Absurdistán

Idiocracy

Návrat z doby ľadovej

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2006, 84 min

Nápad slušnej, ale provedení horší. Krom toho mi přišlo, že Luke Wilson se tam moc nehodil, spíš to chtělo nějakýho baviče, kterej by sám utáh celej film a to Wilson fakt nedokázal. Nicméně pár vtipnejch scén se najde a demence lidí je fakt krutá, jenže to jaksi nestačí, když se z toho neudělá žádnej pořádnej vtip. Škoda určitě i tak stupidní příběh měl navíc(18.3.2007)

Svět plný debilů a negroidním prezidentem USA...hola hej, opravdu pekná vize, jen co je pravda (Bordel a šlapky kam se podíváš..ain't it Bitchin'?). Judge si s Wilsonem můžou dát "high five", protože odvedli dobrou práci...není to jedna z komedií, kde se člověk směje každých 5 vteřin, ale po celou dobu se mi na ksichtu objevoval takový mírný škleb (takovej výraz, kdy se člověk mírně usmívá a vypadá u toho jak dement...suitable), takže nuda zde neměla své místo. A kdyby vám dějepisářka říkala něco jako, že Hitler byl velký Führer nácků ve druhé světové..ihned jí opravte, že to byl Charlie Chaplin!(16.2.2007)

Pohodová komedie s originálním nápadem, ovšem celkem nevyužita. Je to až příliš Dumb a hlavní hrdina nevykazuje příliš velké znaky inteligence, aby mohl příliš zabavit. Nejvíce potěšil Terry Crews Pornohvězda a zároveň prezident Spojených Států :D Pár krát jsem se zasmál, ale jsou lepší kousky. Mělo to na víc. 60%(5.1.2016)

"Prokurvátor!" - některé hlášky mě dostávaly do kolen. Já věděla, že počkat si na závěr titulků někdy stojí zato. Z celého filmu to bylo pár vteřin, které mě zcela upřímně a nahlas rozesmály. Naštěstí pro mě, to nebyla komedie k uzoufání nudná. Takže, i když mi slzy smíchu zrovna netekly, přesto jsem se bavila. Skvělá satirická komedie! Kdo by to byl řekl, jak lidstvo jednou dopadne a jeden průměrný člověk, kupodivu opět Američan (jakpak by ne), zachrání celičký svět od hladomoru, prachu a limonády. Nebo výstižněji jak se stát prezidentem Spojených států - snadno a rychle. Musím jednoznačně pochválit scénář. Ty nápady! ... pecka prostě.(2.12.2015)

• MATADOR

Já se na to skutečně těšil, chtěl jsem se i pořádně zasmát, ale bohužel ona natěšenost po chvilce přešla na "co to sakra?". On ani Luke hrát pořádně ani nemusel - on vlastně ani nehrál a ukazoval to co naši čeští herci v českých televizních seriálech. Ale co se tak trochu jediné povedlo, je obsazení. Pár známých tváří potěší a jako třešnička na dortu Vám bude Maya Rudolph a její "dobrá"role ;-)(23.6.2008)

• - Průměrná délka střihu 1,9 vteřiny. (KucC)

• - Ačkoli kampaň na film prošla téměř bez povšimnutí, 20th Century Fox si nechalo udělat licenci na prodej nápoje Brawndo. Nápoj se stal kultem a byl k dostání na www.brawndo.com. (Cheeker)

• - Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (joker.george)