Anglie 14. století je světem rytířů ve třpytivé zbroji. Jamal jako cizinec v neznámém prostředí musí najít způsob, jak obstát na dvoře krále Lea, kde se vydává za sira Skywalkera. Po odhalení, že není šlechtic, je odsouzen k popravě, ale těsně před vykonáním rozsudku ho rebelové zachrání a utečou s ním. Nakonec se postaví do čela vzpoury proti tyranskému králi. Používá přitom fígle, jež se naučil v ulicích 20. století, získá nové přátele, srdce krásné dívky Victorie a po návratu do současnosti pochopí, že výlet do středověku byl něčím víc než jen lekcí z dějepisu. Potká milou dívku, až příliš podobnou jeho Victorii, jménem Nicole. (TV Nova)

brasek

Snímok je zaujímavý iba v postave Jamala (Martin Lawrence) a jeho bláznení sa, či prežívaní reality - nereality. Zvyšok je dosť fádny a bez neho by bol príbeh stratený. ()

Treble

Lawrence je tak šíleně trapnej, až se z toho vyklubou geniální štěky. Máme sice slabší místa, ale vždycky se najde nějaká hláška, která je pomůže dobře překlenout. No film každopádně stojí a padá na překladu. Viděl jsem jeden hodně mizerný, kde nezabrala ani jedna hláška, ale viděl jsem i jeden super... ()

Chlo0opek

Nic moc jsem od toho nečekal, ale nebylo to špatný - celkem pěkný námět (i když samozřejmě ne originální) a příjemná oddychovka. ()

MathewBB

I když tu všichni píšou, že film nic moc, mně osobně se moc líbil! Super námět a srandy kopec! Lepší než Nothing to Lose! :) ()

LOVE VOLE

Pro mě ztráta času, tohle není dobré ani na odreagování. Bohužel, téma ocitnutí se v dávné minulosti se dá zpracovat lépe. ()

P@\/EL

Docela dobrá komedie, která potěší hlavně díky trefným hláškách velkohubého černocha v podání bezkonkurenčního Martina Lawrence a několika srandovním situacím, jež jsou povětšinou postaveny na nedorozuměních. U filmu jsem se skvěle bavil. A ač jsem viděl hodně filmů o cestování v čase, tak mě tohle vděčné téma zřejmě jan tak neomrzí. ()

PatrikU

Už mnohokrát ohrané téma návratu ze součastnosti do minulosti, samozřejmě nejdřív neumí hlavní hrdina nic, ale postupem času ho samozřejmě místní přijmou, a stane se z něj super bojovník a lamač srdcí... Víc než dvě hvězdy dát prostě nemůžu... ()

Raggnar odpad!

Absolutní zkomolenina s trapným šaškem v čele. Tohle nemá s komedií nic společného. Zlatí Návštěvníci. ()

Thalin

Tahle komedie, či parodie nebo jak se to vlastně má brát je tak či onak jedna veliká historická a logická díra a ukázka obřích mezer v americkém vzdělávacím systému a jejich tuposti. A Lawrence a jeho postava je ztělesněním téhle pubertální tuposti. Navíc těžce přehrává. Pár vtipných momentů to má, ale jinak je to celkem nuda a blbost. ()

vinducha

Neškodná blbost a odvar z Návštěvníků , ale člověk u toho orazí a párkrát se i zasměje . Ničím neurážlivá cesta časem do středověku. ()

Vandislav

Pár dobrých scének, pár opravdu špatných, naštěstí minimum nechutných a k tomu kupa nudy a závěrečných dvacet minut ve stylu monstrklišé. Co víc si může člověk přát? ()

MagyG

S týmto filmom je to ťažké... Chcete sa pobaviť a nehľadieť na niektoré okaté chyby alebo nedostatky? Skvelá voľba! Máte radi historické filmy, fakty či prostredie? Oj... brzdite. Tu je to príliš amatérske, povedal by som, že taký lepší TV film. A na niekoľko desiatok miliónovú hollywoodsku veľkorozpočtovku je to neuveriteľná bieda, šitá horúcou ihlou. Maďarská vlajka na stene anglického hradu zo stredoveku už len podtrhuje túto biedu. Niektoré hlášky má Lawrence síce dobré, ale zväčša mi prídu dosť nanútené. Na odpad to rozhodne nie je, a na 5 hviezd už dupľom. Veľmi nevyvážený priemer, ktorý ale s litrom koly a vedrom popkornu na jeden večer pobaví. ()