Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

nula87

Myslím že tohle je jeden z filmů u nichž se musí při hodnocení projevit to, zda znáte nebo neznáte knihu. Já ji znám, je to jedna z těch nejlepších které jsem kdy četl, a proto musím film hodnotit jako nemastnou a neslanou adaptaci, i když místy s vtipnými momenty. Ale také je třeba říct, že si nedovedu představit způsob, jakým natočit film tak, aby vystihl knihu v celé své dokonalosti. ()

Crowe23

Tenhle fim mě dostal už od začátku svou písní So long and thanks for all the fish a trhání mých bránic pokračoval až do konce. Teprve nedávno jsem začal číst i knižní předlou, která se samozřejmě nesporně lepší, ale na mém názoru na film to nic nemění. A Zooey Deschanel je jedna z nejkrásnějším koček současnýho filmovýho světa. ()

kubas369

"Všichni víme jednu důležitou věc, málo co je takové jak se to na první pohled jevý" Chápu, že hodně lidí tenhle typ hůmoru neosloví a taky mi je jasné, že pro skalní fanoušky knižní předlohy to taky nemusí být lehce stravitelné. Já jsem knížky také četl a upřímě mě pobavily ale i tak musím říci, že přece jen pár míst bylo slabších což se u filmu diky bohu neděje. Je to snad poprvé co se mi líbí víc film než knižka. Jenže u Stopařova průvodce je to přeci jen složitější protože nemýlím-li se knížek je pět a z toho doopravdy z filmovat jde jen ta první a stejně tvůrci filmu příběh z knihy prakticky osekaly na dřeň a hodně věcí si přidaly i třeba z ostatních dílů knižní předlohy pár věcí si ale i naprosto vycucaly z prstu. Takže závěrem rozumím tomu proč to má tak malé hodnocení, přesto si nemůžu pomoct už dlouho mě nějaký film tekhle nepobavil (hodně ale doopravdy hodně toho nejsušího anglického hůmoru vyšponovaného až do absurdna). Přidejte si k tomu sympatické herecké obsazení a nějakou tu filmařskou trikařinu a já jsem schopen vrnět blahem. Takže hlavně nepropadejte panice a vzhůru do vesmíru. ()

yaqwsx

Nebylo to špatné. Nebylo to dokonalé. Nebyla to kniha. A kniha nebyla filmem. Nesouhlasím s tím, že kniha je lepší. Brala věci jen z jiného pohledu. Film mi dal jiný pohled na věc - to mu dávám jako velké plus. Bohužel film se místy zuby nehty drží knihy, což mu škodí. Jsou totiž pasáže, které v obraze nevyniknou. A to tento film shazuje. Kdyby se tyto pasáže vypustili anebo jen hodně volně intepretovaly, záskal by film silnější vlastní feeling a celkově by vyzněl více. Takto to na více než tři hvězdičky prostě není... ()

BMJackal

Možná byla chyba v tom, že jsem nečetl knížku, ale tohle byl po dlouhé době film, který jsem, přiznám se, vypnul ještě před koncem. Takovou zívačku jsem nezažil už hodně dlouho. Kdo knížku četl, nejspíš film může brát jako takovou drahou vizualizaci dosavadních představ. U mě bohužel.. ()

Jaromír

Ještě do filmu mohli přidat trochu čekání před počítačem (což bylo v knize jedno z nejsrandovnějších míst). Každopádně je ale film k popukání, zejména, jak se loď pořád mění :), nebo ti lidi s pytíkem na hlavě, či Vogoni :), fajn komedie. Navíc to zamyšlení nad základní otázkou :), škoda ale že si ho člověk musí udělat sám a do filmu vůbec bohužel neproniklo (je třeba přečíst knihu). ()

GordonCZ odpad!

Slyšel jsem, že kniha je prý o hodně lepší a musím říct, že po shlédnutí tohoto filmu v to upřímně doufám, protože takto katastrofálně natočenou směs nesmyslů jsem už dlouho neviděl. Zhruba po prvních 10 minutách jsem se začal poměrně dost nudit, ale snažil jsem přesto udržet v bláhové naději, že se to v dalším průběhu snad zlepší. Nezlepšilo. Po zhruba hodině a kousek jsem už byl natolik vyřízený, že jsem se rozhodl své trápení raději ukončit. Tento snímek se tím stal jedním z několika málo filmů, které jsem přes veškerou snahu nedokázal dokoukat až do konce. ()

Pria

No tak nám ta pětidílná trilogie nezačala moc dobře. Ale uznávám, že zfilmovat něco takového není úplně jednoduché. Když si odmyslím, že vychází z geniální knížky, tak mi vyjde vcelku vydařená komedie. Myslím, že to kouzlo filmu spočívá v dobrém výběru herců, Zooey je roztomilá, Martin Freeman je prostě...no prostě blbeček v tom nejlepší slova smyslu. No a Marvin, dabovaný Alanem Rickmanem, je nejlepší maniodepresivní robot v celé Galaxii. Film neurazí, pobaví, ale člověka, co je schopný si 25.5. fakt vzít do ulic ručník, nenadchne a nezaujme. Takže 3*. ()

pe3czech

Velmi příjemné podívání. Podobně absurdní smysl pro humor mi lahodí. Škoda že všechny části filmu nejsou stejně nabité a vyrovnané. Ona existuje knižní předloha? Sem s ní! ()

Kubi21

Bohužel jsem musel jít s hodnocením takto dolů. Četl jsem knihu a královsky se bavil, ale u filmu jsem stále na něco čekal, a ikdyž se dostavily scény z knihy, tak fungovaly sotva na padesát procent. Když se na to pokusím podívat nezaujatě, tak to špatný film není, ale u mne jako adaptace výborné knihy nefunguje. Škoda. Aspoň, že je tu výtečný Marvin. ()

Tremono

Mám tu smůlu, že jsem před shlédnutím filmu knihy několikrát četl - a tak je považuju za nezfilmovatelné. Pochopitelně se do filmu vlezl jen zlomek vtipu knihy a ne doslovně, přesto je to hodně dobře koukatelná odpočinková komedie. Nejlepší jsou komentáře a animované citace z Průvodce, nejhorší je pochopitelně Vogonská poezie (vlastně až třetí nejhorší). ()

Matte27

Jsem veliký fanoušek knižní předlohy, proto mě potěšila existence i filmové verze. Velice mě zklamala absence některých skvělých pasáží a hlášek, co znám z knihy, ale nadruhou stranu věrnost některých filmových scén se mi velice zamlouvala. Ačkoli nechápu, proč je Ford Prefect, v originále bílý zrzek, ve filmu černoch??? Přesto všechno jsem schopen dát 4*, snad už jen proto, že mám rád Freemana, Zooey miluju a Nighy, Rickman a Rockwell jsou skvělí herci. Příběh utrpěl, ale ne natolik, abych byl vyloženě nespokojen. Typický anglický humor zbožňuju a tak mě film ani v tomto ohledu nezklamal. Sakra a já ten komentář chtěl mít jen na 42 slov. ()

Sharleen

Nepochopiteľné hviezdne obsadenie v neskutočnej somarine. Že som to dopozerala do konca pripisujem len tomu, že sa práve kurírujem z prechladnutia a vtedy človeku tak nejak inak plynie čas, ktorý je ochotný doslova premárniť aj pozeraním niečoho takéhoto. ()

Kliq

Knižku som nečítal.Film bol vtipný, herci boli super ale celé to bolo skôr o vtipných situáciach takže až tak moc nešlo o herecké výkony. Mňa dostali hneď úvodnou pesničkou, kde viac-menej naznačili absurditu aj humor filmu. Nápady boli originálne a je to taký film ktorý si môžem pozrieť viackrát a stále ma to bude baviť možno aj stále viac a viac. Marvin neskutočne vtipný depresívny robot dokopy nič nepovedal ale keď už tak to nemalo chybu. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007