipné mi to nepřipadá. Sice to není nějak extra rozvleklý film, ale stejně se tam toho zase tak moc neděje. Třeba Brigetin homosexuální kamarád nabízí spoustu možností k využití v tomhle filmu, ale jako postava je naproto zapomenutý. Ostatní postavy na tom nejsou o moc lépe. O nikom kromě Briget toho zase až tak moc nevíte, což se dá pochopit, když je to její deník, ale přeci jen by to chtělo lepší prokreslení postav. Herecké obsazení to nezachrání. Konec nabízí pokračování. Pár známých písniček to zase až tak moc nevytrhne. Zajímavý je snad jen sladký konec.(8.5.2004)

Film,soundtrack i kniha je nejen pro mne, ale i pro většinu mých kamarádek takovou biblí - v kině viděno jen jednou, ale na videu nebo v TV pro nás nezestárne nikdy(jen ten dabing není to pravé ořechové:-( Jsem zvědavá na pokračování, protože druhá kniha není tak výživná, jako ta první, ale prostě a jednoduše budeme držet Bridget palce!!! (Jen pro ilustraci - ztotožnění nastává u žen ve věkové kategorii 25-35 let, svobodné, nezadané - u mužů nemůžu hodnotit:-)(10.8.2004)

Konečne som to videl celé a stálo to za to. Príjemná večerná oddychovka. Vtipné, zabavné, dobrá hudba, proste dobrá komédia s dobrými hercami všetkým trom úlohy sadli na mieru. Ale je čosi mi tam predsa len chýbalo niečo čo bolo napríklad v Love actually.(30.11.2005)

• Snowgirl

Jsem žena, ale toto je trapný!(9.6.2006)

Tak myslim, že pro dámy je tohle velmi zajímavý a některé se v Bridget vidí, ale mě jako chlapovi se hnusí představa, že bys se měl chovat jako ti dva blázni. Dal bych 3 ale, že mám ženy rád tak 4 star´s(31.3.2007)

doporučuji sledovat v originále....opravdu krásná a jadrná britská angličtina(30.3.2008)

• andrejba

Do polovice som sa snazil zistit o com to je a od polovide som sa snazil vydrzat ako ta blbost moze nakoniec dopadnut. Strata casu.(31.3.2008)

Krásna a bravúrna Renée Zellweger. Tak vidíš Bridget, napokon sa ti to predsa len podarilo :)) nikdy sa nevzdávaj vo svojom snažení!!!(6.4.2008)

Výstup Bridget zpívající na začátku v obýváku nemá chybu, zvlášť to "rockové" kopnutí :-)(9.4.2008)