Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

Wishkah

Pokus zfilmovat nezfilmovatelné skončil někde na půl cesty. Najde se tu pár skvělých vtipů (hlavně čerstvě zrozený vorvaň, objevující svět zatímco padá čelem k jistě smrti mě dostal. je stejně skvělý jako v knize) ale taky hodně hluchých míst. Hold stopařův průvodce galaxií je dokonale nezfilmovatelné dílo. Teď jen čekám až někdo vezme do ruky Jonathana Strange a pana Norrela a stvoří z toho film. Nejspíš to totiž dopadne úplně stejně jako tenhle film. Ale píšu si malé bezvýznamné plus za vynikajícího Marvina ()

jasiska

Rozhodla som sa, že nemôžem dať tomuto filmu lepšie hodnotenie ako si zaslúži len preto, lebo jeho predloha je geniálna, a ani preto, že ju nijak výnimočne nepokazil. Postavy a fóry sú síce rovanko geniálne, ale keby som ich už predtým nečítala, asi by som z nich nič nechápala. A to mi ani tak veľmi nevadí dosť odlišný dej. ()

ThomasL

O co v tomhle filmu šlo mi asi uniklo. Prostě jsem to absolutně nepochopil. Až na pár vtipných scén to byl zmatek, zmatek a zase jenom zmatek. ()

melkor323

Douglas Adams je moj najoblubenejší spisovateľ. A potom trochu zamrzí, ak z tak geniálnej knihy niekoľko vecí prosto nesedí. Myslím, že v celej penta(pozor, s Colferovym dodatkom sa to možno už ráta ako hexa)logii je také množstvo geniálnych nápadov, že by to nestačilo na sfilmovanie 15stich celovečerákov. Preto mi príde dorabanie postáv a dejových línií krčovité a zbytočné (John Malkovich alebo tá čudná puška- WTF?!?!). A ak si niečo zaslúži pokračovanie, tak určite viac Douglasov sprievodca, ako milion hollywoodskych blockbusterov, ktoré nikdy nedobehli uspech jedničky a ostali na smetisku dejín. Preto ma zaráža, že to bolo už na prvý pohľad koncipované ako jediný diel (veľa indícií, prezradených a nasilu rozuzlených záverov tomu napovedá). Večná škoda. Ale nekritizujme iba, film bol aj celkovo celistvý, ftipný, celkovo dosť dobre zrozumiteľný pre fanušikov aj pre novoobjaviteľov Sprievodcu. Postavy (až na pár výniimiek- Ford a Zafod- WTF?) boli absolutne úžasne a napr. takí Vogoni- to bola poézia, nevedel by som si ich lepšie predstaviť. Aj cez tých pár nezrovnalostí a dier- pobaví a neurazí. ()

kill-tec

Zvláštní film, opravdu zvláštní. Mám rád tenhle žánr, ale tohle bylo takové prostoduché. Depresivní robot mě moc nebral, stejně jako uslintaný příšery, který prej šéfujou vesmíru. Jediné pozitivum pro mě byla továrna na planety. Jinak ale booorring! ()

Standito

Prvé, čo ma pri pozeraní tejto fantasmagórie napadlo (keďže som nevedel, že pozerám na filmové spracovanie pomerne legendárnej knižky, o ktorej som ani netušil, o čo v nej beží) bolo, že sa jednú o akúsi veľmi nepodarenú podobu partie z Červeného Trpaslíka. A ani som nebol daleko od pravdy. ()

iampatrik

Hodně slabý odvar knižní předlohy, i když na začátku to na velký průser nevypadá. Film je v některých pasážích na slovo shodný s knihou, což je dobře, ale to je tak asi vše. Od humoru, přes průběh příběhu, až po samotné herce film strádá takový ten šmrnc, kdežto v knize všechny prvky fungují. I když srovnávám knihu a film a to ve většině případů má vždy své úsklalí, myslím, že i kdybych knihu nečetl, hodnocení by bylo stejné ne-li horší.. ()

peetriss

Stopařův průvodce po Galaxii je těžce hodnotitelný film, taková parodie na sci-fi filmy a na planetu Zemi, její obyvatele i styl života obecně. Na jednu stranu to je tak neuvěřitelná kravina, ale jedním dechem dodávám, že na stranu druhou tak skvělá a nevídaná kravina, že člověk neví, jestli se smát, úžasem kroutit hlavou nebo zapochybovat o psychickém zdraví tvůrců. Neodpustím si však jedno bohužel: humor mi připadá nevyvážený, jednou ze od srdce zasmějete, po druhé vám další humorné vložky připadají přespříliš laciné, hloupé a tudíž nevtipné. Obávám se ani herci ze sebe nevyždímali maximum, všechny hravě strčil do kapsy depresivní robot Marvin, z lidských představitelů jsou sympatičtí Sam Rockwell a John Malkovich. Vizuální stránka filmu a mimozemské rasy jsou výborně ztvárněné. ()

Schuldiner

Tak dá se to... Párkrát mě to dobře pobavilo. Některý myšlenky mi přišly zábavný a vtipný, ale jako celek je to slabota. Vadí mi na tom nejvíc jednoznačně takovej ten crazy obal... Protože bez něj by to bylo určitě lepší. Knihu jsem nečet a seriál neviděl. ()

Teabag

Depresivní robot s hlasem Alana Rickmana, tradičně skvělý Martin Freeman a krásná Zooey Deschanel, tak to je u mě záruka úspěchu. Autoři to měli o to lehčí, že vycházeli z geniální předlohy. Čisté 4* za skvělou zábavu. ()

Warle

Nečetl jsem knihu a ani jí číst nebudu, ale tuto filmovou verzi zachraňují oči Zooey Deschanel. Nebýt jí, tak jdu možná ještě víc dolů. ()

Prochy38

Britský humor mám moc rád. A pojem Stopařův průvodce po galaxii se kolem mě už nějakou dobu točí, tak proč zaváhat. Tuto povedenou scfi-fi komedii jsem si naplno užil. Nic jsem si o tom nezjišťoval, tak mě noc mile překvapila krásná Z. Deschanel, potěšil a rozesmál J. Malkovich i B. Nighty. M. Freeman v hlavní roli sympatický. S. Rockwell si to evidentně užíval. Povedené masky, dobré efekty a hlavně výborná zábava. ()

Marrty3

Omlouvám se, ale tohle ?? Co to má být ??? Nevim, pro mě to asi není. Ani nevím proč jsem tohle kompletně celé absolvoval. ()

angloumene

Stopařův průvodce po Galaxii má velkolepý mainstreamový plášť, pod kterým se ale skrývá relativně chytrá zábava. Věřím, že právě tahle zvláštní nevyhraněnost nakonec vedla k tomu, že si film nezískal moc diváků z ani jedné z těchto dvou skupin. Co se týče děje samotného, fiktivní a trochu bizarní svět funguje tak jak má. Vládcové jednotlivých planet případně celé Galaxie jsou ti nejnepravděpodobnější. Na každém druhém rohu člověk narazí na depresivního robota... No prostě netradiční zábava, jak má být. Celkově 72 %. ()

Adam_Musil

"The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" je naprosto předvídatelným, nicneříkajícím "dílem", hloupostí skoro srovnatelným s "Mars Attacks!" od Tima Burtona, přičemž se tato hloupost ještě umocňuje pseudofilosofickými průpovídkami zaznívajícími v jeho průběhu. Tento sci-fi snímek se tváří jako nesmírně poučný a nabádající k zamyšlení, ale, navzdory veškeré snaze, není. Musím ale uznat, že se o úplně brakový film nejedná a lze ho dokoukat do konce. Hodnotím jej 30%. ()

Fryštok

Udělat film podle knihy jako je "Stopařův průvodce Galaxií" je poměrně hardcore úkol. Tento film to poměrně zvládá, ale rozhodně ne natolik, aby byl lepší než samotná kniha. Jsem si jistý, že kdybych nečetl knihu, tak bych se ve filmu solidně ztrácel, jelikož samotný děj je dost nepředvídatelný (nebo spíš nepravděpodobný haHA). Většina vtipů ve filmovém provedení fungovala, ale vyloženě třeba taková Zafodova druhá hlava, byl celkem cringe alert. Není to špatný, ale pochybuji, že se k tomu někdy vrátím... ()

Foxhound#1

Že prý kult, neskutečný atd. ... no neskutečná nuda, možná je kniha lepší, ostatně tomu tak je v 90 % případů zfilmovaných knih. Ale nějak nemám chuť tomu dávat znova šanci. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007