Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

KokoSkiLLa

Jen je strašná škoda, že se nedočkáme pokračování. Tenhle seriál mi za krátkou dobu přirostl k srdci a v Serenity se spolu se seriálovou linií dočkáme jednoho z nejnapínavějších a nejzajímavějších sci-fi dějových linií a velice šikovně do toho dokázali začlenit Zemi. Serenity je nejdůstojnější ukončení seriálu, jaké jsem kdy viděl. Vynikající soundtrack, který podkresloval úžasnou atmosféru a vygradování celého příběhu na mě opravdu zapůsobilo. Pro mě už seriálový klenot, jehož ukončení si 5* nad míru zaslouží. ()

Kicker

Jeden z nejzajimavějších sci-fi seriálů vůbec skončil po první sérii, asi i díky chybám televize, ale alespoň přišel tenhle film, který se nemá vůbec za co stydět. Nathan Filion prostě hrát umí a stejně tak celá jeho posádka. A jak už tu někdo řekl, konečně využití potenciál River a hlavně bližší pozvánka do světa Reavers byla parádní záležitost. Odpovědět na tolik otázek diváků v jednom snímku a přesto z toho udělat parádní film, klobouk dolů. ()

eoj

Pribeh neni zrovna nejaky vypiplany mindfuck, nicmene je to slusna zanrovka, kterou si za par let s chuti zopaknu. Spodni hranice 4* ()

Havran007

Nějak cítím potřebu napsat, proč jsem tomuto filmu dal pět hvězdiček: To bylo za Summer Glau. Bojové umění předváděné tak elegantním a přitom uvěřitelným způsobem jsem ještě neviděl. Místy to byl spíše balet. Jewel Staite zase tu zamilovanost rozdává na všechny strany a ostatní kompars mi kupodivu taky nevadil. ()

raiha

Je mi poměrně líto, že musím sundat filmu hodnocení, nicméně pro nezasvěcéného dobrodruha, který si toto pustí, to pusobí jako mišmaš čehosi - nejspíš vztahů mezi postavami. Firefly jsem si pěkně připravila, že se na něj mrknu, jenže jsem nedopatřením učinila právě naopak - a musím říct - pokud ten seriál neznáte, na tohle se nekoukejte. Zaujal mě až konec, kdy jsem v podstatě pochopila, o co v příběhu kráčí. Nicméně tři hvězdičky za super obsazení, střih, kameru a hlavně perfektní hlášky, které mají co do sebe a nejsou to bohapusté rádoby-vtipné plky. Hold bez souvislostí to nebylo ono, což je škoda, dle mého názoru se to dalo upravit pro širší publikum než jen pro skalní fanoušky Firefly. ()

Lazy87

Solidní zakončení seriálu a padla i některá vysvětlení. Škoda. Je tam sice nějaké meziobdobí, které chybí, ale to nic nemění na kvalitě. River mě dostala asi nejvíc v tomto filmu. ()

profeek05

"Nic není jako dřív, nic není jak bejvávalo.." Bohužel. Serenity není Firefly. Jen se tak snaží vypadat. Ve větším, roztřesenějším a zmatenějším měřítku se vás zkouší přesvědčit, že je tím oblíbeným Firefly i pod povrchem. Ale prostě není. Ještě než skončí první akce, zjistíte, že z toho zbyla jen skořápka. Stejní herci, ale jiné postavy. Stejná loď, přesto se jí vnitřně moc nepodobá. Stejný vesmír, ale z promyšleného světa je najednou Bollywood-ready slátanina. ... V komentářích si tu spousta lidí libuje, jaké je to skvělé zakončení seriálu a i jako samostatný film to není tak hrozné.. no.. za mě to tedy hrozné je. Vždyť jen vývoj postav do bodu v Serenity mohl určitě vydat na nějakou tu sérii navíc, ne jen na pár komiksů, které stejně nikdo z místních "expertodiváků" ani nečetl (a docela by mě zajímalo, kolik z nich hodnotilo Serenity líp, jen kvůli tomu, že to "alespoň nějak pokračuje"). Navíc tímhle bylo úspěšně zašlapáno vše, co jsem si nejen já na Firefly velmi rychle zamiloval. Upřímně, za jednu pitomou epizodu bych byl radši, než za to co jsem právě viděl.. Jo Jossi, zavděčit se zaměstnavateli není lehký.. ale nezavděčit se dvěma a ještě zklamat fanoušky, to už muselo být k***a těžký! Curse your sudden but inevitable betrayal! ()

