Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Ploutev

Příjde mi, jako by to nemělo ani začátek, ani konec. A když nad tím tak přemýšlím ani žádny prostředek vlastně. Ale úplně odpadem bych to nenazval, vlastně jsem se u toho ani nenudil. Čemuž se divím... ()

KR4T4S

Vydařený celovečerák. Tohle jsem fakt nečekal. Zažíval sem takové pocity, které mi chyběly při nových Star Wars (scéna s Aliancí, Serenity a ... Plenitelé- wow!) Ještě teď mám mráz po celém těle. A vše se děje neskutečně rychle (myšleno v dobrém). ()

BMAJTZ

Jako totálního fanouška seriálu Firefly jsem by mile překvapen, když jsem se dozvěděl, že existuje něco jako závěrečný film. Bez dlouhých řečí řeknu snad jenom to, že se seriál opravdu podařilo zakončit se ctí. Jsem rád, že to vůbec někoho napadlo a, že někdo viděl potenciál v tom seriozně ukončit předčasně zrušený seriál. Film Serenity lze víceméně zasadit hned za původní 14ti dílný seriál bez výrazného posunu v čase, řekl bych, že přímo s nulovým posunem. To je však snad taky asi jediná nevýhoda tohoto filmu. Přestože si Serenity víceméně stojí samostatně a v průběhu se snaží člověka neznalého seriálu uvést do děje jde mu to pouze částečně. Během seriálu si totiž člověk vybudoval k hrdinům jistý vztah a samotný seriál nám představil jednotlivé charaktery natolik, že ve filmu člověka jejich jednání nepřekvapí. Pokud ovšem seriál neznáte budete o tento zážitek ochuzeni. Na druhou stranu jsem rád, že se nepřevypravovalo příliš mnoho a tak je tento film určen hlavně fanouškům seriálu s čím já osobně nemám nejmenší problém. Pokud bych se měl nyní zaměřit hlavně na děj a celkovou stránku tohoto filmu, musím říct, že se moc nezměnilo. Jde víceméně o takovou delší epizodu, která evidentně dostala slušný rozpočet, ale jinak se drží přesně toho samého čeho se držel seriál. Akce, vtip, trochu drama a zajímavá zápletka dělí z tohoto filmu výborný zážitek a o to víc když i samotný příběh má hlavu a patu. Jinak platí víceméně totéž co jsem již napsal u seriálu. Ani v tomto případě nemohu jít pod plné hodnocení. ()

laky158

Hm, stále to pokračuje, ale něco mi tu chybělo, proč nemohl pokračovat seriál dále, tohle je jen takové malé utěšení. ()

tempus

Hlavně ze začátku to vypadá, jako by film byl sestaven ze samých hlášek, ale překvapivě to funguje! Seriál jsem neviděl ale, díval jsem se od začátku pečlivě, tak jsem skoro o všem věděl, nevěděl jsem, co znamenají čínské citace. Bohužel je atmosféra lehce televizní a vynikne hlavně v závěrečné vesmírné bitvě Aliance proti Plenitelům. PS: přemýšlím, jest-li byla nutná změna Země z loga Universalu, na Zemi skutečnou. Dodatek: Celkově se mi seriál líbil, ale ne tak, abych zněj byl nějak na větvi. I přes nejlepší díl (Out of gas) mám Serenity radši. ()

LuciusWlk

Na Serenity jsem narazil víceméně náhodou a jsem vcelku potěšen! Neznám předlohu "Firefly" a možná proto jsem chvilkami tápal. Ale celkově velice slušné sci-fi. Dějová linka fajn, efekty fajn, herci taky fajn. Nemám ani co vytknout, celkově mě to bavilo. A i soundtrack mě mile překvapil. ()

Maynard.

Rozporuplno, takle je to teďka ve mně po skončení Serenity. Z počátku to vypadalo hodně slibně, efekty kvalitní, první fajty též. I se mi celkem zamlouval příběh, kterej vypadal promyšleně a nadupaně. Postupně se ale počáteční nadšení vypařilo jako pára nad hrncem a já už jen dokoukával film, který mě příliš nebavil. Hlavně teda záporáci, kteří těžce kopírujou image padouchů z Vodního Světa. Čekal sem, že ta holka bude číst víc myšlenek a že se víc zapojí do příběhu, dyť vona dostala příležitost vlastně jen na začátku a na konci filmu, jinak to je pouhopouhá figurka. Inu takle nějak to dopadná, když film točí rejža, kterej měl za sebou doposud "jenom" seriály. Kdyby to rozdělil na dva díly, tak bych dal možná 4*, ale takto mě to prostě v půlce přestalo téměř zajímat. Ale abych jenom nehanil, tak vypichuju všechny vesmírný záběry, který sice nedosahují kvalit StarWars nebo StarTreku, ale snaha o kvalitní práci je zde patrná. Co se týče zbytku, tak se jedná o průměr, průměr který už nechci nejspíš nikdy vidět... ()

Yeosol

Trošku jsem se bál toho, že já jako totální neznalec seriálu Firefly budu mít z filmu Serenity poloviční zážitek. Možná, že jsem zcela nepobral veškerý souvislosti, který asi dost odkazují na zmiňovaný seriál, ale z toho co jsem viděl, musím říct, že je to velice pěkný sci-fi snímek, který tak trošku na mě působil jako kombinace westernu a dobrodružný podívaný napříč galaxiemi typu Hvěždná brána, nebo jiný podobný typ seriálu. Posádce lodi Serenity to klape na výbornou a je to sympatická partička hrdinů a moc se mi líbilo, že občas se dostavilo i na humornější chvilky. Obzvlášť kapitán Malcom Reynolds utrousí nějakou tu hlášku nebo rýpnutí. :-) Vizuální efekty jsou, na pro někoho zcela neznámý projekt na vyšší úrovni a třeba takový útěk ze spárů tzv. Plenitelů, kteří mají poněkud drsnější způsob plenění nejrůznějších kolonií je velice adrenalinově natočený. Zaujala mě hrdinka s telepatickými schopnostmi, který využije např. v hospůdce, kde velice efektně vymlátí všechny na který narazí. Nebo taky velice slušně natočený finále, kde se na moment podíváme na bitvu lodí ve vesmíru. Film sice není přecpaný špičkovou akcí až ke stropu vašeho obýváku, ale obsahuje pár vybraných akčních momentů, který se mi prostě líbily. Je tam i dost pomalejších pasáží, kde se jen něco řeší, ale to vlastně vůbec nevadí. Podtrženo sečteno. Film Serenity je dalším kvalitním scifákem, který rozhodně stojí za to vidět, ať už jste seriál Firefly viděli nebo ne. Nebudete možná z něho sedět tak na zadku jako fanoušsi seriálu, ale i tak se myslím, že za shlídnutí stojí. Ať už kvůli odlehčenějším momentům, zajímavýmu světu, příběhu, sympatickým postavám a těch pár slušně natočených akčních pasáží. Případnou pátou hvězdičku si nechám v záloze, kdyby se mi náhodou dostal do ruky seriál a líbil by se mi. :-) ()

vitekpe

Myslim, ze jsem rad, ze jsem predtim videl serial. A taky jednu hvezdu ubiram, protoze serial byl pestrejsi. Kazdopadne je to dobry a poutavy sci-fi film, jako zakonceni serialu idelani. 4+ ()

Lukoboss

Uznávám, že vidět to až dnes s tím časovým odstupem je možná na škodu (přece jenom triky, akce a vůbec styl natáčení dnes vypadá jinak), ale i tak musím říct, že odvařenej jsem z toho nebyl. Místy to vypadá slušně, ale pak najednou jsem měl pocit, že se dívám na slabší počin, kterej si se sebou moc neví rady. V jednu chvíli akce, v další scéně pak nějaký vtípky a hlášky (místy OK, jinde ale docela mimo), navíc jsem ani úplně nepochytil, kdo s kým, co, proč... ne, že bych byl blbej, ale mě film nevtáhnul, nezískal si mě. Takže to zase zůstalo někde uprostřed a je to v tomhle případě možná škoda. ()

Kracken

Po velmi zdařilém seriálu Firefly, natočil Joss Whedon film, který příjemně ukončuje vesmírné dobrodružství posádky lodě Serenity. Seriál je velmi kvalitní, zábavný a vtipný ale taky dobrodružný a napínavý a přesto že má "jen" 14 epizod, řekl bych že většina z nich je nadprůměrná ve srovnání s jinými seriály podobného tipu. Film se zdařil také, nedá se srovnávat se seriálem protože celková stopáž seriálu a filmu je dost rozdílná. Je to taková delší epizoda která vůbec není špatná. ()

uzzi

Film zachraňuje poslední třetina, to se začíná i něco dít a přestává z toho čpět televizní zpracování. Seriál jsem celý neviděl, resp. viděl jeho jeden díl a jaksi mě neuchvátil, sice je fajn že postavy jsou vesměs hodní padouši a hláškují o sto šest, ale není to můj šálek kávy. Veskrze průměrný film. ()

