Pětatřicetiletý Alex Hitchens, kterému nikdo neřekne jinak než Hitch, si kvůli dávnému zklamání nehodlá k tělu pustit žádnou další lásku, což mu však nebrání v tom, aby nebyl vyhlášeným expertem na seznamování. Zná ženy, dokáže odhadnout, co na kterou platí, a poradit klientovi, co své vyvolené nabídnout, aby získal její srdce. Jeho zásadou a jedinou podmínkou je, aby šlo o skutečnou lásku. Jeho schopnosti čeká obtížná zkouška v podobě nesmělého, nešikovného tlouštíka Alberta Brennamana, který je zamilován do slavné a bohaté Allegry Coleové, pro niž pracuje jako daňový poradce. Udělat z plachého nemotory muže, kterého by Allegra mohla milovat, se zdá nemožné. Hitch se však překonává a Albert sbírá první body. Když se Allegra rozhodne investovat velkou částku do neznámého návrháře, postaví se na její stranu, i když ho to stojí místo. Hitchovi se ovšem jeho vlastní život začne komplikovat, když se seznámí s novinářkou Sárou, která nemá čas na muže a nevěří kamarádce Casey historku o záhadném „schůzkologovi“. Přestože je na nejlepší cestě porušit své zásady, pozve Hitch dívku na schůzku a přes drobné nehody se s ní začne sbližovat. Už tak složitá situace se ještě zhorší, když se v tisku objeví fotografie Alberta s Allegrou a šéf nařídí Sáře, aby se na nový vztah ostře sledované celebrity zaměřila. (TV Nova)

Sdoom

Příjemná, vtipná, inteligentní komedie. V dnešní době aby člověk takovou pohledal. Will Smith je tu moc fajn, Eva Mendes ukazuje, že je opravdu dobrá herečka. Přesto si veškeré své scény, ve kterých se objeví, přivlastňuje Kevin James. Jasně, závěr sklouzává do klišé, ale kvůli tomu nesmažu z paměti výbornou zábavu v nějakých třech čtvrtinách stopáže. Navíc i obě romantické dějové linie docela fungují. Příjemné překvapení. (Blu-ray, orig.) ()

casioa....

Náhodou, milá romantická komédia. Môžeme povedať že, predstava "schôdzkológa" je absurdná a gýčová, ale...nesie milé posolstvo. Love is in the air-je vetou nesmrteľnou. A nie každý, je natoľko asertívny a otvorený, aby tie krásne a jednoduché slová predniesol a následne dokázal. Na príklade nesmelého, posledného klienta, účtovníka Alberta pred zavesením "remesla na klinec", je nám demonštrované, že láska je skutočne slepá, a i když-to nebýva vždy pravidlom, aj celebrita aka Allegra Cole, môže zbadať lásku práve v jednom z radu svojich fádnych účtovníkov. Minimálne v tomto vidím význam tejto "pro LOVE" agitácie. A na záver nech prehovorí majster Hitch :) ////////////////////////////////////////Basic Principles - no woman wakes up saying "God, I hope I don't get swept off my feet today!" Now, she might say "This is a really bad time for me," or something like "I just need some space," or my personal favorite "I'm really into my career right now." You believe that? Neither does she. You know why? 'Cause she's lying to you, that's why. You understand me? Lying! It's not a bad time for her. She doesn't need any space. And she may be into her career, but what she's really saying is "Uh, get away from me now," or possibly "Try harder, stupid," but which one is it? 60% of all human communication is nonverbal, body language; 30% is your tone, so that means 90% of what you're saying ain't coming out of your mouth. Of course she's going to lie to you! She's a nice person! She doesn't want to hurt your feelings! What else she going to say? She doesn't even know you... yet. Luckily, the fact is that just like the rest of us, even a beautiful woman doesn't know what she wants until she sees it, and that's where I come in. My job is to open her eyes. Basic Principles - no matter what, no matter when, no matter who... any man has a chance to sweep any woman off her feet; he just needs the right broom. (Samozrejme, platí to aj obrátene-každá, môže získať každého. Plus, povedzme-nezabudnime na výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo ;-) ////////////////////////////////////////////// ()

jondoe

celkom slusny vykon w. smithsa.na zaver som sa trosku nudil ale skoro cely film som sa zabaval.kedna z najlepsich komedii roku. ()

Herráček

Já vím, příšerně slaďoučký... Ale takovým zvláštním způsobem... Sice konec (respektive předkonec) ve smyslu "Já ne, to ty" si mohli odpustit, ale hm... Asi dávám pět jen kvůli konci scény na seznamce, ale ten si to zaslouží... Ta scéna mě dostala... Takové náhlé uvědomnění si reality... Pád na zem do marasmu všedních dní... Málokterou scénu si vracím hned poté, co skončila, s tím, že to chci zažít znova... Edit - v lesku ostatních pětihvězdičkových filmů působí tahle trošku vybledle... Proto o jednu ubírám... Ale za tou scénou na seznamce si stojím... Jen asi nemá šanci pozvednout celý ten film... ()

darwin

Průměrná romantická komedie s typickým americkým koncem. Film stojí a padá s výkonem Willa Smithe, který jednoznačně zastiňuje Evu Mendes. Nejpovedenější složkou filmu jsou Hitchovy snahy pomoci nesmělejším chlapům získat partnerku. Příběhová linie mezi Hitchem a Sarou je slabá a bohužel místy i nudí. Další průměrný film s promarněným velkým potenciálem. ()

klukluka

Natočit to my Češi, tak tomu nasypu plnej kotlík a nejmíň týden na to budu myslet a žasnout. Ale od Amíků už jsem se dočkal i vtipnějších, chytřejších a dojemnějších filmů, a pokud ne, tak byly minimálně míň utahaný, protože tady mě ty věčný pokusy o vysvětlení a sblížení už lezly regulérně krkem. ()

Zagros

Jde o další z dlouhé řady amerických romantických komedií, tentokrát to ovšem dopadlo velice slušně. Hlavní zásluha jde především za obsazením, komplet hlavní čtveřice se povedla a také to herci dobře zahráli – v čele s Willem Smithem. Vůbec celý film má šmrnc a švih a uběhne v příjemné náladě velmi rychle. Vtipných scén je dost a životních pravd tak akorát, aby neotravovaly. Zasloužené (lepší) tři hvězdy. ()

iXtr3m3

Dokonca aj po 14tich rokoch od prvého zhliadnutia je táto romantická komédia fakt svieža, vtipná, originálna, zaujímavá, milá a jednoducho fakt že dobrá. Manželka ju dnes videla prvý raz, je to taká moja snaha o rozšírenie povedomia o fakt dobrých filmoch aj staršieho dátumu (pre ňu, pre mňa filmy takto nestarnú) a kopa ďalších príde na radu. Prečo? Lebo dnes už sú takto dobré filmy vzácnou výnimkou a skôr vecou náhody, nakoľko súčasná generácia hercov a rovnako aj divákov je zameraná už na iné hodnoty a prednosti. ()

cab

Úsměvný film u kterého jsem se dobre pobavil s mojí přítelkyní. Vhodny na první rande.(Will Smith) se stává jednim z mých nejoblíbenějších herců. Opravdu dokaze dostat cloveka do pohodove nalady.Takových komedií víc a vůbec bych se nezlobil. 90% ()

Hopper

Nič nového pod slnkom, jednorázová oddychovka bez akýchkoľvek ambícii čohosi vyššieho. Will Smith hrá svoj štandard, Eva Mendes je sexy tak ako má byť.K tomu ešte pricrmndávači a komické postavičky aby sa na nikoho nezabudlo. Ideálny film na sobotu večer. ()

Theraphosa

Abych pravdu řekl,v tomto snímku se nalézá jedna z nejvtipnějších scén,jaké jsem kdy viděl a brečel jsem při ní smíchy a Will Smith by se měl možná držet přesně takového žánru-sedne mu jako ulitej. ()

eagle-eye

Na tomto filmu mě nejvíce zaujal a nejvíce jsem se bavil při scénách s Albertem(výborný Kevin James). Jinak to jakž takž skousnutelná romantická komedie, které jinak vůbec nemusím ba dokonce je mi z nich špatně, což se v tomto případě dělo méně než více, ovšem konec už byl zase klasicky hollywoodsky trapný, plný patosu a mudrosloví... ()

showxman

Všechno se točí kolem hlavní postavy Hitche ztvárněného W. Smithem, ale vydařený výkon podal též Kevin James coby ušlápnutý úředníček Albert. Ten naopak táhne druhou paralelní dějovou linku (Allegra - Albert), nevyhnutelně směřující ke konfrontaci se Sarou a Hitchem. Ve výsledku povedená komedie, ve které tvůrci mohli vypustit pár zbytečných scén a posunout tak film zase o kousek výš. ()

1860

Jak zbalit buchtu, která je v jiné kategorii než jste vy? Odpověď vám dá tento velmi vtipný snímek, který si utahuje z kýčovitosti, ale vzávěru do ní sám padá.. Závěr je nějslabším místem a proto nedávám 5.. ()

baXter

Překvapivě vtipná a okouzlující americká komedie. Obvykle od amerických komedií moc nečekám a i tentokrát jsem nic moc nečekal a proto jsem byl velmi mile překvapen z téhle kupodivu inteligentní a vtipně roztomilé komedie. Will Shith předvedl svůj talent a nádherně celý film táhnul. Ale nebyl to jen on, i ostatní herci se snažili a je to poznat ! ()

Greenpeacak

Hej hej , toto by si mal pozrieť každý starý mládenec a dievka a každý zúfalec, ktorý túži po "láske". Ale nie. :D V pohode komédia romantického typu. Videl som už lepšie, ale za obyčajné pozretie to stojí. ()