Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

MERKATtv

Je to veľmi zlá adaptácia a iba jemne prerozpraváva príbeh z kníh ale tak to aj autor Douglas Adams chcel. Bolo vidno, že na filme spolupracoval lebo všetky zmeny a nové scénky, dejové linky a vtipy boli v duchu kníh. Hej, koniec je príšerný a naozaj sa mi nepáčil. Celé to zakončiť rozprávkovým happy endom ktorý pôsobí odfláknuto nebol podľa mňa najlepší nápad ale film je to veľmi zábavný. Taktiež na to že to je film z 2005 pôsobí ako film z 80. rokov. Celková estetika je taká retro sci-fi a veľmi sa sa mi to páčilo. Kinematografia bola tiež super a pár scén vyzeralo fakt úžasne. Herci si to užívali a hlavne Sam Rockwell ako Zaphod Beeblebrox je úžasný casting, až mi je ľúto, že nikdy nevznikne ďalšie pokračovanie. Ak ste ešte film nevideli tak najlepšie je začať knihou a až potom sa pustiť do filmu. Ako intro do série to funguje veľmi zle ale ak chcete iba relaxovať pri bizarnej sci-fi komédii tak kľudne si to pozrite. ()

27Raven

Knížku jsem nečetl (Když jsem v knihkupectví viděl takovou tenkou knížečku za dvě stovky tak jsem raději sáhl po oblíbeném Pratchettovi :)) a tak nemohu srovnávat. U filmu jsem se bavil dobře, a to jsem s mojí angličtinou určitě spostu vtipů nepochopil. Mrknu se na to ještě jednou až seženu titulky. Zatím je to za **** ()

Fungi

Kdo četl knihu, tak se snad ani nemoh bavit. Párkrát sem se usmál, ale za celej film sem se ani jednou nesmál pořádně. Kam se film hrabe na seriál natožpak na knihu. ()

Něrpa

Jedna z mych nejoblibenjesich knih a takove zprzneni. Kdyz se to natocit neda, tak at to netoci. Kdybych neznal knihu tak nevim o cem ten film je. ()

OL@F

Tak zhodnotit tenhle film je docela těžké...Znovu bych ho asi vidět nechtěl,přesto mě překvapila hlavně vizuální stránka a výborné nápady(bohužel sem jich čekal více a bylo zde tudíž dost hluchých míst).Herecké výkony byly tak průměrné,skvělý byl Bill Nighy a asi nejsympatičtější byla postava robota dabovana Alanem Rickmanem..Ten hlas byl úžasný!Další skvělou částí byla ta byrokracie Vogonů,u té sem se dost nasmál.Pár skvělých nápadů tam opravdu bylo,ale bohužel jich bylo málo.. ()

valkil

3 a půl. Po ohlasech jsem to čekala mnohem horší, ale docela jsem se bavila. Předloze sice nedosahuje ani po pás, ale i tak příjemný film na sobotní odpoledne. Výborný Sam Rockwell a depresivní robot Marvin. ()

maeb

Příliš mnoho chyb, nedotažeností a rozvleklosti na čtyři hvězdy... Ale přesto doporučuji, zvláště těm, kdo mají rádi ten skvělý anglický humor. ()

Fanak

Nevím jak znalci předlohy, ale já jako knihou nepoznamenaný divák jsem se poměrně dost nudil. Ano byly tam skvělé hlášky i absurdní humor (který asi v knize vynikl lépe), ale ne zas tolik, abych nepostrádal alespoň špetku děje. Jedna * za jako vždy rozkošného Billa Nighyho a mimozemské byrokraty. A jedna * za ten zbytek. ()

