Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

YURAyura

Do knizky to ma kvalitativne hodne daleko, ale aspon se trochu snazili, takze to konci lepsim nadprumerem, co nenudi a mozna primeje par divaku sahnout po knizce samotne. ()

decouble

Knižní předloha je geniální. Kdo jí četl, ten ví. Film má vcelku ucházející tempo, obsahuje pár geniálních vtípků přebraných z knihy. A jeho vlastní invence spočívá v nepovedených úpravách a povedené delfíní písní "Sbohem a díky za všechny ryby". ()

Aiax

Kdyby režisér udržel stejně nadupané tempo jako v úvodu, byl by ze Stopaře kandidát na nejlepší komedii posledních hodně let. Jenže pokles tempa a kvality po počátečních deseti minutách je skoro hmatatelný. Až v závěru, když se na obrazovce objeví Bill Nighy, se to znovu začíná rozjíždět, ale to už je pozdě. Takhle je ze Stopaře poměrně nudná záležitost s několika vynikajícími momenty a gagy, velice vydařenými triky (scéna s planetární továrnou svou působivostí strčí do kapsy celou slavnou E3), výbornými herci a krásnou Zooey (alespoň pro mě). Přesto nemůžu dát míň než 4*, i když slabší, protože tohle je sci-fi komedie s britským humorem, a těch je tak málo, že i za lehounce nadprůměrné kousky musí být člověk vděčen. ()

Thewho18

Pro mě zklamání. O nějakém příběhu se snad nedá ani mluvit, je to spíš sled absurdních scének, které sem tam pobaví, ale vyloudí spíš lehké pousmání než salvy smíchu. Většina gagů je založena na vizuálním, nutno říct že celkem zdařilém základě. Pokud čekáte vtipné dialogy ala červený trpaslík rozhodně se nedočkáte. Některé věci jsou zde nedovysvětlené a na mě až moc šílené a střeštěné. U kteréhokoliv dílu červeného trpaslíka se pobavíte mnohem líp, než u téhle slátaniny. ()

Hamaradža

Knihu síce nikam neposúvajúca ale inak kvalitná adaptácia zachovávajúca si ducha predlohy. Od Burtona by to bolo určite ešte o kus lepšie. 3,5* ()

halogenka

Ačkoliv se film lehce rozpadá a děj je víceméně podružný a slouží vlastně jen jako pozadí pro všechny ty vychytávky a nápady, nikdy nezapomenu na padajícího vorvaně a to, jak tomu bude říkat třeba, no, hlava? Stejně tak mě i okouzlila úvodní scéna s delfíny a jejich písní. Spousta dobrých nápadů, které jsou ale příliš dílčí, aby dohromady tvořily soudržný celek. Pro toho, kdo nečetl knihu (jako já) se zázrak nekoná. ()

Skip odpad!

Stupidní a trapný humor...vlastně tomu se nedá říkat humor. Velmi populární knihu jsem nečetl, ale předpokládám, že bude lepší než film, protože tohle se fakt nepovedlo. ()

higuain

Zajímavý námět (respektive asi předloha), jehož zpracování mi ale moc nesedlo. Docela rád bych si sehnal knihu, protože ta bude určitě lepší. Některé vtipy (zřejmě přímo vytažené) z předlohy stály za to, ale stopařův průvodce selhal jako celek, protože prostředek filmu byl neurovnaný a nudný a ke konci už jsem se střídavě usmíval a zíval. ()

mae-geri

Před shlédnutím filmu rozhodně doporučuju si přečíst knížku (hlavně tu první - je relativně krátká, pohoda :-)), jinak se v tom ztratíte. Nebo filmu nedáte ani šanci, což je škoda. Bez znalosti předlohy se naskytne několik wtf momentů a nebudete vědět, co si myslet a jestli se ta parta bláznů (mimochodem docela sympatická parta bláznů - výborné obsazení) nezbláznila ještě o trochu víc... btw. Marvin je skvělý :-) ()

Aleee89

Tak na začátku to vypadalo jako dokument o přírodě, pak mi film připadal spíš jako parodie, slabý odvar Star Wars... Nemůžu si pomoct. Vtipné mi to tedy moc nepřišlo a ani mě to nebavilo. Dokonce jsem vůbec nevěděla, že je nějaká taková kniha, ale věřím, že musí určitě být mnohem lepší. Tohle bylo hodně hodně zvláštní. Víckrát se asi nepodívám. ()

Fanucci

Mně to přišlo výborné. Vtipné, satirické, se skvělými efekty (Arthurova prohlídka "výrobny" na planety mi přišla úžasná). Možná bych měl jiný názor, kdybych přečetl knihu, ale to jsem neučinil, takže můžu hodnotit jen film. A na ten se vždy rád podívám. 90% ()

Huntelaar

Ono to vlastně s knižní předlohou nemá moc společný, kromě ústřední pětky (zvláštní Freman, Def, kterej je v knize pihatej zrzek, úchvattně sebestředný Rockwell, Deschanel k zulíbání a Rickmanův Marvin, kterej měl dostat mnohem víc prostoru) a pár rámcových námětů tam nic víc není. Jedno zmála co jesem si užil naplno bylo zobrazení hesel s Průvodce....Nepropadejte panice...nejsem si jistej?! ()

Chrysopras

Tohle pro mě bylo zklamání. Úvod filmu byl velkej příslib, ovšem pak už můj dojem jen a jen uvadal, až jsem přemýšlel, jestli to vůbec dokoukat. Postavy nejsou špatný v čele s geniálnim robotem Marvinem, ale ten scénář byl nejspíš z jiný galaxie humoru než je ta moje. Určitě to je i tím, že jsem nečetl knížku a hodně věcí mi nedoteklo, proto nechci Stopaře úplně odstřelit... ()

Sheldra

Musím přiznat, že v tomhle případě se mi film výjimečně zamlouval víc než kniha, ve které jsem postrádala příběh, a navzdory tomu, že jsem ji četla, mi k orientaci v ději a narážkách nebyla k ničemu. Stopařův průvodce dobře šlape, jako pohon slouží především praštěný anglický humor a perfektně vybraní herci. Nejlepší byl ovšem Marvin a Hlubina myšlení. Vogoni mě nadchli, takže na závěr trochu jejich nezapomenutelné poezie: "Ó fretná chrochtobuznosti, tvé mikturace jsou mi, co zprudlé žvastopunktsery na plzné včele. Škvrrrňk, já zapřísahám tě, svými frůnícími kvrdlovrzy. A krákorně zafras mě svými scvrknuvšími patlocaráty, nebo tě roztrhám na fidloprčičky svým frkodrťákem. Tak bacha na to!" A pak se divte, že si při tom jistý posluchač samým zoufalstvím uhryznul nohu! ()

dee-key

Těžko hodnotit. Knihu jsem nečetl, což mě trochu mrzí. Když jsem to viděl poprvé, hodně se mi to líbilo a smál jsem se, ale pak jsem si to pustil znovu a zas tak zábavné mi to nepřišlo. Spíš jeho hrozná debilita a i když je to parádně obsazené, furt mám pocit, že se mi ty přiblbý vtipy rychle oposlouchaly. Horší tři. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007