NICOX

Sci-Fi nemusim, a ani nevim, proč sem se na to šla dívat. Ale musim říct, že mě to docela příjemně překvapilo. A rozhodně sem se u toho nenudila a to to mělo 2 hodiny. Dobrá akce, hlášky, herci.. /// Zvláštní je, že si na ten film často vzpomenu a přitom si opravdu jen matně pamatuju o čem to bylo... budu si to muset v blízký době zopáknout. 80 % ()

Rozy

Toto, ne příliš známé dílo, je vynikajícím zakončením seriálu Firefly. Již zmíněný seriál je jeden z těch nejlepších jaké kdy kdo vyrobil, ale tento snímek je jeho dokonalým zakončením. Pokud se vám v seriálu zdáli některé pasáže nudnější tak Serenity vám tyto oddechové pauzy nenabízí. Aby taky jo, když se tu za necelé 2 hodiny musí objasnit všechno co v seriálu bylo zahaleno tajmstvími. Tím ale nechci říct, že by byl děj filmu nějak uspěchaný. Proto se máte na co těšit, ale doporučuji shlédnout až po všech dílech seriálu Firefly (není jich moc jen 14). ()

killjezor

Opisuju to samé, co platí pro seriál: Geniální dílko geniálního Josse Whedona. Kombinace space opery a westernu je nepochopitelá, ale Joss dokazuje, v čem je mistr, včetně výborného, inteligentního humoru. Bohužel nemusí sednout všem. ()

Ivusha

Viděla jsem to už dřív, ale po dokoukání Firefly jsem si to musela pustit znovu. Film byl důstojným zakončením svého seriálového předchůdce, i když by se pár much našlo. Vztahy mezi postavami a jejich charaktery se posunuly o pár dílů zpátky a všechno bylo hrozně rychlé... taky to asi bude tím, že původně celá tahle akce byla plánována do několika sérií seriálu. Škoda, že se ten původní záměr nepovedl... Rozhodně bych brala, aby se seriál obnovil! ()

Han22

Ačkoliv jsem veliký fanda Firefly, Serenity mě nepřesvědčila ani napoprvý ani napodruhý. Chyběla mi taková ta rodinná atmosféra, břitké dialogy mezi posádkou, humor, westernová atmosféra a vlastně i takový ten příběh týkající se nějaké levoty. Místo toho jsem dostal standartní sci-fi (hororové) béčko s místy slušnými triky a akcí, kde jde o všechno - záchrana vesmíru atd.., tedy přesně to, čemu se seriál vyhýbal. Popravdě příběh River mě v seriálu moc nebral, tady je z něj nosné téma, z River se stává superhrdinka (debilovina jak prase a to bojové umění jsem ji nevěřil ani na sekundu). Čím mě ale Whedon opravdu nasral bylo, že SPOILER nechal umřít dvě postavy - jednu mimo obraz a druhou naprosto debilně... tohle se fakt nedělá, sorry ale ne KONEC SPOILERU. ()

BluT

Krásný "zakončení" seriálu. Bezva zápletka, všechny oblíbený postavy i lodě, nemůžu si moc stěžovat. Dvě hodinky utekly jak nic, ale lepší než některý díly seriálu to nebylo. Chyběl mi trochu vtip a delší záběry na mechaničku. Za to ale musím ocenit krásný vyvrcholení. Prostě konec se poved. 4,5 * ()

Seti

Solidní sci-fi, které mělo výborný rozjezd, slabší střed a ucházející konec. Tři dávám hlavně v důsledku neznalosti seriálu, která způsobila dost značnou neorientaci ve vztazích mezi posádkou i vedlejšími postavami. Z filmu je také cítit nízký video rozpočet, proto scény, které se snaží působit rozmáchle tak vůbec nepůsobí, což je trochu ku škodě. Nejsilnější stránku proto rozhodně představují postavy a prostředí. Kapitán Mel je sympaťák a jeho posádka směsice veskrze loajálních, ale také různě motivovaných charakterů, přičemž se všichni pohybují na okraji špinavého, drsného a nanejvýš zajímavého univerza. Doplním si znalosti seriálem a možná se ještě k hodnocení vrátím. (...) Tak po shlédnutí seriálu musím ještě hvězdu přihodit. Po proniknutí do Firefly vesmíru samozřejmě předchozí výtky slábnou. Na triky jsem si zvykl a vztahy mezi postavami i jejich historie jsou jasné. Největší problém Serenity teď vidím asi v tom, že to je pravděpodobně poslední setkání s její posádkou :-(. Taky je z filmu cítit, že v něm Whedon musel celý seriál narychlo ukončit, a proto je i při znalosti seriálu zřejmé, že v dějové linii zeje pořádná díra. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)