Křepi

Knihy mě docela dost bavily a proto mě tenhle film nemile překvapil. Celou dobu jsem se nudil a ani jednou nezasmál. A to mám britské komedie rád. Tento pocit ještě umocnilo druhé shlédnutí filmu, které nebylo o nic lepší než to první. ()

imarvin

- co napsat? Znám knížku, znám rozhlasovou hru, znám televizní seriál. A vše, co mi stačí k radosti, je v tomhle filmu obsaženo. Já vím, že to nemá moc souvislý děj a možná je to trochu zmatené. Ale copak je tenhle svět pro někoho srozumitelný? Miluju vše, co se týká STOPAŘOVA PRŮVODCE PO GALAXII. A rozhodně nepovažuji tohle hodnocení za objektivní. :o) ()

Hollister

Ve srovnání s knížkou sem se bavil o něco víc, ve srovnání se seriálem natočeným v anglii někdy v 80. letech zase o něco míň. ()

Lukisjama

Zábavné ale průměrné. Kniha je 10x lepší. NEjvíce mě uchvátila postava depresivního robota Marvina už v knize mě zaujal a byl jsem zvědav jak se podaří ve filmu. Podařil se. Ale jedna postava nezachrání celý film. ()

čolek

Bylo tam pár povedených momentů, ale jinak jsem u toho moc nepobavil. Jsem ovšem přesvědčenej, že většinu vtipů pochopím až po přečtení knížky, protože nápady těch vesmírných individuií mi přišli perfektní, takže očekávám, že potom svoje hodnocení určitě zvednu. ()

Toustovač

Škoda (opět). Seriál a nyní ani film se genialitě předlohy neblíží ani zbla. To, že nejvíc mě vlastně potěšila úvodní znělka převzatá ze seriálu, vyjadřuje víc než dost. ()

stainboy

Stopaře jsem zhlédl na premiéře v kině a teď znovu v televizi. Pokud můžu něco doporučit, tak nejdřív přečíst knížku, která je naprosto geniální (jakože fakt sásuje), a potom teprve pustit film, a nic od toho neočekávat. Filmové zpracování se zkrátka knížce nevyrovná, ale snížíte-li laťku původně nastavenou Douglasem Adamsem neúměrně vysoko, budete se dobře bavit. Jak trefně poznamenal můj bratr, je to taková hodně barevná ilustrace, která si na nic nehraje, neoslňuje hereckými hvězdami, ale naopak snaží se vzdát hold hvězdě britského spisovatele. To, že ve filmu nehraje žádná superstar, ale poměrně neokoukané tváře, hodnotím jako velké plus, a tak dávám tři plus jednu hvězdičku za okouzlující Zooey Deschanel. ()

vaclaw

Jako adaptace Adamsova románu je to sice vcelku zneuctění, ale jinak je to docela fajn odpočinkový film se sympatickým obsazením. ()

DoubleJo

Knihu som sice necital, no film ma pobavil naozaj skvele. Britsky humor je britsky humor a v tomto filme je jedna postava vtipnejsia ako druha. Terry Pratchet ma predstavivosti aj za 10 ludi a ja som uz dlhsi nevidel tak dobry a vtipny material, z ktoreho filmari nespravili ziadnu hanbu.Dufam, ze sa dockam aj dalsich dielov. ()

Stejšn

Věděl jsem, že geniální Adamsova pentalogie zfilmovat prostě nejde (jak byste třeba natočili něco jako "Matracák se zavilomil", nebo "taky tam byl jeden Hůlůvú, což je superinteligentní odstín modré barvy"), ale jen tak pro zajímavost jsem se na film kouknul. A dá se říct, že protože jsem čekal, že to bude hrůza, ani mě to nijak výrazně nezklamalo. Prostě to JE hrůza. Nenatočitelné pasáže autoři obešli tím, že je prostě nenatočili, čímž se z celého bizarního knížního eposu stala naprostá filmová fraška. Kdo knížku nečetl, nemá šanci se ve snímku zorientovat, kdo jí četl, zjistí že film s Adamsovým dílem má společného jen málo. Takže palec dolů, nechápu proč se do toho režisér pouštěl a nedoporučuji ke shlédnutí. Jednu hvězdičku dávám za Vogony, kteří byli celkem povedení a jednu za Slatibartfastovu exkurzi do planetární továrny, obojí se tak nějak shodovalo s mými představami z knihy. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007