Když se dcera Scotta a Kate Johansenových dostane na vysněnou vysokou školu, je to důvod k oslavě. Dokud však Scott a Kate (Will Ferrell a Amy Poehlerová) nezjistí, že stipendium, se kterým počítali, nevyšlo, a oni jsou až po uši v průšvihu, protože si vzdělání své dcery nemohou dovolit. S pomocí jejich kamaráda a souseda Franka (Jason Mantzoukas) – kterému by taky tučná výplata přišla vhod – se rozhodnou otevřít v jeho domě na předměstí nelegální kasino. Navzdory pochybnostem se kasinu i podnikavé trojici začne velmi dařit a příjmy rychle stoupají, což však nezůstane bez povšimnutí zákeřného starosty města i podsvětí. (HBO Europe)

Stanix

Nijak zásadně to nevybočuje z průměrných Ferrell komedií, ovšem ten výběr. Takovou skupinku zjevně retardovaných herců z bonusem odporně se pitvořícího Mašukáše, to je fakt síla. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Ferrell a spol. dobře sehraní, ucházející vtípky a stopáž tak akorát. Škoda té slabé zápletky, kde se vlastně "nic" nedělo. Průměrná komedie. ()

vieriX

Prostě nejde to říct jinak Will Ferrell uťápnutý jako vždy a mávnutím kouzelného proutku se změní ve frajera. Prostě tak nějak si už zvykám na to, že je to každý film jeho. Je tu více plusu než mínusu dobře jsem se zasmál a stopáž 88 mnut je luxusní. ()

Plastík

Willa Ferella hrozně uznávám. Dobrý cinik. Tahle komedie není taková jako jeho ostatní, ale taky není špatná. Pár věcí mě rozesmálo. ()

ostravak30

Tak jestli toto má být nový typ komedie, kterou teď bude USA vysílat do světa, tak s díky odmítám. Strašná prča ve stylu Kill Bill, ve které tečou potoky krve a všichni se tomu chyceni za ramena chechtáme je k popukání. Jenže by to chtělo ještě trochu víc opravdové srandy a ne jen minout ruku, když ji ve skutečnosti chci ufiknout nebo alespoň skutečný, ne ten předstíraný, černý humor. Will Ferrell a Amy Poehler jsou dobří komediální herci. Hodí se do komedií už jen od pohledu, ale tohle je dost mimo mísu. ()

blondboss

Milovníci humoru s množstvom ironických odkazov na filmy, či rôzne popkultúrne narážky, sa môžu tešiť. Toto je snímok pre nich, aj keď svojim scenárom to nie je žiadne terno. Will Ferrell v podstate vo svojej klasickej roli a Amy Poehler naozaj prekvapila. Potešilo aj cameo Jeremyho, aj keď dopadol, ako dopadol. Na jednu projekciu to bohate stačí. 55 % ()

megajalec

Zo začiatku sa ešte celkom dá zabaviť na niektorých fajn fórikoch. Postupne však aj tie prechádzajú do trapností a vy už len čakáte, kedy bude vyslobodenie a koniec. O príbehu a nejakom deji je v tomto prípade škoda hovoriť - nestojí za nič. ()

blazma

Naprosto praštěná komedie. Malé městečko je očividně úplně v pohodě, jediný policista na město a provozování nelegální herny lehce přehlídneme protože se tam očividně všichni znají :D omylem useknout prst ok, zbytečně tam museli udělat tunu fake krve co tryská všude možně. Zbytečná zápletka Jeremyho Rennera, která byla naprosto zbytečná. ()

Facerr

Strašně rychle to uteklo. Vůbec jsem se nenudil a občas přišel i pořádný výbuch smíchu. Nic pro náročné intoše, ale pro normálního smrtelníka, který má rád starý dobrý Ferrelovský humor, super. ()

caMen

Správně ujetý, humor á la základka a je tu oddychovka na všední večer. Nad vodou to drží hlavně Ferrell a jeho obvyklá poloha idiota - dobráka. ()

mr.twizta

Ja se vlastne zdejsimu nizkemu hodnoceni ani nevidi. The House je totiz shlukem dosti specifickych komedialnich praktik, ktere pravdepodobne nasinci nebudou prilis po chuti. Will Ferrell je sam o sobe sveraz a ac posledni dobou komedialne spise tape, tady po dlouhe dobe nasel tu spravnou polohu nevypocitatelneho blbecka, ktery se prilezitostne meni ve sve reznicke alter ego. Amy Pohler mu sekunduje svym poloafektovanym ksichtenim (ne, nejsem fanousek), ale film si pro sebe stejne krade Zouks, ktery konecne dostava dostatny prostor na to, aby projevil svoje zvirectvi. Hracske doupe pak jako celek u me sbira plusove body predevsim tim, do jak absurdnich vysin (nebo spis hloubek?) sroubuje celou zapletku a ze se proste neboji jit az na dren pitomosti. Zaverecne moralni ponauceni samozrejme nemuze chybet, ale je podavano s notnou posypkou hovadin. Zkratka a dobre, pro mnohe plevel, ale pro me skvela komedie s prijemnou stopazi a kupou sympaticky debilnich forku. ()

gunko

Opäť raz film s mega hejtom na CSFD a pritom super komédia, síce s jednoduchým, ale skvelým humorom. Ja som si to teda užíval, neváľal som sa po podlahe od smiechu, ale veľa krát som mal poriadny výbuch. Jason Mantzoukas začína byť môj obľúbenec. ()

Axxym

Já upřímně moc dobře nerozumím tomu, co komunita na ČSFD považuje za vtipné. Snažili jsme se mrknout se na nějakou odlehčenou komedii a asi tři jsme museli po půl hodině vypnout, protože to bylo debilní a nudné (a přesto měly tady na ČSFD hodnocení kolem 70% - btw jedna z nich byla Proč on? od autora legendární série Fotr je lotr - co je na ní vtipné, to fakt nevím).Shodou náhod jsem během jednoho víkendu viděl hned tři komedie od autorského dua Cohen - O'Brien, kteří mají kromě Brlohu na svědomí i Sousedi a Sousedi 2. Všechny mají hodnocení kolem 55% a u všech jsem se opravdu upřímně zasmál - ano, místy je to pubertální humor, místy trochu trapný, ale jsou tam i dobré fóry. A hlavně - je to nápadité, je to zábavné a je to vtipné! Musím souhlasit s komentáři některých ostatních zde - nevím o co vám jde. Kdybyste viděli nějakou pseudointelektuální melodramatickou komedii o tom, jak někdo má rakovinu a jaké vtipné situace z toho v jeho životě vyplývají, tak byste si chrochtali blahem, jakou to má hloubku. Hovno to má. Lidi mají rakovinu a umírají na ni, ale hloubka za tím není, vtipné to taky není. Někdy prostě stačí zatlačit nos trochu dolů a upřímně se zasmát nějaký blbosti, která má myšlenku, spád a vtip. Ale za to by nás Mirka Spáčilová nepochválila. ()