Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

koxin

Při představě, že by seriál mohl pokračovat s takovými efekty a kvalitou v dalších sériích, je mi ho líto. Nicméně samotný film podle mě značně nekoresponduje se seriálem po dějové stránce věci. Postavy samotné dostáváme úplně jiné, ač se může zdát že to jsou ti stejní lidé. Mal je víc badass, Jayne je větší idiot (bohužel už bez vtipu), ze Simona se stal největší frajer co vám rozmlátí držku hned v prvním záběru, Book třeba zestárl o deset let a stal se z něj sekundárně sekundární charakter, kterého byste jako kněze nedefinovali - v podstatě ho celkem odflákli, v seriálu měl velký potenciál. Nemluvě o Kaylee, jejíž první slůvka překvapivě popisují její zkušenosti s vibrátory. Film sám o sobě fajn, ale jako pokračování seriálu teda chabý pokus. A to se ani nevyjadřuju k tomu, že to měl být sakra western, ne star wars! ()

Madadajo

Nejsem zrovna člověk, který by s ostatními rád polemizoval, ale zde si nějak nedokážu představit, co vede některé "Uživatele" ČSFD k hodnocení tohoto filmu pod dvě hvězdičky. Snad jestli větším počtem hodnotí jen filmy slavných režisérů nebo filmy, o kterých se aspoň trochu mluví, nebo snad viděli něco, co já ne, protože v hranicích jaké si tento film zvolil (myslím béčkový film se všemi plusy a zápory) se dle mého názoru zcela oprávněně řadí mezi velmi vydařené díla. Třeba jen skromný názor pozorného diváka, ale hlavně film, který vám nechce dát nic víc a nic míň než na kolik by vás přišel výhodně koupený lístek do kina. Ale možná se nějakým standardem požaduje, aby film s dobrým hodnocením měl i nějakou tu psychologii. Ale možná taky je občas dobré se podívat na něco, kde můžete vypnout a kochat se precizně zvládnutými scénami, které vám přes výbornou kameru podává dobrý režisér. Ale možná taky někdo, kdo jen tak rád přemýšlí a hltá jeden film ze zlatého fondu za druhým, nedokáže přiznat, že i banální béčkový film může diváka okouzlit a něco v něm zanechat. ()

yeniczek

Viděl jsme to před Fireflyem a díky tomu si sehnal Firefly.. Po skončení Fireflye to bylo jako modla, zakončení výborného seriálu.. :) Uf ()

Wendy

Chvíli mi trvalo, než jsem Serenity přijala jako plnohodnotné pokračování Firefly (na které byste se před shlédnutím filmu pro lepší požitek vážně měli podívat). Když si totiž v rychlém sledu pustíte závěr seriálu a poté film, je jasné, že Serenity nenavazuje přesně tam, kde Firefly skončilo. Takže jsem nejenže koukala trochu zmateně na slovní přestřelku mezi Malem a Simonem, ale také přišel moment "kde jsou sakra Inara a Book?". Postavy mají vůbec ve filmu méně prostoru, což sice plně chápu, ale i tak to zamrzí, protože Joss Whedon tvořit postavy prostě umí a jsou tedy jsou jedním z důvodů, proč mám svět Firefly tak ráda. Přichází však čas pro zodpovězení otázek dříve nastolených, nějaké to hrdinství a nášup kvalitních dialogů, proto jsem ochotná Serenity všechny předchozí mínusy odpustit a užít si poslední let na její palubě. ()

SkyHawk

Absence znalosti seriálu Firefly nebyla až tak velkým háčkem při sledování tohoto snímku. Scénář mi přišel spíše slabší, ale skrýval zajímavé nápady a myšlenky. Dočkali jsme se i dobrých hlášek. Herecké výkony nemohu nějak dalece vychvalovat, za to ani hanit. Také efekty nebyly nejhorší, pokud vemu v potaz rozpočet. Akustická kytara podkreslující scény mi přišla nejen příjemná, ale i trefná. Rozhodně koukatelná sci-fi za 3-3,5 *. ()

Danny F.

Toto je typická Sci-Fi pro nenáročného diváka. Jediné co mě na tomto filmu zaujalo, byla choreografie bitek. Na nervy mi trochu lezla dotyčná neohrožená ''terminátoří'' dívenka. No, v každém filmu je nějaká černá ovce. 60% ()

Natabar

Překvapilo mě, jak tu někdo píše, že se Whedon konečně zbavil televiznosti. Já měl celou dobu právě příliš TV pocit, že koukám na nějakou Star Gate chtějící vypadat jako Star Wars, do čehož se pro pobavení zamíchají prvky Kill Bill. ()

hroubek

Ještě než Joss Whedon zařídil největší sraz superhrdinu na jednom místě, tak natočil svoji levnější verzi Star Wars.Svět, který Whedon je velmi špinavý, ale hlavně zábavný.Hlavní hrdina v podání Nathana Filliona hláškuje o sto šest a svým chováním Vám bude připomínat slavnějšího vesmírného pašeráka Han Sola.Ze zbytku posádky se mi nejvíce zamlouval Adam Baldwin, který je pro mě ultimátní frajer už od Chucka.Ještě bych rád pochválil záporáka v podání Chiwetela Ejiofara, jenž působil jako důstojný protivník hlavnímu hrdinovy.Teď už zbývá na koukat Firefly. ()

MishKonn

Dojmy jsou zatím čerstvé, ale...pravděpodobně jedno z nejlepších zakončení jednoho z nejlepších seriálů všech dob. ()

fefee

Vlažné Sci-fi s akčnými prvkami ktorých je všade tucet, no na druhú stranu za vesmírnu vojnu lodí by sa nemusel hanbiť ani George Lucas. ()

Sany33

V prvej polovici filmu som rozmýšľal či mu napálim priemerné alebo mierne podpriemerné hodnotenie, popravde vôbec ma neoslovilo herecké obsadenie, zložené z B-čkových seriálových vyvrheľov a ani som nikdy predtým nevidel seriál Butterfly aby som mohol film niekam zaradiť. Jednoducho išlo pre mňa dovtedy neprebádané vody. Akcia bola slušná ale v príbehu som sa trocha strácal. Avšak potom nastala druhá polovica filmu, ktorá vysvetľovala všetko, krvilačných divochov, ako aj alianciu a odporcov bojujúcich proti nej. Boj s vnútornými démonmi generála, ktorý nevie čomu má vlastne veriť a množstvo skvelej scifi akcie. A keď k tomu pridám finálne rozuzlenie s mŕtvou planétou ide v konečnom dôsledku o veľmi vysoký nad priemer, ktorého zabíja v prvom rade herecké obsadenie a v druhom rade nie príliš vábivý a zmyselný začiatok, ale ako hovorím, keby som videl seriál a bol jeho fanúšikom a vedel by som o čo tam ide asi by som nelámal chleba tak skoro. 72% ()

Jacob23

Pro me pekne prekvapeni.Sci-fi ktere se nebere zas az tak moc vazne=potesilo par povedenych cernohumornych tricku.Herci skoro neznami,ale nevadi to a hlavne cernoch je cool;)Triky jsou slabsi,ale taky to jde.Hlavni hrdinka je vazne zvlastni a hlavne konec(kdy stoji v tom pruchodu a krev kape:)se mi moc libil.Zadna myslenkova,ale vesela,akcni jizda..75% ()

liuk

Co si budeme nalhávat, Serenity je finální díl seriálu a jako samostatný film moc nemůže fungovat. Děj se nám tak trochu rozvinoul a už v něm jde obrazně o celé lidstvo. Ale i tak se zejména v první půlce dočkáme klasického utahování si postav mezi sebou a vykrádání měst. Druhá půlka naopak rozbalí vesmírnou bitvu ve stylu Star Wars. "We're finished" "There is nothing left to see" :( ()

Musak

Kdybych si nepřečetl Lhurgoyfův příspěvek před shlédnutím filmu a na sérii Firefly se před Serenity nepodíval, asi bych dal 3 nebo možná 2*, jako všichni ti, kteří naprosto nevědí která bije... ()

Bagr_007

Zklamání. Možná jsem akorát čekal příliš mnoho a to příběh týkající se převážně Plenitelů rozhodně nedokáže naplnit. Chápu, že by tento děj skvěle fungoval, kdyby byl roztroušen jako druhá série, ale nechápu, proč se Whedon, když už mu odklepli celovečerák, nepustil do něčeho většího. Alespoň potěší velký posun dějové linie s River a přesto, že některé scény působí hodně televizně, tak v závěru je servírována nejedna skvělá akční scéna, o výborné atmosféře nemluvě a celé se to konečně přetvořilo v plnohodnotnou space operu. Ze seriálu se také zachovalo nešetření hláškami a vynikající postavy v čele s Hanem Solem... ehm... kapitánem Malem Reynoldsem v podání skvělého Nathana Filliona. Našel bych ještě pár kladů a výtek, ale to bych se musel uchýlit ke spoilerování, protože se týkají děje, takže to zakončím mírným doporučením i pro lidi, co nemají se čtrnáctidílným seriálem Firefly, žádné zkušenosti. Samozřejmostí ale je, že ti co ho viděli si film užijí neporovnatelně víc. ()

Guzo

Po zhlédnutí Firefly a znovuzhlédnutí Serenity upravuji hodnocení a píši nový komentář. Serenity je nástupcem, který si své místo ve světě Josse Whedeona bez debat zaslouží. Vše, co funguje v seriálu, funguje i tady. Ne možná tak dobře a přirozeně, ale příběh má hlavu i patu a alespoň jsem rád za rozuzlení určitých věcí a další dobrodružství posádky. ()

Scar

Skvelá, hoci smutná bodka na záver jednej ságy. Nechcem ten pocit, po jej skončení nazývať prázdnotou, ale skôr sklamaním. Fanúšikovia chcú viac, Hollywood krúti hlavou - "nie"... kde je problém? ()

MI-380

Komentář 01, rok 2006: Seriál Firefly jsem neznal a přesto pro mne byl tenhle film jednou z nejpříjemnějších SF událostí roku. Pro celoživotního nadšence žánru je tam namícháno vše důležité a ve správném poměru. 90%. Komentář 02, rok 2010: Viděl jsem seriál, pak jsem si znovu pustil Serenity a nadšení se částečně vytratilo spolu s tím, jak se z posádky vytratil humor a optimismus, jak někteří za těch pár let překvapivě zestárli a jak zmizel dokonalý soundtrack. Spousta věcí se sice vysvětlila, seriál dostal důstojnou tečku, ale zůstal podobný pocit, jako když po výborném románu vidíte snaživé, ale s románem nesrovnatelné filmové zpracování. 70%. ()

Ravi

Lituji těch, kteří neviděli seriál, protože pro ně musel být film minimálně poloviční, než pro nás ostatní. V prvé půlce jsme toho svědky mnohem více, než ve druhé, ale provázanost se táhne celým filmem. Jistě, herecké obsazení není na oskara, ale jejich postavy jsou tak skvěle napsané, že pokud je znáte ze seriálu, musíte se nad filmem rozplývat každou vteřinu. K ději mám jen to, že jsem nečekal nic víc, spíš daleko méně. Tenhle film je naprosto důstojným zakončením seriálu, který nebyl dokonalý, ale postupem času určitě mohl (troufám si říci) aspirovat na Sci-Fi ságu své generace. Nestalo se, a tak nám zbyly jen oči pro pláč, několik otázek a svíravý pocit nespravedlnosti, že tohle dítě zemřelo příliš mladé. 100% = 5/5 a slza fanouška ukápla. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)