aichinka

když komedii, tak tuhle prosím. Tu s opíjející se, tklivé písničky ječící třicátnicí v pyžamu, tu se svetrem se sobem, s mega kalhotkami. Vždy se ráda podívám znovu ()

pcarogers

Není to úplná špička a člověk se u toho vlastně ani tolik nezasměje a má to taky své trapnosti, ale já se na to budu dívat znova a znova, kdykoliv budu mít chuť na nějakou tu romanťárnu, protože všechny její atributy to má a ještě pár věcí navíc a je to jedna z těch lepších. Něco mezi třemi a čtyřmi. ()

saillor

Byly doby, kdy jsem tenhle film sledovala v průměru 1xměsíčně, obvykle se sklenkou Bailey's v ruce a vždy jsem si to neskutečně užívala. Zvláště mou oblíbenou scénu :"Fight! It's a real fight!" V době vzniku filmu mi bylo sladkých 19 a film mě bavil hlavně jako bláznivá komedie o zoufalé třicítce, dnes získává sledování zvláštní nádech tím, že se nacházím v situaci s Bridget značně shodné :-) Tak jako tak, je to skvělá komedie plná britského humoru, která se neomrzí. A každý rok při pořádání tradiční rodinné párty se snažim lobbovat o převleky za faráře a děvky. Zatím neúspěšně... ()

certiskon

Dlouho jsem přemýšlela jak tento film ohodnotit... pohybovala jsem se mezi ** a ***, ale nakonec jsem se pro tři hvězdičky rozhodla, protože se mi líbilo, že byl scénář v podstatě "ze života" :) ()

EddiePJ

Jedině Hugh Grant a Colin Firth tahají tenhle film z vod podprůměrnosti. Pár vtipů fakt stálo za to, ale celkové vyznění takové nemastné neslané. Možná je to ale tím, že nepatřím do cílové skupiny. 55 % ()

literato

Je mi jedno, že je to typická americká komedie. Renée Zellweger bourá všechny filmové předsudky ...opravdu se to povedlo a smích? Ten přijde a bude těžké se ho zbavit ;). ()

Jinka

Už jen když Bridget drží sklenku červeného u písně All by my self, je pro mě jasná volba, že je to jako z mého života:D Zoufalá, roztěkaná, trochu labilní, lásku hledajíc..dokonalá. ()

Tristesse

Rozumím tomu, že spousta žen se v tomto filmu našla a pro některé z nich se stal určitě kultovní záležitostí. Poprvé v kině mi to přišlo jako svěží , vtipná a neotřelá komedie, hodná minimálně 4*. Po druhém shlédnutí v tv se ale kouzlo nějak vytratilo a nemohu více než 3*... ()

Tsuki003

Tak Bridget je určitě populární u všech osamělých třicátnic, se kterými přišla do styku, nebo ne? Myslím, že tahle dáma - slečna je ukázkou všech možných stereotypů na zmíněnou skupinu osob; jenže koneckonců, každá skupina lidí má své stereotypy, jimž se všichni vyhýbají a polovina z nich aspoň některé znaky splňuje. Svoje nedokonalost Bridget vlastně využila jako hlavní líčící past, loveckou i ochrannou zbraň a - uspěla. Nějakým záhadným způsobem je to všechno zabalené tak, že jsem prostě sympatizovala (i když ke třiceti mám ještě dekádu času) i když někdy jen stěží. Úplně na sedinku jsem z toho nepadla, ale když to tak vezmu, i já už tenhle film používám k různým narážkám a referencím. Odepřít se to nedá, Deník Bridget Jones už je kultovní. ()

ariari

UFF.Liezla mi na nervy... bolo to príliš gýčovité, než aby som uverila, že toto niekto zhodnotí na 100%??? tak dávam do rovnováhy za 30%, nakoľko netuším, o akú srandu tu išlo. Príjemný priemerný filmík ala seriály njuuujork..a pritom je francúzsko írsko britský. ()

LencaN

Jedna vtipná scénka střídá druhou a všechno je protkané linií lásky. Bridget se snaží najít opravdového přítele, bojuje se svým zevnějškem, zažívá zklamání, rodinné eskapády, při všem ji podporují věrní přátelé, ale hlavně je postavou, která má svoje osobité kouzlo, je svérázná, srdečná, trochu nemožná, ale roztomilá - modrá polévka rules :D dialogy byly důvtipné, doprovázené trefnou hudbou. Především jsem ocenila výběr hudby u rvačky Granta a Firtha, vždy rozesmějí. Renée tato role asi razantně ovlivnila život a už jí to nikdo neodpáře jako Emmě Watson Hermionu, Jennifer Aniston Rachel atd. atd. pánové taky excelovali. Absolutně jsem nečekala, že Grant dokáže zahrát i takového padoucha. Firth byl k sežrání - právník, který je rozpačitý, trochu hůře čitelný, ale sympatický a milující. Deník Bridget Jones už je dnes klasikou svého žánru a každý by ho měl alespoň jednou vidět - ať žena nebo muž ... je to myslím srandovní stejně pro dámy, tak pro pány, takže nad Bridget hned dopředu neohrnujte nos :) ()

hony23

Jelikož snad všechny moje přítelkyně po mně vyžadovaly, abych si v televizi odpustil fotbal nebo nějaký krvák pokaždé, když některá ze 120 stanic po x-té reprízuje Bridget Jonesovou, mám tuto komedii zkouknutou asi 20x. Naštěstí to ale není zas takové utrpení, protože je to film zdařilý a zábavný. Navíc britský humor mi opravdu sedí. ()

Kozlowski8

Je jí přes třicet, nedaří se jí najít toho pravého chlapa, v práci se rovněž nemůže prosadit a je trochu třeštidlo, které každou chvíli něco zvorá. Tak lze stručně charakterizovat Bridget Jonesovou. Renée Zellweger je v roli Bridget úžasná, přirozená, milá a místy i krásná. Tím ale výčet superlativů k filmu končí. Vše ostatní se dá shrnout pod jeden hodnotící výraz - průměr. Film se nedá v žádném ohledu příliš kritizovat, ale ani vyzdvihnout. Vcelku jsme se bavili, občas zasmáli, ale příběh mohl (a měl) být vtipnější, kreativnější a nápaditější. 65%. ()

pold

Můj osobní názor je ten, že Renée Zellweger svou přítomností spolehlivě posílá do kytek cokoli, kde se objeví (nebo tomu alespoň řádně zaškodí). Něco jako Uma Thurman (s výjimkou Gattacy). Takže připouštím, že film kde hraje "hlavní roli" jsem dlouho ostentativně ignoroval, a přistupoval k němu již se značným despektem a předpojatostí. Což se ukázalo být jako zcela oprávněné - nesympatická, afektovaná a vlezlá ženská se potácí v troskách svého života, a to co se snaží být "roztomilou zmateností" vypadá v podání RZ jako iritující blbost a neschopnost sebereflexe. Fakt jsem se nebavil. ()

MrKrahujec

Tak dneska je už více než jasné, že tady se velice nenápadně zrodil skutečný kult, a to dokonce i v literární podobě. Vždyť i ta předloha vznikala tak časopisecky neslibně a najednou z ní bylo něco, co v plné důstojnosti navázalo na Betty McDonaldovou a vlastně i na zdánlivě nedostižného Jeroma Klapku Jeroma. Skutečně, až tak "suchý" humor téhle knížky i filmu je! Jenom to chvilku trvalo, než nám to všem došlo. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům