Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

sebo9629

Úžasný film a naozaj skvelé zakončenie seriálu. Najväčším pozitívom je pre mňa scenár, pretože postavy sršia jednu hlášku za druhou a záporák Chiwetela Ejiofora boj skvelý. Film má inač solídne tempo vzhľadom k tomu, že do dvoch hodín napchali dej, ktorý sa mal odohrať počas celej druhej série. Kebyže je tento film lepší po technickej stránke bol by pravdepodobne v mojej top 10... Hodnotenie: 9.4/10 ()

Bozvav

Napínavý, velmi dobře zpracovaný snímek, jenž mě vtáhnul do děje a už nepustil. Akce střídá akci, efekty dobré, děj rychle plyne. Film má pár slabších chvilek, ale jako celek naprostá bomba. River je excelentní a ostatní jí zdatně sekundují. Triky nejsou nejvymakanější na světě, to ovšem ničemu nevadí. Seriál neznám, ale pro mě je to za plných pět*. ()

Saur.us

Jako divák nepostižený seriálem musím uznat, že i bez toho všeho Serenity funguje úplně bezproblémově sama o sobě. Škoda jen, že původ v seriálu se projevuje v menším rozpočtu a film je cítit televizí na sto honů. Jinak jde ale o napínavý a zábavný kousek, který mě třeba donutí se na Firefly někdy podívat. ()

zelda82

Bohuzel neznam serial, ktery byl tomuto dilku predlohou, takze pro me jde jen o prumerne scifi, ktere potesi a neurazi, ale ke kteremu se uz asi nikdy nevratim... ()

merigieren

Ani nevím za co je ta třetí *. Je to jako argentinská telenovela, zabiju, nezabiju, umřu, umírám, vzdávám to zase žiju, lidi sou nesmrtelný, bitky šílený, smrti (3 polovedlejší postavy) nelogický a bezdůvodný. Třeba 1/3 filmu je o tom že se pokoušejí odeslat zprávu do celého světa a musejí ji osobně dovézt lodí k vysílači, i když mají komunikační kanál přes který by to mohli poslat... Já nevím, ty silácký průpovídky mě taky nijak neberou, je to taková vesmírná mlátička s posádkou ze který se mě líbila jen mechanička. Další hvězdičku by získaly animace vesmírných lodí. Celkově hodně slabý 3*. ()

S.Dedalus

plusem je určitě celková filmovost tohoto zakončení původního seriálu což když si vzpomenu třeba na stragate filmy není zase tak obvyklé celý snímek ovšem dle mého soudu sráží opačné zaměření než měl seriál tedy absence westernových prvků a přemíra akčních scén i když dobře natočených ()

bangee

Co tak čtu, tak tu vše snad už bylo řečeno, jenom dodám, že jsem neviděl seriál, ale svým způsobem mi to vůbec nevadí. Film byl od začátku ke konci patetický až za hrob, nudný, nic neříkající, bojové a vizuální efekty dost podprůměrné - jsem si připadal jak v červeném trpaslíku, ale jenom způsobem technického provedení, ne hraného... Prostě hodně velký podprůměr. Jednu hvězdičku jenom kvůli tomu, že jsem neviděl seriál. Uvidím, jestli budu mít odvahu si ho stáhnout. :-) ()

Akana

O existenci seriálu, který Serenity uzavírá, jsem neměl tušení a čekal jsem spíš nějaké srandovní béčko. Následovalo příjemné překvapení v podobě atraktivní vizuální podoby, sympatických postav a hlavně vtipných dialogů. Není to dokonalé, ale hodně z mých výhrad jde na vrub mojí neznalosti seriálu. Co ale přece jen trochu sráží moje hodnocení, je někdy hodně okaté opisování od Hvězdných válek. 70% ()

Kangaroo

Je mi lito, ale asi jsem sledoval jinej film. Nic nudnejsiho se snad ani neda natocit... Serial jsem nevidel a proto se zdrzuji hodnoceni. ()

Hapretor

Průměrný "sci-fi" snímek. Zabaví, nezprudí. Sympatické postavy, ne úplně neschopní herci, ne úplně levné triky, dobrá akce - pěkné, vtipné bitky, sem tam střílení, děj sice originalitou neoplývá, ale dává celkem smysl, není stupidní, je přehledný a nenudí. U mě dobrý. ()

sadlokan

Vypustili na lidi nějakej plyn co tlumí emoce a podařilo se jim ho dokonce vypustit skrzevá televizi až ke mě do bytu. ()

Radek.SCH

Poprvé viděno před pár lety (otřesný zážitek), nově zhlédnuto po Firefly a řekněme "další dobrá epizoda", jen delší a s lepšími triky. Pokud jste neviděli původní seriál, obloukem se vyhněte. - 70 % ()

Raziel_cz

Kvalit předlohy Serenity nedosahuje, ale rozhodně se jim dost blíží. Joss Whedon nabídl fanouškům příjemný návrat k Firefly celovečerní formou a já jsem mu za to neskonale vděčný. ()

Gumby

Bez znalosti seriálu. Ze záčátku bomba vzbuzující velký očekávání, ale někde v půlce se to podivně zlomí a minutu za minutou je z toho stále víc rodokaps, soap-opera, videohra a všemožnej další, skoro až nefilmovej, céčkovej brak. Epilogovej přerod zdejšího übermenchnutýho superpadoucha v pokornýho klaďase pěkně tenhle vývoj kopíruje, přesně ve smyslu tvrzení, že film je jen tak dobrej, jak dobrej je jeho padouch. Škoda. ()

tragos

Jo, jo a jo. Jednoduchý příběh, žádné velké efekty, pár zajímavých střihů, ale hlavně -- ty skvěle napsané postavy! Nechci žádné pokračování, 14+1 úplně stačí. Budete mi chybět. Bus, listopad 2012. ()

Kopi1

Výtečně zakončený seriál Firefly, kde už se dočkáme pořádné sci-fi bitvy, využití River a objasnění věcí okolo ní. Celý film doprovází napětí, akce a film sice pomalu, ale přeci jenom shazuje kostým tý westernovky a v závěrečné bitvě je vidět, že sci-fi mu sakra sluší. Škoda jen, že jsme se tohohle nedočkali už v seriálu. ()

MickeyStuma

Hvězdné války v daleko akčnějším hávu. Celovečerní snímek navazující na TV seriál 'Firefly' musí být přirozeně velkolepější, výpravnější, efektnější. Jinam by na filmových plátnech neobstál. Zde bylo vše dosáhnuto a vskutku, je to jízda. Srovnávat tedy není co. Jedná se především o pop-kornový zábavný sci-fi snímek, který naplňuje veškeré představy. Má to spád, efekty na úrovni, je zkrátka na co se dívat. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)