Oblíbenou firmu Mystery Inc. reprezentovali samolibý Fred Jones a kráska Daphne Blake, byli její tváří před veřejností. Skutečná práce však ležela na inteligentní brýlaté Velmě Dinkleyové a zručném Norvillu Rogersovi, přezdívaném Shaggy, který se staral o fyzickou práci společně s věčně hladovým mluvícím psem jménem Scooby. Před dvěma roky se ale pohádali, dokonce se od té doby ani neviděli. O nové nečekané setkání se postará Emile Mondavarious, majitel Strašidelného ostrova, oblíbeného výletního místa plného různých atrakcí. Ten všechny členy bývalé Mystery Inc. pozve na svůj ostrov. Děje se na něm totiž něco velmi podivného a chce, aby tomu přišli na kloub. Studenti, kteří se sem přijíždějí pobavit, se totiž záhadně mění v bezduché loutky obdařené prázdnou hlavou a velkou silou. Bývalí kamarádi se nedokážou dohodnout a rozhodnou se po tajemství záhady pátrat každý na vlastní pěst. Všichni členové týmu se však nechají vlákat do strašidelného zámku. Zatímco Fred s Velmou objeví místnost s videoprogramem, který slouží k vymývání mozků studentů, Daphne najde svatyni, ze které sebere podivný skládací jehlan s nápisy. Velma se v baru seznámí se sympatickým studentem, zatímco Shaggy se tu setká s Mary Jane, do které se zamiloval už cestou na ostrov. Zábava je přerušena monstry, která přepadnou bar. Shaggy a jeho čtyřnohý kamarád se ocitnou v podzemní jeskyni, kde se jim podaří zachránit všechny tři kamarády. Konečně se dají znovu dohromady a společně odhalí tajemství ostrova i skutečný důvod, proč na něj byli pozváni. (TV Nova)

Scraffy

Aaale čo proti tomu všetci máte? Však to také zlé nie je. Dá sa pri tom odreagovať a pobaviť. Scooby-Doo nebol nikdy nejaký extra kúsok a od filmu sa toho moc nečakalo a preto je to celkom slušná prkotina. Ja som sa bavil. ()

Lorge

Je zajímavé, kolik se v tomhle filmu najde vtipů pro dospělé. Obzvláště v případě (ne)huličů Shaggyho a Scoobyho :-D ()

snake

Když jsem o druhém dílu napsal, že je to film pro děti, o jedničce musím napsat, že je to nejen film pro děti, ale pro každého člověka, který se chce zasmát, a pravda nevadí mu trochu dětské naivnosti.A HLAVNĚ! Film si na nic nehraje a nebere sám sebe vážně, což je myslím veliké plus. ()

Marrianna

Díky bohu, že jsem viděla dříve seriál než tuhle neskutečnou blbost. Seriál je milý, zábavný tohle je ubohé. Jedna hvězdička za psa. ()

Jaromír

Nejlepší vtip je na obalu "Some material may not be suitable for children" :), pro koho, tedy film je :)? Asi pro psy :D LOL. Film je jedna velká pitomost, která je dost stupidní i pro děti, natož pro dospělé. ()

yaqwsx

Podobný komentář jako k serilu; neskutečně trapný námět a stupidní osnova, která se ve všech dílech opakuje. Jenže tady narozdíl od seriálu neumí autoři s tímto námětem pracovat, berou se moc vážně a to filmu jenom škodí. ()

Cherry_Bomb

Scooby-Doo moje detstvo to boli časy! Nedávno som sa v noci zobudila a nemohla spať. Tak som sa rozhodla, že si pozriem nejaký film a vytiahla som si Scoobyho. Bolo asi 02:04, keď som začala pozerať a čas pri tom mi prešiel tak, že som sa ani nenazdala. Po dlhom čase bolo fajn obnoviť si dej niečoho čo som videla nespočetne veľa krát. A musím povedať, že v noci to má svoje čaro. Scooby-Doo, Fred, Daphne, Velma, Shaggy proste stará dobrá klasika! ()

Fenris 13

Hmmm, možná je to tím, že se každý večer s mou dvouletou dcerou díváme na Sponge Boba a následně na Scoobyho... Já se u téhle praštěné komedia bavil, ač jsem tomu zpočátku nevěřil. Ale ono je to tak roztomile blbé... Případně to vždycky rozsekne Buffy, tedy SMG. Hlášky jako "Umím karate, přeměnila jsem svoje tělo ve smrtící zbraň!" jsou v jejím podání naprosto odzbrojující. Chcete-li si bez námahy vypláchnout mozek, s chutí do toho. ()

ostravak30

Díky mé malé dceři jsem shlédl značnou část animovaných seriálů o Scooby-Doo. Takže po shlédnutí filmu mám mnoho důvodů se domnívat, že tvůrci buď záměrně nebo nevědomě ignorovali celé spektrum faktů o jednotlivých postavách. Ono nestačí je oblíknout do stejných oblečků. Mě to celé přišlo spíš jako parodie na celou legendární partičku. Navíc byly některé vtipy spíše pro dospělé, zatímco animované seriály jsou pro děti. A to už vůbec nemluvím o Scrappy Doo jako padouchovi. Panebože. Celý příběh jde také proti příběhům Záhad s.r.o. Skupinka přátel soice řeší záhady, ale tak pitomým způsobem nikdy. Spíše lehce zábavným. Pro děti až zábavně naivním a ne trapně naivním. Čekal jsem, že jednou - zvláště v jedna dvacátém století, dojde na zfilmování většiny animovaných seriálů. Ale tohle je děs a hrůza. ()

Hemlock

Samotný seriál mi nic neříkal už v dětství a tento „film” můj názor rozhodně nezmění. Nevkusné, humor děsný a to herecké obsazení je katastrofální - hvězdu dávám pouze za Sarah Michelle Gellar aliaz Buffy - přemožitelka údů, která sice není vyloženě můj typ, ale na lítačku dobrý - 10%. ()

adamix

No jasné, že je to blbosť, ale za detských čias som od toho nedokázal odvrátiť pohľad a nevadila mi ani tá necelá miliarda opakovaných pozretí. Dve hviezdy z povinnosti a vďaka prižmúreným očiam. ()

Blazkowicz

Těžko spočítat, kolikrát už jsem to viděl. Že je to pro děcka, o tom není pochyb a že je to stupidní, tak to je taky jasné. Ale když ten výběr herců je tak přesný. Každý do své předlohy zapadne jak prdel na hrnec. Dívat se na to dá pořád. 3* ()

majk_n

Docela trapas, který nevyváží ani trikové sekvence a především naší kultuře Scooby Doo nic moc neříká ()

ric

Na třicet let starý kreslený seriál to nemá (původní komiks bohužel neznám), protože reální herci (až na Scoobyho a pár strašidel) a reálné prostředí mají přece jenom jistá omezení, ale zklamání to pro mě nebylo. U CGI postav si ovšem mohli animátoři výrazně více pohrát s grimasami. Přínos obsazení Rowana Atkinsona a SM Gellar byl z mého pohledu spíše a pouze marketingový, po filmové stránce nulový. ()

Weirdman

4/10... Ach jaj... Nieleže sú digitálne zvieratká v 99% animovaných filmov, ale tie mrchy sa už prediarajú aj medzi živých hercov... To je jasná predzvesť blížiacej sa apokalypsy... ()

Bilky

Medzi 3-4* ale vzhľadom na vydarený casting a geniálnu Shaggyho briadku sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu :) Okrem toho sa mi zdá že na dobu vzniku sa tvorcovia celkom vyhrali aj s tou animáciou. PS: len keby mal ten blbý Skoooby normálnejšie hlášky! ;) ()

Superman versus zombíci

Superman versus zombíci

16.10.2007

Pokračování Singerova Superman se vrací se odkládá na neurčito. Bylo to víceméně zřejmé už ve chvíli, kdy Bryan odešel do Německa natáčet válečný thriller Valkyrie a Warneři se naplno vrhli do… (více)