Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

zigy

Dokud je Grant playboy (prvních 20 min), je to zábava, ale pak začíná nereálná konverzační blbost, která je ke všemu ještě nudná. ()

p.a.douch

Takže Grant ve svojí žánrové krabičce, ale vzhledem k tomu, že tyto postavy umí nemám s tím problém. Hoult je doopravdy divný a jeho maminka (Toni Colletteová) je ještě mnohem divnější. Oba ale zahráli dobře a film mě bavil. Výhrady mám jen k Weiszové (nepřipadá mi zrovna nejatraktivnější a nemám ji rád). Film je ale úplně v pohodě, dobře strávených 100 minut. ()

Chlo0opek

Příjemný britský humor, pohodová atmosféra, pěkná muzika. A Hugh Grant se do role Willa přímo hodí. Osobně bych však tento film zkrátil tak o 20 minut, ale to je tak jediná výtka k tomuhle dílku. ()

montel

Will Freeman (Hugh Grant) je bohatý londýnský chlápek, který se jen tak válí doma u televize a když má chuť, sbalí nějakou vhodnou ženskou, aby se pobavil. Do cesty mu příjde 12-letý Marcus, který mu nedá spát a chce,aby vzal jeho dosti potrhlou, nevyrovnanou matku na rande. Z obou se postupem času stanou kamarádi a Will přehodnotí svůj žebříček hodnot. No ono mu to vlastně trvá celý film,ale nakonec vše dobře dopadne samozřejmě a to bylo přesně to, co jsem čekal. Takže i když byl příběh zajímavý a vyhýbal se romantickým klišé jak jen to šlo,nemůžu dá víc než 3 hvězdy. Sorry Grante,moc tě nemusím. 60% ()

keepsmile

About a Boy - aneb "ne vždy brát hodnocení na csfd.cz jako směrodatné". Po filmu jsem jen trochu naštvaný nad tím, že to byl ztracený čas a přitom přemýšlím, zda-li mi náhodou neunikla nějaká "velká myšlenka"... tenhle snímek je prostě někde na hranici onoho "ne/ztraceného času". Hugh hraje snad poprvé dobře, bez něj by to byl ale odpad. Jedna myšlenka o 20ti minutách 4x řešená dokola. Nuda. ()

cashplouch

Velmi povedená komedie s typicky britským, sarkastickým humorem, který prostupuje celý film. Knihu Nicka Hornbyho zadaptovali a natočili sice Američani bratři Weitzové, tahle komedie se jim prostě povedla po všech stránkách. Dialogy jsou vtipné, plné trefných postřehů nejen hlavního hrdiny. Hudební doprovod od Badly Drawn Boye je výborný a do filmu padne jako ulitý. A samozřejmě herci a herečky - i když jsou všichni skvělí, tenhle film je jasný sólo pro Hugh Granta, který zde zúročil zkušenosti ze svých předchozích filmových vztahů. Řekl bych, že je to jeho nejlepší role. ()

Svadbos

Briskná a nepredvídateľná zmes komédie a drámy nepasuje do žiadneho vzorca a ajkeď občas na hrane vierohodnosti, finálny výsledok je OK. Film je natočený na motívy románu Nicka Hornbyho. Neskôr vznikol aj seriál. ()

wewrka

Naprosto skvělá věc - není nad den mrtvé kachny. Hugh Grant jede na plné obrátky, Toni Collete je úžasný cvok a její syn Hoult roli vystihl výborně. Výborný film, bez pompézních scén, bez nesmyslných klišé. I ten závěr je vlastně nečekaný... Dokonalá oddychovka. ()

Alister

Jak na na věc je skvělou hořko-komediální mizantropií o několika vtipných skečích, mrtvé kachně a především nádherném soundtracku. ()

scaven

Ten film jsem měl doma tak dva měsíce. Dost jsem se toho bál. Hugh Grant byl pro mě vždycky ztělesněnim romantickýho pathosu. A k tomu přidejte dítě. Nicméně mi všichni (zejména slečny) říkali, jak je to dobrý. Tak se dnes stalo... A je to vynikající. Kluk hraje úchvatně a naprosto přirozeně a pan Grant kupodivu taktéž. K tomu přidejte fakt, že je to velmi zajímavě napsané a střízlivě zrežírované. No... je to fakt dobrej film, kterej má hlavu a patu a všechno sedí. ()

dyjaska

Překvapivě civilní a přesvědčivý Hugh Grant, téma depresivní matky ale zkarikováno až rušivě. Závěr bych si odpustila. ()

ReTeZa

Spojení podivného kluka a bohatého, nikdy nepracujícího mazánka z vyšších vrstev překvapivě vyšlo velice dobře... ()

J. K. Lister

Jak na věc. Málokdy se stává, že filmové zpracování dle literární předlohy je zajímavější než samostatná kniha. Je to asi tím, že jsou některé scény vyprávěny v ich formě a zakomponovány do děje obou jednajících postav a celkového příběhu, což v románě chybělo a působil na mě nevěrohodně a nudně. Opravdu povedený film, který vás pobaví, ale zároveň vám ukáže i možnosti nad tím, jak být v životě šťastný a že se všechno kolem nás mění stejně jako my. ()

Dupac

Poslední čtvrtina, která úplně opouští knižní předlohu, aby obrousila veškeré hrany a křečovitě dosluníčkovala ke spravedlivému a Hollywoodem akceptovatelnému hepáči pro všechny, mě po té první nadějné a zábavné hodince dost zpražila a v mých očích srazila film na zaměnitelný romkom. ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)