• B!shop
  ****

  Staci si precist nazev filmu a kazdymu musi bejt hned jasny, ze tady nic inteligentniho nenajde. Co taky cekat od tvurce Beavise a Butt-heada. Budoucnost tu sice neni zobrazovana jako v Mad Maxovi a podobnejch filmech, vsichni jsou spokojeny, ale obcas clovek nevi, jesli je nema litovat. Ale je to aspon originalni. A nejlepsi na tom je, ze to tvurci vsechno nadherne vedecky vysvetlili. Luke Wilson sice neni nejakej uzasnej herec, ale roli vojaka prumernyho ve vsech smerech, jehoz prace byla cumet na televizi, zvladnul naprosto perfektne. Navic tu je spouta skvelejch vedlejsich postav, treba jeho "spolucestujici" devka Rita, chlapek z "Au, moje koule", pasak Upgrayedd, popravci Super Hovado nebo prezident-wrestler-pornoherec Komanco. Tvurcum behem tech 80 minut nedochazi napady a furt prichazi s necim zajimavym a vtipnym, takze jsem se po celou dobu dobre bavil a misty ziral, jak muze bejt nekdo tak vymastenej.(11.2.2007)

 • genetique
  ***

  Tento nápad by mohol niekto ešte raz zopakovať a vymačkať z toho aspoň trošku slušnejší scenár a pár fórov navyše. Wilson nebol zlý, ale celý film jednoducho utiahnuť nedokázal. Demencia ľudstva niekedy hraničila s ozajstnou filmovou absurditou, inokedy sa zas dementné nápady svojimi pointami blížili ku kultovému 'Dumb & Dumber'. Jednoducho jednohubka na chvíľkové pobavenie. 60%.(4.12.2008)

 • Segrestor
  ****

  Až na ten protivný xicht Dakseše Prda to docela šlo. Ano, povedlo se. Nejvíce mne zaujala vize budoucnosti. Chtěli ji mít humornou a veskrze bizarní a tu fakt měli. Ale to je sporné – k tomu se dostanu. Vše se totiž odvíjí od premisy, že hloupí lidé plodí víc dětí, než chytří a tak je budoucí společnost složená pouze z pitomců. Tady ale klesá úsměv na tváři, protože to není žádná filmová fabule, to je brutální realita. Pitomcům je přáno, pitomci jsou za plození fakanů dokonce solidně od státu placení. A to nepřivádí na svět nějaké další poctivé platiče daní, nýbrž jen další příživníky. Kam to povede? No do Absurdistánu, pochopitelně. A stát je má rád, stát je dobře živí. ...Takže z komediální sci-fi se vlastně stává brutální dramatické postapo. Eee, pakliže vezmeme v potaz, že blbci ovládnou Zemi, tedy způsobí apokalypsu.(22.1.2013)

 • heyda
  ****

  Komedie, která mohla být za jistých okolností naprosto boží, ale super nápad (který rozhodně nemá od reality daleko) zůstal využit jen z určité části. A tak se nám ve filmu mísí trapné scény s těmi opravdu dost vtipnými, satirickými až silně kritickými a to se mi líbí. Takže hodnocení 70% z mé strany :)(31.3.2015)

 • decouble
  ****

  Geniální námět "Idiocracy" by dovolil tvůrcům rozehrát mnohem vtipnější a satiričtější komedii než jaká byla ve výsledku natočena, ale když se podívám na procentuální průměr na csfd, mám dojem, že si přece jenom zaslouží vyšší hodnocení. Protože v "Idiocracy" je dostatek vydařených vtípků a i když byste některé mohli označit za hloupé, při troše přemýšlení dojdete k závěru, že...radši popřemýšlejte sami, aby to tu v budoucnu nevypadalo jako v téhle zábavné komedii;-D(24.3.2008)

 • - Pracovní název filmu byl 3001. Scénář se původně jmenoval "The United States of Uhh-merica". (KucC)

 • - Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (joker.george)

 • - Průměrná délka střihu 1,9 vteřiny. (KucC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace