Království prstenu

(TV film)
  • Česko Prsten Nibelungů (více)

Bombastické televízne spracovanie najslávnejšej germánskej legendy. Fantasy príbeh nakrútený podľa ságy o Nibelungoch, ktorá inšpirovala J.R.R. Tolkiena pre jeho románove bestsellery, ale aj Richarda Wagnera, jedného z najfenomenálnejších svetových skladateľov. Príbeh plný mágie, vášne a dobrodružstva sa odohráva v dávnoveku, v čase prechodu zo starého sveta bohov do nového veku. Tento svet bol ovládaný mágiou a kúzlami a bohovia sa prechádzali spolu s ľuďmi po rovnakých cestách. Spomedzi ľudí je jeden vyvolený, aby skoncoval s kliatbou démonov a raz a navždy oslobodil svet ľudí od nekonečného krvipreliatia. Tento udatný muž, kováč Siegfried však musí zdolať mnohé prekážky a čeliť mnohým intrigám, ktoré chcú jeho úmyslom zabrániť... (oficiální text distributora)

papaguy

Nemůžu si pomoci, ale herecký projev Benno Fürmanna v roli Siegfrieda mi silně připomínal herectví (dnes již legendární) Arnolda Schwarzeneggera v Barbaru Conannovi nebo možná ještě spíš (neméně "legendární") Davida Hasselhoffa v Knight Riderovi. Siegfriedova role vyžadovala někoho, kdo by působil udatně a odvážně, ale také inteligentně. A mě by tam sedl více někdo, kdo má spíš pod čepicí, než kdo to má v pažích... Ačkoliv... možná se nakonec Fürmanův macho styl do pojetí role docela hodil - i když jsem toho náfuku občas z duše neměl rád a přál mu, aby ho drak usmažil na škvarek. Štěstí však stálo při Siegfriedovi a on proplul se ctí všemi nástrahami, až do pochmurného finále. Za to Kristanna Loken mi nedostatky v obsazení rolí vynahradila - ta se mi tuze líbila:-) _______ Autoři se severské legendy až tak nedrželi, a tak došlo k několika změnám. Příběh, který je v legendě roztahaný do mnoha let, se zde trochu smrskl, také bylo pozměněno několik reálií (plášť neviditelnosti byl nahrazen maskou, která umožňuje změnit vzhled; o jediném zranitelném místě na těle se král Gunter dozvěděl nikoliv od své sestry, ale přímo od Siegfrieda atd...). _______ Nicméně zůstává otázka, kam s ním... Styl vyprávění i výprava působí hodně pohádkovým dojmem. Ale přitom to nekončí zrovna právě happyendem, za což děti dvakrát nepoděkují... :-) _______ Líbilo se mi vcelku citlivé vyobrazení koexistence dožívající pohanské éry a nastupujícího křesťanství. Těžko říci, jestli vskutku taková tolerance existovala. ()

IPajule

Děkuji za natočení tohoto filmu. Zachránil mě u zkoušení z českého jazyka. Námětem je totiž "Píseň o Nibelunzích". Jinak moc pěkně zpracovaný dobrodružný i historický film natočený ve dvou částech. ()

Karmin

*za trpaslíka Albericha + *za Kristannu Lokenovou :) + *za nejvěrohodnější zobrazení procesu výroby meče, jaké jsem kdy viděl ve filmu (vzpomínáte na ty elfí kašpary z Návratu krále?) + taková jedna hodně subjektivní doplňková * za těch pár dalších hezkých detailů. Upřímě řečeno, kdo se přímo nezajímá o germánské legendy, tak ho ten film spíš znudí a zklame nemluvě o znechucení těmi hooodně levnými počítačovými triky. ()

RajAthen

Docela podařená televizní produkce. nelze to brát zase tak moc vážně, ale zkrátka film ve mně zanechal dobrý pocit, k čemuž napomohly i dobré vedlejší charaktery. Navíc Kristanna není možná bůhvíjaká herečka, ale role tvrdé válečnice jí tedy sedne jako ulitá, tipnul bych si, že jde o její životní roli, což také odpovídá jejím kvalitám. Inu, když se člověk neumí pořádně umýt, bacily (popř. kopí) si cestu najde hnedle... ()

ER

Vzhledem k TV produkci jde o příjemné překvapení. Nekomplikovaný příběh, inspirovaný legendou o pokladu Nibelungů, se soustředí na osudy postav , které jsou vystaveny velkému vábení-pokladu nesmírné ceny. A to je největší deviza filmu, který tak neplýtvá prostředky na efekty a nabízí solidní podívanou s hezkými exteriéry, ale především smysluplným dějem. Kdo by se domníval, že tady najde typického hrdinu a šťastný konec, tak se mýlí, jelikož síle pokladu se těžko odolává. Krok po krůčku se odvíjí filmové "nitky", spřažené s úskoky, chamtivostí a proradností. Jak říká staré pořekadlo i "cesta vydlážděná dobrým úmyslem může vést do pekla" . Pokud tedy nebudete očekávat fantasy, plnou kouzel a pohádkových bytostí (celý 3 hodinový film si vystačí s jedním drakem a "partou" Nibelungů) a přijmete spíše komornější ráz příběhu (hlavně v druhé části), pak nebudete zklamáni. ()

alienemo

Pre mňa osobne jedno z najlepších fantasy posledných rokov. V konečnom dôsledku dávanm dole hviezdu len za TV spracovanie a výpravu ktorá je bohužiaľ do oči bijúcy priemer. ()

pasty

Je pravda, že v prvej časti som si musel zvykať, na trošku lacnejšie triky a málo prepracované vojnové choreografie. Tiež som nevedel prísť na chuť, herectvu hlavného hrdinu. Typicky nemecká povaha, bez štipky emócie. Čo sa týka obsahu v druhom dieli sa zápletka začala stupňovať a rástla vo mne zvedavosť a dokonca aj napätie. To už som bol zvyknutý nato, že to nieje hollywoodska produkcia. Čiže je to celkom solídny TV film a fanúšikom fantasy žánru, nemôžem len odporúčať. ()

Kritik.

Tak úžasne pútavé a krásne, naozaj, ale ... ... ... a tak hnusne otrasne nechutne priblblo sa to po vypití lektvaru zvrátilo! :((( ... ... ... strata pamäti, vyhasnutá láska, klamstvá, podvody, dokonca dvojnásobná svadba úplne iných postáv než si divák žiada ... ... ... poviete si "No nič, počkám kým sa dá všetko zasa doporiadku" ale ono sa to doporiadku nedá. Vôbec. Nikdy. Ste zvedaví ako to celé dopadne? Nijako. Koniec filmu. ()

Black-star

Taková historická televizní výprava, která se opíra o epos Píseň Nibelungů. Na dnešní poměry průměrné a dosti předvídatelné. Tragický konec snad nikoho nemohl překvapit a jistá dávka naivity hlavnich postav celkově srážela vyprávění dost dolů. Vzhledem k roku natočení bych čekala víc... za mě 45% ()

Dantte..

Není co dodat, vše podstatné přesně vystihl Monolog. Přece jen něco o čem se monolog nezmínil, a to je soundtrack, který ve filmu patří k tomu nejlepšímu co jsem kdy slyšel. 80 % "end" ()

J.e.r.e.c

O prstenu Nibelungů jsem toho moc nevěděl a proto jsem si tenhle fantastický příběh, který je na jednu stranu romantický jako písničky Martina Maxy a na tu druhou krutý jako severní vítr na Islandu, opravdu vychutnal. Včetně Kristanny, která je víc než božská. Věčná škoda jen té televizní (ne)výpravnosti a chabých triků, tohle je materiál, který si zaslouží velké plátno a pořádný rozpočet. 80 % ()

Arccos

Na TV produkt to nebylo spatne. A jenom odbocim: Muze mi nekdo rozumne vysvetlit, proc (v tomto pripade slovensti) distributori mermomoci musi vzdy protlacit nicnerikajici a s dejem nesouvicejici nazev? Proc, probuh, se to nemohlo jmenovat Prsten Nibelungu? ()

dragonian

Krasne spracovany film, ktory navratil legendu o Niebelungoch znovu do nasich mysli. V prvej casti bola povedana dost vtipna poznamka o krestanoch a o ich rozpinavosti. Nemam mu co vytknut, snad len miestami zdlhave dramaticke momenty v druhej casti, ktore som precitil o to posobnejsie. Film zdobi cestne miesto vo vitrinke mojich oblubenych filmov. ()

WolfIssen

Kolem a kolem to vůbec není tak zlé, jak by se od tv filmu na toto téma dalo očekávat. Určitě se nedostatky najdou, třeba dvoubřitá sekera na Islandu. Island totiž objevili a obývali Vikingové a ti tento typ seker nepoužívali. Vynikající je Max von Sydow a především překrásná Kristanna Loken, které byla tato role přímo stvořena na tělo. Jestli to náhodou není jejím severským původem :-) Nic proti Bennu Fürmannovi, ale ten se hodí na roli Siegfrieda asi tak, jako Daniel Radcliffe do role Hannibala Lectera... Mohl bych rýpat dále, zkrátka a dobře Uli Edel si měl tento lehký televizní nadprůměr trochu lépe připravit. ()

Brano

Samotný film je rozdelený do dvoch časti. Z úvodného dielu som bol veľmi milo prekvapený. Na TV film išlo o slušne prepracovaný snímok. Dejovo to nebolo hlúpe, ba dokonca ma to zaujalo. Scenár mal hlavu a pätu a herecké obsadenie sa mi páčilo. Hlavná postava Benno Fürmann je sympaťák a celú dobu som si myslel, že ide o Kevina Sorba. (Herkules) Takisto nemôžem zabudnúť na nádhernú severskú kráľovnú, ktorú zahrala Kristanna Loken. Bohužiaľ druhá časť ostala veľmi ďaleko za očakávaniami. Nečakal som, že sa to zvrhne do hlúpej romantickej zápletky. Pretože okrem toho sa už v deji nič iné nerieši. Proste druhý diel sa uberá úplne iným smerom ako ten prvý. Akoby som pozeral úplne iný film. Bolo to už len zbytočne naťahovanie času, ktoré nudilo. ()

mirkath1

Jediné, co mě spolehlivě může vytočit je to, že zkraje má princ asi tak 7 let a ,,po 12 letech později,, má doprdele 35, to jako fakt?????? ()