poster

Jeskyně

 • USA

  The Cave

 • Německo

  The Cave

 • Slovensko

  Jaskyňa

Horor / Thriller / Akční / Dobrodružný

USA / Německo / Rumunsko, 2005, 94 min (SE: 97 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • villon17
  ***

  Nemusím snad opětovně zmiňovat svoji náklonnost k hororům, i když většina z nich je opravdu nekvalitní. Výjimku netvoří ani jeskyně, která mě ale mile překvapila. 38%?jéé říkám si, to zas bude sračka. Ale ono se to dalo přežít, dokonce se dalo bát, dokonce to zas taková slátanina nebyla. Nápad vskutku nápaditý:) a ten konec? Čekám něco průměrného a něco průměrného se mi dostane. Jsem celkem spokojená, že se stalo, jak jsem doufala, a nic se nepokazilo. Ale vtom šok a jeskyně nabyla nových rozměrů...(27.5.2008)

 • monolog
  ***

  V záplavě špatných hodnocení jsem se rozhodl od filmu nic neočekávat a byl jsem docela mile překvapen. Je to sice béčko, ale v tom nejlepším slova smyslu. Obvyklý sebeparodizující a nadsázkový podtón poslední dobou úspěšných béček vystřídala celkem dobrá atmosféra tmy a tísně jeskyně. Samozřejmě postavy nejsou moc propracované, ale aspoň dva sympaťáky tam najdete. Příběh je dost předvídatelná klasika, skupina postupně vyvražďovaná tajemnými monstry se snaží přežít a dostat do bezpečí. ale přesto je to zábavné a minimálně ve druhé půlce to nenudí. Příšerky vypadají skoro jako dráčci z pohádky a vlastně jsou hodně podobný těm v Černočerné tmě. No a posledních tak třicet minut je jedna dlouhá akční jízda. Přesto ten konec nějak nechápu, každopádně je to neuvěřitelně průhledná berlička pro pokračování.(30.9.2006)

 • Tom Hardy
  *

  Cole Hauser je prostě magnet na špatné filmy. Ten člověk má určitý potenciál, ale jak je někde ohlášená jeho účast, větřím průšvih. U Jeskyně jde zatím o jeho "vrcholné" dílo. Báječná gumová monstra, úchvatná jeskyně, ve které může být na témže místě led i oheň, do toho se někomu dokonce povede umřít dvakrát a jedna cesta umí mít hned několik podob. Hvězdičku za scénu na skále a za Marcela lurese, kterého je pro podobné shity vyloženě škoda, 4 dolů za vše ostatní...(16.1.2006)

 • Phobia
  **

  Pane režisére, vole, obtěžoval ses vůbec někdy navštívit vápencovou jeskyni nebo přinejmenším štolu v podmínkách střední Evropy? Asi těžko, ty mamlase, jinak bys věděl, že je tam tma, žádné tajemné zelenkavé, modré či oranžové odlesky, ale TMA jako v prdeli - pravděpodobně i větší! A taky bys věděl, blbečku, jaká je tam KLEMRA! Snad ani Inuité by po jeskyních nepobíhali v triku bez rukávů, aby vynikly jejich bicáky a ta Lara Croft, co tam lítala po stěně v podprdě a kraťáskách, by parádně jektala zubama, husinu by měla jak pralinky a skončila by ve špitále se zápalem plic nebo v truhle díky těžkému podchlazení. Potápění v ledové vodě v bezprstových rukavicích a s odhalenou kůží na ksichtu, děláš si kozy? Nikdy jsi asi nezkusil strčit ani holý prstík do vody vyvěrající z podzemního jeskynního komplexu, dlouho bys ho tam neudržel, tajtrlíku, natož tak plavat kilometry. Jó, rozesmál jsi mě, to zas jo - třeba ten sjezd po ledové stěně přímo do kaverny, kde ze země šlehaly plameny, peklo-hadr, to bylo vážně vtipné! Odpustila bych provařenou dementní zápletku, trapné obludy, nesympatické hrdiny, jejichž osud jsem měla v paži (přesněji, přála jsem jim efektní smrt), ale dělat z lidí kretény a natočit film bez elementárních znalostí daného prostředí, to je na facana, pane režisére. 35% za tu nechtěnou humornost;-).(12.12.2008)

 • curunir
  **

  ,,...JE TO KRAVINA." __ Keď sa spojí môj občasný záujem o tento žáner s nudným sobotním večerom, kedy niet o čo zakopnúť výsledkom je tento ,,skvost". Nechcem byť však k Jaskyni nijako krutý. Jej prostredie je veľmi dobre spracované, občas má aj tú správnu atmosféru, čo však s tým, že vo výsledku sa i tak jedná o strašnú nudu. Na napätie a akciu je film preveľmi chudobný a keď už sa aj niečo objaví, režisér nevie ako na to a zo všetkého sa tak stáva klipové zostrihanie filmového chaosu. Tí v podstate zmutovaní ľudia (och, ja som vyzradil pointu) mi prišli ako nejaká zmeska Votrelcov, okrídlených blbostí z Čiernočiernej tmy (vraj tiež vykrádanie Votrelcov) a čo ja viem čoho ešte. Navyše na začiatku ma dosť naštvalo, že američania musia dať pred názov štátu, kde sa dej odohráva pred tridsiatimi rokmi prívlastok ,,socialistický".(1.3.2009)

 • - Natáčení ve studiich Buftea nedaleko Bukureště trvalo 8 týdnů. Dotáčení přírodních scén v Mexiku na poloostrově Yucatán se účastnili už jen potápěčtí kaskadéři a trvalo šest týdnů. (Karlas)

 • - Příběh Jeskyně se zčásti zakládá na realitě. Koncem 80. let minulého století totiž v Movilských jeskyních našli celkem 35 nových druhů živočichů. Jeden z nich má dokonce žlázu s jedem. I když největší exempláře jeho druhu měli jen 10 centimetrů, nikdo neví, do jaké délky mohou dorůst. Příšery z filmu tedy nemusí být až tolik nereálné… (imro)

 • - Hned v úvodu skupina vědců a potápěčů cestuje českým nákladním automobilem Tatra 813 8x8 Kolos. (ing)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace