Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

jasiska

Milujem Firefly a preto sa mi ani Serenity nemôže nepáčiť. Musím však uznať, že film nie je dokonalý a tak trochu stratil nie len atmosféru zo seriálu, ale aj sa ždibec zmenili postavy. A hoci má film 2 hodiny, trochu mi je ľúto, že nebol ešte dlhší a tým pádom nešiel viac do hĺbky. Inak má Serenity všetko, čo máme tak radi na Firefly a navyše zopár veeľmi napínavých chvíľ. ()

Mo.

Lepší závěr, než v podobě filmu Serenity si seriál Firefly nemohl přát. Dokonce by se to dalo brát tak, že první a jediná série Firefly (než seriál studio zařízlo) byla jen jakýmsi úvodem, prologem k Serenity. Seriál byl místem, kde se nám postupně představí všechny postavy a svět kolem nich, aby se to pak mohlo ve filmu patřičně rozjet. V tomto případě naprosto nelze hodnotit samostatný film - a nemá smysl se na něho koukat bez znalosti seriálu. Jedno s druhým je nerozlučitelně spjato. Byly naplno využity možnosti a potenciál mnoha postav a sympatická partička "pašeráků", kteří nemají v lásce Alianci, konečně dostala příležitost přichomítnout se k něčemu opravdu velkému. Zůstal bezvadný styl, atmosféra, humor, hlášky, efekty, hudba... "pouze" to bylo celé pozvednuto na vyšší level. Pokud se vám líbilo Firefly, tenhle film si zamilujete. Skvělá práce. ()

Prochy38

Už dlouho mě žádné akční sci-fi takto neuzemnilo. Aspoň ne takové, které nemělo reklamu za milióny.... Jak se mi S. Glau moc nelíbí, tak tady byla neskutečně sexy! Nadšení! ()

Mleako

Serenity je naprosto dokonalou tečkou za seriálem se vším, co takové finále má mít. O to víc mě rmoutí, že Firefly jako takový měl v době svého televizního vysílání tak mizernou sledovanost a dotáhl to jen na 14 epizod plus film. Další epizody bych uvítal s otevřenou náručí. ()

Abiosis

*ETA KOORAM NAH SMECH* Je jasné, že keď si film pozriete desiatykrát, mierne stratí pôvab. Ale Serenity... Pre mňa je darom vesmíru (asi rovnako ako stará trilógia Star Wars), a tak ako Star Wars, aj Serenity môžem pozerať s kratšími či dlhšími prestávkami neustále - azda až do vesmírnej implózie. Do filmovej postavy River Tam som sa platonicky zamiloval ihneď a stále sa mi odmilovať nepodarilo. A nemožno sa mi čudovať; veď keď bývalá baletka predvádza bojové umenie, vtedy naozaj môžeme hovoriť o umení v pravom zmysle: tu akási bojová variácia na battement, tam zase akási variácia na allegio nasledovaná veľkým échappée, či dokonca monumentálnym jeté. (Mon Dieu! Comme elle est belle!) Má to vtip, má to akciu, má to skvelého zloducha, má to krásnu hudbu a množstvo zapamätateľných scén. Som nadšený. A to som seriál ešte nevidel. Verdikt v 1 vete: Sci-fi, aké sa natočí raz za dekádu. 13.09.11 ()

Teabag

Dostatečně sci-fi, dostatečně vtipné za dostatečné přítomnosti výborného Nathana Filliona. Serenity není film, který si za každou cenu musím pustit někdy znovu, ale pobavil jsem se dobře. Neviděl jsem původní seriál, takže jsem místy musel překousnout "volné konce" ve scénáři, které nejspíš navazovaly na znalost seriálového děje. Za mě palec nahoru a jdu koukat na Firefly... EDIT: Po shlédnutí Firefly zvedám na 5* (víc v komentáři k tomuhle seriálu). ()

PetkaW.

Soudě podle dalších komentářů tady, se asi přiřadím do skupiny těch, co neviděli původní seriál, a proto je film nenadchl tolik, jako zasvěcený zbytek diváků. Nebylo to špatné, ale některá místa mi přišla hluchá, nudná, dlouhá a nedovysvětlená. Chyběl mi hlubší popis vztahů mezi postavami, kolikrát jsem nechápala, proč se chovají, jak se chovají a podobně. Za sebe bych klidně mohla mít ve filmu víc scén, kdy se projevovaly schopnosti River. Začátek byl zdlouhavý, nezáživný, ale konec to slušně vyvážil. Věřím tomu, že vidět seriál, tak dám hodnocení mnohem vyšší. Takhle ale jde jen o průměr, který ve mně nezanechal žádný extra divácký zážitek. ()

Bingos

"Pamatuj, pokud se mi něco stane nebo pokud se neozvu do půl hodiny... vezmeš loď, přiletíš a zachráníš mě!" Takhle silné příběhy už dávno nepatří na velké plátno. Whedon si to uvědomoval velmi brzy, bohužel Firefly je natolik silným příběhem, že se pro něj ve své době nenašlo místo ani v televizi. Těch pár výtek, které k Serenity mám, proto dávám za vinu okolnostem vzniku, ničemu jinému. Jednak se film musel trochu odpoutat od seriálu, aby mohl stát jako samostatný kinofilm. Podařilo se zčásti (pokud někoho film přivede k seriálu, což vím, že se u někoho i stalo, tenhle záměr lze pak hodnotit za úspěšný), ale to, že se jedná o úkol hodný Sisyfa, jasně dokazují 'erudované' plivance všech samozvaných filmových kritiků, kteří nemají ani ponětí, na co se to vlastně dívají. Každopádně to trochu rozháralo kontinuitu příběhu, ale to zas až takový problém nebyl. Druhak byl limitovaný prostor. Něco mi říká, že sezóna byla rozvržena na 22 epizod (jak u Angela nebo Buffy), takže finále by gradovalo úplně jiným tempem. Spousta sdělení by nemusela zůstat u náznaků, spousta postav by mohla mít plnohodnotnější antré, westernový prvek seriálu, který je nosný pro atmosféru, nikoli však pro ústřední příběh, by nebyl tolik potlačený. Labutí píseň seriálu se snaží utnout co nejvíc do očí bijících otevřených konců, několik postav možná zemřelo zbytečně (sám Joss potvrdil, že kdyby seriál neskončil, vznášel by se Wash déle). Filmový audiovizuál však Serenity sluší neskutečně. Nebudu opakovat, co jsem psal u komentáře Firefly, chtěl bych vypíchnout, co má Serenity navíc. Je to výborné sci-fi, v jakémkoli objektivním měřítku a má jedno z nejlepších akčních finále co znám. Když v bezprostředním sledu zuří pompézní vesmírná bitva, kulervoucí přestřelka, fajt jeden na jednoho (šroubovák proti kataně, to je moment, kdy jsem si s nostaligií vzpomněl na geniální souboje ve starých filmech Jackieho Chana) a jako perlička na závěr - čtyřicetikilová, sedmnáctiletá, půvabná dívka seká na fašírku hordu vesmírných bubáků. Tohle je ta nejlepší záminka pro nepřehledný akční bordel, u kterého by Zack Snyder vřískaje mastruboval, ale když to má všechno silnou a pečlivě budovanou vnitřní scenáristickou logiku, že si skoro ani neuvědomíte, co je to za nářez, to bych zas nejradši vřískal nadšením já. Firefly/Serenity je příběh příliš silný, než aby se omezoval na jednu platformu. To že už se (opět po vzoru starších seriálových sourozenců) konečně dočkal přímého komiksového pokračování to jasně dokazuje. Jeho základna je příliš oddaná, než aby se nechala opít kondomy s portrétem Shepherda Booka a podobným debilním merchem nenasytných frančíz. Zkrátka a dobře: "You can't stop the signal!" ()

Warle

Skvělá space opera, která v kvalitě navazuje na původní seriál Firefly. Joss Whedon prostě umí a velké díky za tento film i původní seriál. 85%. ()

IvoB

Zrušený seriál Firefly se dočkal alespoň nějakého zakončení. Už seriál dokázal vystřídat hned několik poloh – od sci-fi k westernu, od komedii k dramatu. Serenity jakožto finále přebírá především složky sci-fi a dramatu. Je tedy o poznání vážnější, než by mohl kdekdo čekat. A vlastně to není tak úplně špatná vlastnost, neboť dokáže kromě završení příběhu překvapit i nepředvídatelným vývojem událostí. Veskrze mám z tohoto finále dobrý pocit. Neuděluji mu ale tak nejvyšší známku, protože mi tu trošku chyběl takový ten šmrnc seriálu – již zmíněná westernová atmosféra chybí a interakce postav nedostává tolik prostoru. V rámci možností je to ale stále povedené. ()

bloodcountes

Nakonec jsem celkem ráda, že mi plno výborných fimů uteklo, alespon v dobách bídných je možno objevovat perly. Když jsem konečně vzala na milost The Big Bang Theory, nemohla jsem si nevšimnout odkazů na FireFly, stažené mi to tady doma nějaký rok leželo, tedko jsem to dokoukala a vrcholně nespokojená, že je toho tak málo, jsem okamžitě skočila po filmu. A jsem nadšená! Serenity je skvostné western sci-fi se skvostnými postavami, hudbou, příběhem, ale hlavně s úžasnou kraksnou Serenity, kterou jsem si okamžitě zamilovala. Filmový formát Serenity sluší a klidně bych brala více takových filmů, protože dobrodružství pro bandu desperádů se ve vesmíru najdou nekonečné mraky. Ale to by mi museli vrátit Washe a Booka :) ()

Klay

Od filmu ktery se umistil mezi 250 nejlepsimi na IMDB jsem cekal neco jineho. Natesen na poradnou scifarnu jsem se ujistil ze nikdo nebude otravovat, pohodlne se usadil do kresla a zapocal sledovani. Uz pri uvodnich titulcich, kdy je predstaveno osazenstvo lodi Serenity, jsem citil ze je neco v neporadku. Taknejak to vypadalo jako z nejakeho rodineho filmu bez te spravne HC science-fiction atmosfery. A uz je tu prvni velky zapor - film mi ze vseho nejvic prpominal neprilis povedenou rodinnou sci-fi Ztraceni ve vesmiru, shodou okolnosti take zfilmovany serial. Jenze tahle televizni lacinost se filmem tahne jak smrad a dokonce i zaverecna vesmirna rezba vypada jako z druhoradeho becka. Kam se hrabe treba na uvod SW - EIII. Herci jen bezvyrazne prednaseji vety ze scenare a predhaneji se v tom kdo je mi vic ukradeny a tim jsme u problemu c.2 - herci. Takhle bezcharakterni a castecne nesympatickou chatru jsem uz dlouho nevidel. Proste rodiny serial z vesmiru...Autori take do filmu naroubovali nekolik zbytecnych flashbacku, ktere jen brzdi dej a vubec mam pocit ze se misty snazili podat pribeh komplikovanej nez je treba. Asi proto ze je vcelku primitivni. Ted to muze vypadat ze Serenity je vylozene paskvil, ale nebyla by to pravda. Je to jakz takz koukatelna jednohubka, jejiz producenti zrejme hacknuli IMDB, jinak si nedokazu vysvetlit jak by se hodnoceni mohlo pohybovat mezi filmy jako Matrix. Mezi filmy ktere maji napady, silne sceny a clovek je jen tak nepusti z hlavy. A takovym filmem neni Serenity ani zdaleka. 50% ()

MkSallam

Musím se přiznat, že mě film Serenity příjemně překvapil, protože se jedná o velmi povedené dílko (a to i bez znalosti původního seriálu). Film má totiž už od začátku díky slušnému scénáři velmi vysoké tempo plné akce, která je až na jednu slabě vypadající výjimku rychlá a efektní. Hlavní charaktery jsou velmi dobře zvoleny a u každého je poznat jeho rozdílnost a nakonec i motivace (k srdci mi přirostla hlavně ta mechanička). Triky a vizuální zpracování rozhodně neurazí, i když se čas od času objeví nějaký ten "televizní look". Ke konci se začnou objevovat různá ohraná klišé, ale Joss Whedon přihodí jednu velkou porci dobře zrežírované akce a trošku vykrade druhý Matrix, aby film velmi uspokojivě uzavřel. Hmmm, najednou mám takovou tendenci sehnat si Firefly a prožít s jeho hrdiny další dobrodružství :-). 85% ()

Phorbo

Samotné Firefly mě bavilo o hodně víc, o tom není vůbec pochyb... Akorát nevím jestli Whedon uvažoval tak, že když už má seriál zkončit finalnim filmem tak můžem zabít koho se dá a kdo nebude postrádanej v posádce Serenity... Ai bych dal normálně 5* ale takhle se mi ten konec nic moc nelíbil i když to byl skvělej film na zakončení tak velkého seriálu jako byl Firefly... ()

Risolutore

Serenity perfektně navazuje na seriál a dokonce přináší ještě hlubší rozvoj charakterů, z něhož mě nejvíc zaujala transformace kapitána Reynoldse, nuceného okolnostmi do vyloženě tragické pozice. Na konci jsem plakal, je to kilo. Whedon zase vede. ()

sona123

Chvílemi opravdu dobře natočené a chvílemi naprostý blábol, až se člověk stydí, že se na něco takového dívá. Pravda, nejsem příznivec Star Wars a tak, tohle mi přišlo jako mix právě Hvězdných válek, Matrixu a kdoví, čeho ještě a výsledek byl velmi rozpačitý. Jinak koukám, že uživatel canakja to vystihl více než výstižně. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)