Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Wimy

Excelentní zakončení Firefly. Byl jsem zvědavý, jak se autoři vypořádají se "schopností" River a jestli ve filmu bude mít větší prostor. Mé přání se stalo skutečností a River ukázala, jak neskutečná postava to je. Celkově jel film v docela slušným tempu, ale ten závěr mě docela slušně dostal a musím říct, že to byl jeden z nejzajímavějších, co jsem měl možnost v Sci-Fi filmech vidět. Škoda smrti pastora a Washe, a že se už asi nedočkáme nějakého dalšího pokračování. Kdo neviděl seriál, tak tento film nedocení! ()

klukluka

Sereněto - že jsem na to čuměl 119 minut. To je čas, který jsem totálně promarnil, protože tohle byla hovadina jako zvon. Kdo by to byl ale řekl, když to má 76 procent? Pro mě naprosto nepochopitelná věc..? Dlouho jsem se tak moc nerozcházel s obecným názorem uživatelů ČSFD... Pro mě desetiprocentní záležitost- za...ani nevím za co, nelíbilo se mi nic! Nic. nic, nic! ()

Jezinka

Sice slabší jak seriál, ale má i světlejší momenty. Trochu přestřelili kapitána Mala, který přitvrdil a ubral humoru (to i celý film). Jen si to nesmíte dát z českým dabingem, který to sráží ještě níže. ()

iXtr3m3

Funguje to ako veľkolepé zakončenie FireFly, funguje to ako samostatný jedinec. Technicky vyšperkované až do absurdnosti, herecky dokonalé, Nathan Fillion je bombardér. Toto je tak trochu "iný" Star Trek... :) ()

Zagros

Asi jsem udělal tu chybu, že jsem se na Serenity díval bez znalosti seriálu Firefly, na který navazoval. Nicméně Serenity bylo vypuštěno jako samostatný film a mělo by být funkční i bez těch znalostí a to bohužel nebylo. Působilo to na mě jako typické béčko a ač mám rád sci-fi, tohle mě nebavilo. Odkazy šly mimo mě, triky byly slabé, herci nevýrazní a humor se moc netrefoval. K seriálu mě to určitě nepřivede. ()

Milano33

Bacha, komentár obsahuje spoilery k filmu! Fantastické pokračovanie a zároveň zakončenie tejto Space Western podívanej. Seriál Firefly si ho plne zaslúžil. Celý film je maximálne príbehom nabitý, jazda od začiatku až do konca. Miestami sa môže zdať až preplácaný, čo v tomto prípade nie je vôbec na škodu, keďže nám tento film musel tak veľa odvyprávať. Skoro všetko, v čo som dúfal, sa aj stalo. Aj na mnohé otázky som dostal odpovede, najmä na pôvod obávaných Reavers. Tu je vidieť, ako do detailov mal premyslený tento vesmír. Preskúmali sme, čo sa v skutočnosti deje v Riverinej hlave. Došlo priestor aj na opätovné stretnutie Mala a Inary, škoda, že nakoniec neskončili spolu. Tak aspoň Kaylee a Simonovi to vyšlo. Tiež sa Malcolmovi a posádke Serenity podarilo otriasť Alianciou. Žiaľ, nezaobišlo sa to bez strát. Chudák Wash :'(. ()

Lukoboss

Uznávám, že vidět to až dnes s tím časovým odstupem je možná na škodu (přece jenom triky, akce a vůbec styl natáčení dnes vypadá jinak), ale i tak musím říct, že odvařenej jsem z toho nebyl. Místy to vypadá slušně, ale pak najednou jsem měl pocit, že se dívám na slabší počin, kterej si se sebou moc neví rady. V jednu chvíli akce, v další scéně pak nějaký vtípky a hlášky (místy OK, jinde ale docela mimo), navíc jsem ani úplně nepochytil, kdo s kým, co, proč... ne, že bych byl blbej, ale mě film nevtáhnul, nezískal si mě. Takže to zase zůstalo někde uprostřed a je to v tomhle případě možná škoda. ()

Perry-

Hláška sem, hláška tam... slabší než seriál, ale jinak důstojné zakončení zrušené série. Kdo nezná seriál 1* dolů ()

dopita

Mdlej a uměle natahovanej film. Prostě mě to nebavilo, ale kdo je ortodoxní fanoušek žánru sci-fi, asi bude spokojenej. ()

legatio

V mém životě lituji jen málo věcí. Jedna z nich je ale určitě to, že jsem Serenity viděl dřív než Firefly. ()

wosho

Jako ochutnávka na původní seriál je to dobrý. Jako sci-fi pro televizi taky dobrý. Ale vidět to v kině, tak je to silně nevyrovnané. A nemyslím teď úroveň triků atd, problém je zde ve scénáři a v příběhu-chělo by to lépěji propracovat. Celkově se jedná o nadprůměrnou záležitost, dle mě, určenou hlavně pro fandy http://www.csfd.cz/film/69797-firefly/ ()

B4TM4N

Tohle není elegantní Firefly, Serenity je mnohem temnější záležitost (čímž se završuje Bebopovská paralela). Whedon se s postavami nesere a pere to do nich ve finále, co se vejde. A to je dobře. Kapitán je frajer do posledního coulu. A tak to má být. I přes daleko temnější děj nevymizely skvělé hlášky. A o to tu jde. Skvělé završení jednoho násilně utnutého kultu. Nevím, jestli teď po Avengers existuje reálná možnost, že Joss svoji sérii ještě oživí. ()

Guzmicz

Poměrně kvalitní a důstojné zakončení seriálu Firefly. Bohužel se to částečně projevilo na kvalitě, protože zde musel Whedon vše "splácat" do sebe. Ale jinak super podívaná. ()

provitamin

Tento film je akýmsi dovysvetlením seriálu Firefly, ktorý bol predčasne ukončený. Čakal som dôstojné zakončenie seriálu, ale až toto som nečakal, ten film ma naprosto dostal. Jednotlivé diely seriálu boli síce zaujímavé, ale neboli ani zďaleka také akčné ako film Serenity. Páčilo sa mi, že vysvetlili niektoré veci okolo River a taktiež aj okolo Plieniteľov. Niektoré lahôdky som si doslova vychutnával, ako napr. vesmírny stret Aliancie a Plieniteľov, alebo obranu pred Plieniteľmi na planéte Mr. Universa. Všimol som si, že film bol spravený tak, aby sa páčil aj divákom, ktorí nepoznali predchádzajúci seriál. Viem že by som dal plné hodnotenie aj bez znalosti seriálu, ale takto je to aj 101% :) Na rozdiel od seriálu som Serenity pozeral s dabingom, na ktorý som si chvíľku zvykal, ale po prvej polhodke to už bolo v poriadku. ()

Drc

Velice dobré sci-fi, které mě zaujalo i bez předchozí znalosti seriálu. Zajímavý příběh, jehož zpracování graduje k velkému finále, skvělá atmosféra s mírně mrazivým tajemnem, místy povedené vtipné hlášky, provedení taky na úrovni, i když samozřejmě efekty stamiliónových filmů se čekat nedají. Přesto to vůbec nechybí. Doporučuji. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)