Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

ric

Tak Zafodovi hlavy jsem si představoval dvě vedle sebe než jednu vyklápěcí dvojhlavu, ale jeho role, resp. "chování", bylo snad jakoby speciálně Sam Rockwella režíroval sám Douglas Adams; k tomu pár opravdu hezkých CGI efektů, které jednoduše jen vypadaly a tím snad výčet opravdových kladů končí. Ach jo, škoda. Ostuda to není, zfilmovatelné snad ještě hůře než Pán prstenů, ale šlo to jistě udělat líp, hlavně pro knihu neznalého diváka. No, dobře, Mos Def v roli Forda taky ušel a i na "Trillian" Zooey Deschanel se dalo koukat. ()

Bilky

Keď som sa pred pár rokmi dozvedel, že sa rozbehli práce na tomto filme ani som nechcel veriť. Postupom času sa ku mne dostávali iba kusé informácie o obsadení a tvorcoch ,ale radšej som si dal embargo aby som nebol sklamaný. Túto trilógiu f piatich knihách (to je celý ADAMS!) som totiž čítal niekoľkokrát a vždy sú iné miesta kde sa smejem, iné kde sa rehocem a iné ktoré si musím čítať opakovane a zamýšlať sa nad tým, čo kua ten magor dagles tým vôbec chcel povedať! Absurditu toho fšetkého opakovane zažívam aj v Hellerovej HLAVE 22 ale to je iná kapitola. Dával som len mizivé šance tomuto filmu ale treba si uvedomiť, že sfilmovať 5 kníh (po smrti autora vyšla ešte 6-ta s epizodnými príbehmi a paberkami) ktoré sú vrcholom absurdity, dej sa odohráva na nespočet nepredstaviteľných miestach a časových rovinách a kde humor vo väčšine tvoria filozofické úvahy a názory zúčastnených je fskutku nadľudská úloha! Isteže! Dalo sa to lepšie a podrobnejšie - mať tak P.JACKSONA a rozpočet ako Pán prsteňov... ale za odvahu, réžijný debut a 1. pokus sfilmovať nesfilmovateľné dávam 4**** ()

Chladek

Jeho nesmrtelná triologie o pěti dílech se také dočkala zfilmování. Teď se nabízí otázka, co my na to? Myslím, že Martin Freeman, snad jako jediný z celého hereckého obsazení se do role hodil. Je to velmi těžké přenést takováto humor na plátno, ale můj názor je, že se to příliš nezdařilo. Pokud jste nečetli knížku, tak o filmu radši ani neuvažujte. Je to škoda, něco se podaří, něco ne. Tohle moc nevyšlo. ()

Weirdman

5/10... Je mi až do plaču keď vidím ako mizerne dopadlo 20 rokov príprav adaptácie tej najvtipnejšej knihy v celom vesmiíre :.-( ()

DooFooS

Jednoho nedělního odpoledne jsem pustil Stopařova průvodce celé své rodině a zjistil, že bez knížky a s plným žaludkem, který nedovoluje hlavě přemýšlet je to humor těžko stravitelný, ale víte vy co… Já to naštěstí četl a nelituji jediné vteřiny strávené s tímto filmem, protože mě naučil létat. Ono je to totiž strašně jednoduché: Stačí s sebou praštit o zem tak, abych se netrefil. ()

Bratr

Ačkoliv mě to zklamalo méně, než seriál z osmdesátých let, nedosahuje film kvalit knižní předlohy. ()

Simo16

Tento film som pozeral o štvrť na jednu v noci z doporučenia mojho brata.A výsledok?Nemá to ani hlavu ani patu.Nepáčilo sa mi to asi najme kvoli anglickému humoru, ktorý tomuto filmu ale vobec nesedel.Dopozeral som to, ale v živote ho už nechcem vidieť a tým, ktorým taktiež filmy komediálneho žánru a ešte k tomu anglické, nepasujú, nech to radšej ani nepozerajú. ()

Audrey.H

Je pravda, že film zaostává za knihou. A to opravdu hodně. Některé výrazné dějové okamžiky opravdu chybí k pochopení. Kdo knihu nečetl, asi nepochopí všechno... Ale postavy jsou dobře ztvárněné, John Malkovich exceluje ve své roli a Marwin je nádherný. ()

samuelsson

Úprimne povedané, z tohto filmu som bol dosť sklamaný. Paradoxne mojím problémom bolo, že som čítal aj všetkých 5 kníh, ktoré boli proste perfektné. Nehovorím, že film bol zlý. Anglický humor mi vyhovoval, ale pripomínalo mi to proste „blbú americkú komédiu“, čo filmu dosť uberá na kvalite. Herecké výkony boli veľmi slabé, rovnako ako digitálne efekty. Očakával som oveľa viac, hlavne keď knihy boli tak dobré... ()

SenFlxr

Knihu znám a je perfektní, film není špatný a mohl dopadnout i hůře. Průměrný film s velmi dobrým námětem. ()

Adam's

Autoři se pustili do předem prohrané bitvy, ať už by se svého úkolu zhostili jakkoliv, vždy by byli srovnáváni s nesmrtelnou předlohou Douglase Adamse. Z tohoto souboje film vskutku odchází jako poražený, leč s hlavou vztyčenou, neboť si díky skvělému obsazení a několika vtipným momentům získal nálepku úsměvné, žel místy nedotažené komedie. Zajímalo by mne, zda autoři přikročí k plánovanému pokračování. Do té doby je ale dost času na nastudování (pokud jste tak dosud neučinili) knižního Stopařova průvodce po galaxii, pokud možno celé trilogie (v pěti dílech). ()

radimartin

[Literární předloha (jak jinak): Douglas Adams - Stopařův průvodce po galaxii] Film se oproti seriálu z osmdesátých let příliš nevyvedl, ale tři věci se skutečně zadařily: úprava titulní písně, kamera pohybující se trhavě podle smyčců při odhalování vogonských lodí nad zemí a samozřejmě představa Marvina. ()

Via

Sice by bylo lepší dříve číst knížku, ale i přesto jsem se celkem neztrácela... pravdou jest, že i na anglický humor si člověk musí zvyknout... ale byl to příjemně strávený čas :) ()

huhulalka

Jedna za depresivního robota, druhá za mutující loď + rybičku do ucha :-) Tento druh anglického humoru zdá se být poněkud rozmarný... Je to tak na jedno odpočinkové odpoledne a dost. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007