Manželé Brad a Caroline Sextonovi žijí luxusním životem boháčů v honosném bytě. Právě oslavili deset let společného života, jsou ale na pokraji rozvodu. Jejich život v lesku bohatství však dramaticky nabourá nečekaný problém, dozvědí se, že dluží pět milionů na daních. A když se objeví inspektor Lester z berňáku, Sextonovi na nic nečekají, naskočí do nejbližšího taxíku a prchají z města. Cestou pak dostane Brad nápad jak uniknout neúnavným agentům. V přestrojení se vetřou do náboženské komunity Anemitů v Pensylvánii, před kterými se vydávají za Jacoba a Emmu, vzdálené příbuzné místního rolníka Samuela Yodera. To by mohl být opravdu dokonalý úkryt, má to však jednu drobnou chybičku. Životní styl komunity je pravým opakem jejich dosavadního života. (TV Nova)

Tominni

Žádná velká sláva. Film o dvojici boháčů z New Yorku, kteří ze dne na den musí zmizet a ukryjí se do prostředí Amenitů, kde střet jejich životů nemůže být rozdílnější. Najdou k sobě cestu? Bohužel - filmu chybí větší vtip nebo více kontroverze a nakonec moc nezaujme. ()

Skeevee

Ne vsem to prijde vtipny, ale me to dycky pobavi. Uz jen to, jak oba koukaji na praci, rozciluji se, ze tam nemaj telefon a ty xichty jak kdycky delaj =D ()

Dawe2

Výborná komedie, tolikrát jsem se nezasmál, ani nepamatuji. Ale musíte mít rádi tento typ humoru a možná i Timma Allena. Je skvělý, společně s Kirstie Alley. Výborný námět, děj i smysl filmu, nad kterým se stojí za to minimálně zamyslet. ()

p.a.douch

Takže co? Rok 1997 oba hlavní představitelé na vrcholu. Přiznávám, mám oba rád, takže mě film s nimi baví. Ale nevidím důvod, proč by neměl bavit kohokoli. Celkem zajímavé prostředí, zápletka sice ohraná, ale snesitelná. Pro mě je to zkrátka zábavný film u něhož rád strávím skoro dvě hodinky a nevidím je jako ztracený čas. No možná ze mě mluví i trochu nostalgie, ale rád zkrátka vidím Kirstie s Timem ve formě a rád se s nimi pobavím. ()

Igy007

Tim Allen možná není moc dobrej na opravy domu, ale jako velitel kosmický lodi (V GQ si mě kdysi naprosto získal, to je moje srdcovka) nebo koňák nemá konkurenci. Nečekala jsem zázrak, ale tenhle film o setkání dvou extrémů a nalezení zlaté střední cesty mě hodně příjemně překvapil. Párkrát jsem se i zasmála. Budu dál vyhledávat takhle pozitivní filmy, protože mám pak pocit, že taky všechny překážky dokážu překonat; stejně jako to dokázali "Emma" a "Jákob" (příjemná chemie mezi Allenem a Alley). Za to, jak mi film krásně dobil baterky, dávám plnej počet. Hyjé, Velkej Džone ! P.S.: Přesně to vystihl Riddick77: začátek mě moc nechytl, ale od příjezdu do komunity je to prostě bomba. ()

P@\/EL

Dobrá komedie o manželích, kteří se na útěku před daňovými podvody ukryjí mezi skupinou vesničanů, kteří žijí ve stylu 19. století. Z povedené zápletky se ovšem podle mého tvůrcum nepodařilo vytěžit maximum. Nicméně i tak se zde najde dostatek humorných situací, které těží z toho, že oba manželé neznají místní poměry. ()

Gyl

Taková levná zábava. Dobře se u toho usínalo, protože člověk o nic nepřijde, když půlku neuvidí. Nebo když to neuvidí vůbec. ()

NikiVai

Já se pobavila, u scény, kdy Brad orá pole jsem se i od srdce zasmála. Vidláci jsou takový odpočinkový film, kdy člověk vypne mozek a jen se baví něčím nenáročným. Mě nejvíc zaujalo prostředí Anemitů, jsem ráda, že jsem takto nenásilně mohla nakouknout do jejich domácnosti. ()

pan Spock

Ale jo, docela slušná komedie. Hlavní dvojice potrhlých a blahobytem zkažených manželů Timu Allenovi a Kirstie Alley docela sedí. Tvůrci zbytečně netlačí na pilu s intenzitou vtipných scén a tak je tahle taškařice docela snesitelná. Ovšem upřímně - nebýt to v televizi, asi bych si Vidláky půjčit nešel. ()

Jezinho95

Od filmu jsem čekal víc, nakonec mírné zklamání. Hodně opravdu kvalitních vtipů jsem zde nepostřehl.. celkově průměr - 50% ()

frannyberry

Příjemná a milá komedie, kterak se hamižní a rozmazlení velkoměšťané dostanou na skromný venkov, kde se vyznávají zcela jiné hodnoty. Sice je vše idealizované a nadnesené, bez elektřiny a při vstávání za úsvitu by se sesypali silnější povahy, ale funguje to. Alley+Allen jsou sympatická dvojice, které znovu sbližování věříte. Yoderovi jsou ujetě působící rodina z jiného světa, ale některé momenty s nimi jsou nezapomenutelné. Caroline/Emmy přínos komunitě (barvy) je sice dost úporný, ale chápu, že autoři chtěli naznačit, že nejen Brad jako právník má nějaké pro Amiše zajímavé kvality. Veskrze příjemný a koukatelný film. ()

Jirkacek

Film Vidláci mne s manželkou nalákal na sledování svým netradičním a neotřelým námětem. A musím sem napsat, že jsme u filmu strávili příjemné minuty. Výborné herecké obsazení a vtipné scény pomohly překonat pomalý a uřvaný začátek filmu, jehož děj vygradoval ve zbývajících dvou třetinách. Docela jsme se zasmáli při některých scénách, ale na druhou stranu nás také přinutil k zamyšlení o našem rádoby moderním způsobu života. Bylo vidět, že některým lidem potažmo komunitám ke štěstí stačí vypěstovat si své zdravé potraviny a přebytky prodat. Za utržené peníze si pak koupí to, co nevypěstují a mají vystaráno třeba na zimu. Nicméně na kukuřičný list by nemohli psát komentáře k filmům a už vůbec ne je sledovat, že ? Určitě film všem doporučuji ke shlédnutí. Vidláci si u mne vypěstovali zelené čtyři hvězdičky ****. ()

Denzen

Celkom zábavná hovadina, až kým si neuvedomíte, že zo zaujímavej zápletky na začiatku tvorcovia nevyťažili absolútne nič. Wayne Knight proste vybabre s Allenom, ocitáme sa zrazu na vidieckom prostredí, prichádza súd, Wayne bol nejakým zázrakom chytený a na konci príde hlavná myšlienka, že vidiecky život je nakoniec oveľa lepší než mestský. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley