Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

Sekel

Pekny film, ktery se da videt vicekrat. Jen druha pulka je pokazde slabsi a slabsi. Hugh Grant se na podobnou roli bajecne hodi a je v ni daleko verohodnejsi, nez v rolich kladnejsich. ()

pierre9

Mne to skôr ako romantická komédia prišlo ako rodinný film. Boli tu isté záblesky, ktoré naznačovali potenciál, ale na druhej strane tu bolo pár veci, ktoré ma doslova iritovali, na mysli mám najmä hipisácku matku, ktorá mi bola maximálne nesympatická. Niečo tomu skrátka chýbalo... Grant však bol fajn. ()

kanalek

Granta mám prostě rád a role syčáků - sympaťáků mu skvěle sedí.Tento film navíc zachází ještě nepatrně dál, než většina podobných anglických komedií a místy (nalezení přiotrávené matky) získává i mírně dramatický nádech.Finální scéna na školním koncertě je pak naprosto dokonalá. ()

Sunwise

Příjemná oddechová komedie, s výborným (a pohledným) Hughem Grantem v hlavní roli. Shlédla jsem pár dní po přečtení knižní předlohy, a přestože je děj oproti knize přesunut do současnosti a došlo proto ke změně spousty reálií, a navíc tvůrci "překopali" dost podstatně celý závěr, myslím, že se jim podařilo charakter a myšlenky knihy na plátno přenést dobře a přesvědčivě. ()

sAreOn

Chcete film proti depresím a samotě? Podívejte se na Granta... Většinou to pomůže. V tomto případě určitě. ()

Začátek asi není moc neotřelý, ale ono to má nápad a konec není tak jednoduše čitelný, nečekejte na ten konec, užívejte si film. Byl dobrý. ()

E.T.Martin

Film, který pohladí na duši. Sympatičtí a uvěřitelní hrdinové v nesnázích, jimž držíte palce, aby své problémy vyřešili ke své spokojenosti. Top 1 v mém žebříčku dosud nepříliš prozkoumaného žánru romantických komedií. ()

Chase

Vždycky jsem si myslel, že Hugh Grant je dobrej herec a že má jen smůlu na filmy. Není, nemá. Prostě mu nevěřim ať už je ve škatulce hodnýho trouby nebo zajištěnýho seladona. Štval mě ten kluk, nenáviděl jsem jeho matku a hlavní hrdina mě štval ještě víc. !!!SPOILER!!! Když pak navíc happyendově začne randit s Rachel Weisz (která se tu bohužel fakt jen mihla) měl jsem stejný pocit, jako když vám úchvatnou holku do který jste blázen sbalí největší idiot z širokýho okolí. Což je něco co si u romantickýho filmu zakazuju. ()

paddy35

Hugh Grant vévodí této průměrné komedii svými připitomělými úsměvy a výrazy pitomosti. Na druhé straně utrápené dítě. Samotný příběh je podprůměrný, spíše nudný, nic převratného. Myšlenky hlavních postav bych hodnotil kladně i záporně. Nevím, jestli mi tam vadí, nebo jestli se mi líbí ()

Dana1926

Hugh Grant jak ho neznám a opravdu dobrý. Občas vtipné občas drama. Příběh playboye, který přišel na to že je na světě někdo, kdo ho potřebuje a on jeho též. Krásný film..mimochodem dostal mě rozkošný Nicholas Hoult. ()

Misterioso

Jeden z té kategorie "malých velkých filmů", které se sice strašně těžko hledají, ale když jeden takový najdete, máte ohromnou radost. Hugh Grant je překvapivě dobrý, představitel malého Marcuse snesitelný a Toni Collette výborná. Žádná přehnaná "sladkost", pozitivismus či moudra, ale zkrátka milý film o životě, tak jak to je, ve kterém si každý najde to svoje. ()

fafejt001

TAK TO MNE ZAUJAKO .VCELKU VTIPNÉ I K ZAMYŠLENÍ . H. GRANT NEZKLAMAL A HOULT TAKÉ DOBRÉ . VIDĚL JSEM JEJ TŘIKRÁT A JĚŠTĚ NA TO MRKNU V BRZKÉ DOBĚ . PROSTĚ JE TO FAKT DOBRÉ . ()

DaWz

v první půlce filmu mě při prvním i druhém shlédnutí Hugh Grant hrozně vytáčel, protože jsem mu tu roli nevěřil, ale pak už to bylo fajn ()

jirkahorn

Možná za to mohlo, že sedím sám doma, je neděle večer a depka z pondělního vstávání do práce. Ale tenhle film má prostě všechno v tom správném poměru a na správném místě. Na nic si nehraje, servíruje přímo a zajímavě. Ani nic nechybí. A hlavně je výborně zahraný a lehce se vžívá do hlavních postav. To je u mě definice snímku na výbornou. A to i přes to, že nejsem na romantický komedie. Ono to bude asi tím, že tohle je ve skutečnosti víc drama, než komedie nebo romantická dohromady ;-) ()

Merenre

Hugh Granta mám prostě rád a z většiny i filmy, ve kterých se objevuje, protože má buď na tvůrce dobrý vliv anebo si prostě umí vybrat. Jak na věc není výjimkou - ba naopak, řekl bych, že je dokonalým příkladem potvrzujícím tohle pravidlo. Tenhle film nejenže parádně zabaví na celé skoro dvě hodiny stopáže, ale uvízne i v paměti a člověk si jednou za čas nevyhnutelně pomyslí "podíval bych se zas někdy na ten film s hughem, ve kterém je ten malý spratek, který se s ním skamarádí - jak se to kurva jmenovalo..." ()

unclejack

Weitzovci toto teda vychytali. Nejde ani tak o samotné spracovanie - zasa ma berte s rezervou, aj spracovanie je viac než len slušné - ale hlavne silné herecké výkony v podaní Hugha Granta a Nicholasa Houlta. Tu nie je priestor pre plochý sentiment a pri Killing Me Softly som bol úplne namäkko. ()

ariari

mne HUGH a detský herec naprosto nesadli. Bola to ubíjajúca blábolivá nuda. Nevadí, nemusí sa každému páčiť to isté, len si stále lámem hlavu nad toľkými hlbokými komentármi..no keď to porovnávam s množstvom drama-komedie filmov, stále vidím trapáckeho stylistkami zle ostrihaného detského herca, aby vyzeral ako blbeček ,pretože nedokáže zahrať to, čo ktorýkoľvek detský český herec a znudeného Donchuana..to sa Hugh asi nemusel ani namáhať, stačilo si len tak lelkovať pred kamerami, jedno bolo jasné, pointa unikala a unikala. ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)