• ZkuKol

Filip Renč se nás pokusil zavést do žánru rom-kom v reklamním hávu. Vizuál si spolehlivě pohlídal, soundtrack má sice styl, ale přece jen se nezbaví znaků kolovrátkovitosti, obsazení slibné, ale! Postsynchrony špatné, ženské strana to nějak nezvládla (jako by v Čechách dělali žánrovky dámám problémy) a scénář je otřesný (dialogy, jednotlivé scény, příběh, figurkovost). Navíc, film má dost nestálé tempo i úroveň kvality (slabý začátek, nadějnou první hodinku, zmatenou půlhodinku před koncem a udýchaný závěr - proč je teď móda řešit lásku na pohřbech?!). Potěší Mirek s Markem a letmý průvodce Prahou, zklame fakt, že každá postava obdrží scénu, ve ktreré vypadá (dle mne to není záměr) jako idiot. Prostě, vtipná romantika nemá problémy s povrchností a klišé (za což se občas snaží tvůrci omlouvat), ale vaz jí láme přílišná jednoduchost a hloupost (což je naopak tvůrčím týmem trestuhodně ignorováno). Laura hledá lásku, její máma hledá lásku, její kamarádky hledají lásku a překvapivě to není snadné a bohužel to není dost zajímavé, natož zábavné... 40%(28.9.2010)

A zase půjdu "proti proudu". České filmy moc nemusím a romantické komedie taky ne, ale tenhle film se mi celkem líbil. Byl vtipný a o to u komedie jde nejvíc. Ne?(30.11.2008)

Podobné jako Vejdělkovy účastníci zájezdu, drzé se skvělým charismatickým Markem Vašutem.(1.6.2009)

Ženský román dopadol o niečo lepšie než by tomu napovedal názov filmu .......... ale asi preto, lebo sa Renč a Viewegh nepúšťali do niečoho neovereného. Inak povedané, je to taká česká zmes úspešných filmov (ako tu už viacerí poznamenali - od Denník B.J. až po Sex v meste)............ Inak scény v kaderníctve síce trhali oči, ale spolu s rozprávaním vcelku vhodne poprepájali jednotlivé časti inak úplne nezáživného deja............(1.6.2009)

Snesitelná renčovina. Královnou snímku je samozřejmě Simona Stašová, bez ní by tahle místy vtipná ale jinak dost povrchní "sonda" do partnerských vztahů a ženské duše stála o třídu níž.(29.5.2010)

Sama jsem si svůj ( velmi podobný ) román pro ženy prožila. Navíc Vašuta a Stašovou prostě můžu a jisté hlášky z hlavy nevypustím, proto 4*(29.6.2010)

• shushee

Páv byl geniální, toť vše..(2.1.2014)

• blazir1

**, reálně tak 50% pouze a jen za výborné herecké výkony Vašuta/Stašové a zbytku. Jedinná kdo to kazil byla představitelka hl. role. Ta se umí do kamery jen hezky tvářit. Bez těch výkonů by to ale bylo tak za 0-jednu *, stupidní příběh pro těsne popubertální(dle OP dospělé) slečny jak z Rytmu života....(3.5.2014)

Neškodná, místy docela zábavná jednorázovka.(9.1.2017)

Michal Viewegh patří k mým oblíbeným spisovatelům. Proto mě informace, že bude zfilmována jeho další kniha a že se scénáře ujme sám autor, velmi potěšily. Výsledkem mého očekávání je příjemná oddechová komedie. Některé hlášky sice vynikly více v knize, ale postava Lauřiny matky jakoby na Simonu Stašovou přímo čekala. To, co tato herečka předvádí, je v kladném slova smyslu neuvěřitelné. Povedlo se i obsazení Laury samotné, Zuzana Kanócz jí vdechla život. Filip Renč má prostě na vyhledávání nových tváří talent. Co Románu pro ženy vytknout? Možná přílišnou doslovnost a "vieweghovost" (připravte se i na docela neupejpavé hlášky např. o žaludu hlavního hrdiny). Vadily mi násilné pozdravy sponzorům, ale chápu, že někdo to zkrátka zaplatit musí. Naopak už tradiční mini-role pro Jana Svěráka byla dokonalá.(10.6.2005)

Párkrát jsem se u Románu pro ženy zasmál, za což může tak z 90% S. Stašová a částečně i Vašut, škoda že Donutil je tam dohromady asi minutu a pul, jinak je film jednou velkou reklamou (hlavně na všudypřítomný Avon) a přehlídkou nic moc hereckých výkonů v čele s už velmi nesnesitelnou Něrgešovou, kterou do filmu pravděpodobně protlačila TV Nova, a následně s osazenstvem kadeřnictví, které přehrává naprosto příšerným způsobem...původně jsem chtěl dát **, ale pak jsem si vzpoměl na scénku s Honzou Svěrákem...to se fakt povedlo, takže celkově ***(28.6.2005)

Na českou produkci to ušlo. Dávám průměr díky Simoně Stašové, která to držela nad vodou. Díky ní se na to možná za čas podívám znovu.(30.6.2006)

Velice příjemný film s výborným Vašutem který mě dokázal pobavit. Přesně to jsme od něho čekal a také to jsem od něho dostal. ALe k dokonalosti chyběl nějaký výraznější konec...(11.11.2006)

• bonifac

proč dělají ze skvělé knihy takovou cajdu?(2.2.2007)

• no2

2/10 - Mám rád podobné filmy pro nedělní večery. Dívat se na ně na DVD v jinou dobu je pro mě ztráta drahocenného času, ale když to běží v bedně v době, kdy mám splín z nadcházejícího pracovního týdne, najednou sedím u televize a směji se i vtipům, které by mně jindy vtipné nepřipadaly. I Román pro ženy by mezi takové filmy mohl patřit, ale nepatří. Nezaujal mě; šel jsem spát. Z trojice filmů natočených podle některé z Vieweghových knih, které jsem dosud viděl (další dva byly Báječná léta pod psa a Výchova dívek v Čechách), jej považuji za nejslabší. Nepochybuji však o tom, že si své divačky určitě našel.(17.3.2007)

Za prvé,líbí se mi hudba Ivy Frühlingové. Za druhé,mám ráda i tu knížku. Za třetí, líbí se mi, jak je film natočený i způsob vypravování. A za čtvrté, je to prostě román pro ženy a i když nejsem moc na romantické filmy,na tenhle se můžu podívat vždycky. Někdy holt trochu toho sentimentu neuškodí...(31.5.2009)

• ivamka

Tady nechybělo nic ani Donutil, potrhlá matka, mentorující kamarádka, cizokrajný milenec, zabedněný milenec, senilní tetička, neschopná šéfka a rakovina. Vybrané všechno, včetně nápadu s reklamou v metru a jelikož jsem den předtím viděla Bridget Jonesovou S rozumem v koncích, byl mi povědomý i citový výlev před zahraničními klienty v reklamní agentuře. Nevím, proč všechny české filmy jsou v poslední době tak ukecané? Dvě hvězdy dávám Vašutovi, že byl uvěřitelný a přirozený jako jediný. MUsím vyzvednout komentář CaptainNor, neb mne napadlo něco takového, ale nedovedla jsem to tak vtipně shrnout.(1.6.2009)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. I love it :)(18.9.2010)

• horovska

Plytké a povrchní. Stejně jako předloha. Tak, jako podle komentářů u filmu Román pro muže soudím, že se velmi dotkl mužského mínění o sobě samém, tento film se zase dotýká mne, jako ženy. Nevím, zda to má být komicky nadnesené shrnutí základních vlastností ženy, ale já žádnou takovou babu neznám... Spíš se mi zdá, že je to velmi zjednodušený pohled mužů na ženské. A to mužů povrchních a arogantních. To jen na okraj. Nebudu přidávat filmu, který je pro mne nepřijatelný body za hudbu či herecké výkony, byť by si je především Simona Stašová zasloužila.(13.11.2010)

Fajn komedie, jedna z mála českých, na které se dá dívat opakovaně.(14.6.2011)

MILUJU Simonu Stašovou! Nebýt jí a její ztvárnění praštěné Jany... nevím, zda bych mu dala vůbec dvě hvězdičky. Každopádně jsem se pořádně pobavila a když vidím Vašuta "za mlada", tak se nedokážu přestat smát, i když to vidím po desáté.(16.8.2011)