mpet

Výborné zakončení mého oblíbeného seriálu Firefly (je ho velká škoda). Dovysvětluje vše co v seriálu nebylo zodpovězeno a dořeší vztahy mezi jednotlivými postavami. Pro film to však může být i na škodu, neboť kdo neviděl seriál asi pár věcí nepochopí. Ale ti co seriál viděli určitě musí být nadšeni, tak jako já, že se seriál dočkal důstojného zakončení. ()

exhibit33

Solidní sci-fi které určitě neurazí.Dobrý příběh a začátky Joshe Whedona,které už nepatřily TV ale rovnou velkému stříbrnému plátnu. ()

zougr

Akoby zobrali jednu epizódu Firefly a roztiahli ju na dve hodiny, čím zapríčinili zopár hluchých miest a dosť veľký úbytok „coolovosti“, ktorú seriál mal. Skrátka, filmovo to podľa mňa Serenity nepristane. Aj keď rozvili toľkými tajomstvami opradenú River, spravili to úplne iným štýlom ako som dúfala a viac než o jej minulosti by som radšej vedela niečo viac o Bookovi. Atmosféru to má stále, ale chýba tomu čosi, nejaké kúzlo, ktorými ma seriál dokázal očariť a tu sa to popri ostatných akčných vychytávkach nejak stratilo. Finále je hádam už vážne trochu prepísknuté. ()

Hektor.Troy

Priznavam,nevidel som serial firefly.Takisto som nevidel serial battle star gallactica,ale film bol vazne,ale vazne dobry.Kdezto tento film ma par zaujimavych napadov,ale posobi,akoby ho natocil amatersky reziser s amaterskymi hercami. ()

ArchAngel_

Zdaleka a s velkým přehledem nejlepší "seriálový" film který kdy kdo natočil. Je to ovšem také smutná připomínka nebetyčné hlouposti některých rozhodnutí ohledně dobrých seriálů. Film přímo "uzavírá" nešťastně zrušený seriál FireFly, který byl a je jedním z nejlepších a nejoriginálnějších počinů vůbec a jeho zrušení bylo jedním z největších přehmatů v TV historii, za což vděčíme faktu, že kabelovky se ohledně budoucnosti seriálu řídí jen vlastní sledovaností. Takže pár milionů lidí v USA rozhoduje o budoucnosti seriálů, kteří sledují desítky až stovky milionů lidí po celém světě, kterých ale tvůrci z nějakého důvodu nechtějí využít. Samotný film SERENITY si nejlépe užijete po shlédnutí všech 13 dílů seriálu a poté vám bude dávat 100% smysl. Pachuť hořkosti narychlo zbytečně ukončeného kvalitního seriálu ale zůstává ... ()

Quizzie

Není to vůbec špatný film. Jen v porovnání se seriálem mi tam něco chybí. Nebo přebývá. Je to najednou příliš akční. A méně humoru. Hudba šlápla na plyn, ale já jsem měla ráda tu původní. Z westernu už mnoho nezůstalo. A jsou tam (úmyslné) nekonzistence se seriálem. A těžko se mi odpouští, že zabili dvě hlavní postavy. :( Ale abych jen nekritizovala: Scénář zůstává skvělý. Nikdy bych nevěřila, že jeden dvouhodinový film rozuzlí skoro všechny záhady seriálu. Já beru Serenity jako důstojné rozloučení s fantastickým seriálem. Po dodívání je konečně jasné, že se Firefly už vrátit ani nemůže. ()

borecz7

Jelikož naprosto zbožňuji seriál Firefly nemohl jsem si tento skvost nechat ujít. Perfektní počin režiséra Josse Whedona, který bych doporučil všem, kdo znají původní seriál (ti kdo seriál neznají mohou mít trochu problém s pochopením příběhu). ()

Jinrey-1

Popravdě, Firefly jsem neviděl, ani jeden díl. Ale jakmile jsem narazil na tento film... nevím, první pocity byly tak nějak 50:50 ale jakmile se film rozjížděl, začal jsem ubírat na straně nekvality a přidávat na stranu kvality. Joss Whedon ukázal, že netradiční sci-fi pojetí může být pohoda. U tohohle bych sice popkorn nemlsal, ale i tak si myslím, že svůj účel to splnilo, mám ten film rád. Za plných 5 ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)